Artroskopia barku Warszawa Ortopedia

Artroskopia barku w Medi Horizon Clinic

Artroskopia barku Warszawa to jeden z zabiegów oferowanych przez Medi Horizon Clinic. Staw barkowy na skutek urazów i schorzeń predysponuje do różnego rodzaju uszkodzeń. Metodą naprawczą struktur wewnątrzstawowych jest zabieg artroskopii – małoinwazyjna metoda, która w łatwy sposób umożliwia obejrzenie wnętrza stawu i przeprowadzenie niezbędnych procedur leczniczych. W Medi Horizon Clinic artroskopia barku wykonywana jest przez wyspecjalizowanych lekarzy z dziedziny ortopedii. Na pierwszym miejscu stawiamy za cel poprawę kondycji zdrowotnej, dlatego w naszej klinice każdy pacjent przechodzi kompleksową diagnostykę. Dowiedz się więcej!

Artroskopie barku w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

W Medi Horizon Clinic oferujemy zabiegi artroskopii barku z pełnym przygotowaniem diagnostycznym. Nasi doświadczeni lekarze dobierają odpowiednie metody leczenia, biorąc pod uwagę charakter uszkodzenia stawu oraz potrzeby pacjenta. Nie zwlekaj – uwolnij się od bólu i skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

  • Staw barkowy – budowa i funkcje

    Staw barkowy jest jedną z najbardziej ruchomych struktur w ciele człowieka. Umożliwia ruchy we wszystkich płaszczyznach. Przyglądając się jego budowie, można zauważyć, że składa się z kilku połączonych ze sobą stawów:

    • staw ramienny – utworzony przez głowę kości ramiennej i panewkę łopatki,
    • barkowo-obojczykowy – zlokalizowany pomiędzy wyrostkiem barkowym łopatki i obojczykiem,
    • mostkowo-obojczykowy,
    • łopatkowo-żebrowy.

    Głowę kości ramiennej otaczają ścięgna mięśni rotatorów, które warunkują ruch w stawie. Duża funkcjonalność barku sprawia, że jest to struktura podatna na uszkodzenia. Do kontuzji może dojść w czasie uprawiania sportu, na skutek wypadku czy też częstego wykonywania określonych ruchów kończyną górną.

  • Przyczyny uszkodzeń stawu barkowego

    Jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji kompleksu barkowego jest uszkodzenie stożka rotatorów. W głównej mierze predysponują do tego zmiany zwyrodnieniowe i urazy. Prawdopodobieństwo schorzenia wzrasta wraz z wiekiem – szacuje się, że problem dotyczy około 50% osób w wieku powyżej 70 lat. W związku z tym u ludzi młodych kontuzja stożka rotatorów często przebiega wraz ze zwichnięciem barku. Uraz objawia się silnym bólem, ograniczeniem ruchomości i znacznym osłabieniem siły mięśniowej. Kolejną dolegliwością stawu barkowego jest zespół ciasnoty podbarkowej. Pacjent nie jest w stanie unieść kończyny górnej powyżej linii barków, towarzyszy temu silny ból. Ponadto równie częstą przyczyną ograniczenia funkcjonalności jest bark zamrożony. Charakteryzuje się ekstremalnym bólem barku bez widocznego uszkodzenia tkanek miękkich. W związku z tym problem może być związany z zaburzeniami immunologicznymi, biochemicznymi i hormonalnymi.

    artroskopia barku warszaw

     

  • Artroskopia barku – co to za zabieg?

    Artroskopia barku to małoinwazyjna metoda operacyjna, która dzięki nowoczesnej technice umożliwia kompleksową diagnostykę i leczenie dysfunkcji występujących w obrębie stawu. Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza chirurga niewielkiego nacięcia w celu wprowadzenia endoskopu. Umożliwia to obejrzenie wnętrza stawu i przeprowadzenie niezbędnych procedur leczniczych.

  • Wskazania do operacji

    Artroskopia barku to metoda wskazana u pacjentów, którzy w wyniku urazów oraz różnych chorób cierpią na znaczne dolegliwości bólowe, ograniczenia ruchomości stawu, a także wyraźną niestabilność. Wskazania do zabiegu obejmują:

    • zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego,
    • zespół bólu podbarkowego z zapaleniem kaletki podbarkowej,
    • obecność ciał wewnątrzstawowych,
    • uszkodzenie stożka rotatorów,
    • zwapnienie ścięgien stożka,
    • uszkodzenie obrąbka stawowego, chrząstki stawowej i przyczepu mięśnia dwugłowego,
    • znaczną degenerację stawu w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów,
    • zrostowe zapalenie torebki stawowej – bark zamrożony.

    Leczenie operacyjne artroskopia barku warszawa

  • Jak przebiega diagnostyka w naszej klinice?

    W klinice ortopedycznej Medi Horizon Clinic artroskopia barku poprzedzona jest szczegółową diagnostyką. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, który uwzględnia przede wszystkim obecne dolegliwości, okoliczności, w których doszło do urazu oraz proces dotychczasowego leczenia. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta, przedstawia procedurę artroskopii barku i efekty zabiegu. Następnie pacjent kierowany jest do lekarza anestezjologa, który zleca zrobienie niezbędnych badań. Przed wykonaniem zabiegu artroskopii barku należy wykonać:

    • Morfologia krwi + rozmaz
    • Jonogram: Na, K
    • Koagulogram: APTT, PT/INR,
    • Badania biochemiczne: glukoza, mocznik, kreatynina, bilirubina
    • Antygen HBS,
    • HBS – poziom przeciwciał,
    • HCV- poziom przeciwciał,
    • Grupa krwi (oryginał badania)
    • EKG
    • RTG klatki piersiowej

    Bezwzględnie wymagane jest również ważne szczepienie p-WZW-B. Pacjenci, którzy cierpią na choroby towarzyszące powinni o tym fakcie poinformować lekarza, który przed wykonaniem artroskopii barku oceni, czy nie ma przeciwwskazań.

     

  • Rekonwalescencja

    Artroskopia barku zaliczana jest do zabiegów małoinwazyjnych, więc proces powrotu do sprawności nie jest skomplikowany. Jednak do kilku tygodni pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza. Przez jakiś czas powinien zrezygnować z prowadzenia samochodu oraz poruszania się komunikacją miejską – w celu zminimalizowania ewentualnego ryzyka gwałtownych ruchów i urazów. Po zabiegu bark jest unieruchomiony w specjalnej ortezie. Bardzo ważna jest rehabilitacja pozabiegowa. Młodsze osoby zazwyczaj dosyć szybko wracają do formy, u seniorów zazwyczaj trwa to dłużej. Wszystko zależy jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju uszkodzenia stawu. Średni powrót do pełnej sprawności trwa od 4 do 6 tygodni.

     

  • Rehabilitacja

    Rehabilitacja po artroskopii barku odbywa się pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, którzy indywidualnie dostosowują program ćwiczeń. Są one zależne od charakteru urazu. Szczególny nacisk kładzie się na ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie barku, przedramienia i nadgarstka. Dla zachowania równowagi mięśniowej aktywność treningowa powinna objąć także drugą nieoperowaną kończynę. Medi Horizon Clinic współpracuje z fizjoterapeutami specjalizującymi się w rehabilitacji pooperacyjnej stawu barkowego. Dzięki współpracy lekarz-fizjoterapeuta-pacjent rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty i pomaga przywrócić funkcjonalność całego kompleksu barkowego.

    leczenie operacyjne barku warszawa

     

  • Zalety artroskopii stawu barkowego

    Specjaliści podkreślają, że artroskopia barku to metoda mająca wiele zalet dla pacjentów. Przede wszystkim zabieg cechuje się małą inwazyjnością. W odróżnieniu od tradycyjnych operacji artroskopia pozostawia praktycznie niewidoczne blizny, co minimalizuje ryzyko zrostów, powstania bliznowców oraz jest świetną alternatywą dla pacjentów z trudno gojącymi się ranami (na skutek cukrzycy). Powrót do formy jest stosunkowo krótki, dlatego pacjenci mogą dosyć szybko powrócić do codziennej aktywności.

     

Artroskopia barku cena Warszawa

Zabieg Cena
Artroskopia barku od 12 00 zł
*Cena zabiegu dobierana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta i zaawansowania zabiegu

Podsumowanie

Artroskopia barku w Warszawie. Dlaczego w Medi Horizon Clinic?

Zabiegi artroskopii stawu barkowego w Medi Horizon Clinic wykonują specjaliści z dziedziny ortopedii i traumatologii ruchu. Dzięki swojemu doświadczeniu od początku diagnozują problem, by następnie zaplanować cały proces powrotu do sprawności łącznie z rehabilitacją. 

Artroskopia barku składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest diagnostyka. Przez niewielkie nacięcie aplikowany jest specjalny płyn, dzięki któremu łatwiej ocenić stopień i formę uszkodzenia. Następnie lekarz wprowadza endoskop, przekazujący pełen obraz wnętrza stawu. Po określeniu problemu specjalista może podjąć działanie operacyjne. W fazie zabiegowej lekarz wykonuje kolejne nacięcia, przez które wprowadza potrzebne narzędzia chirurgiczne. Po zakończeniu artroskopii specjalista zakłada szwy i opatrunek. Zabieg w zależności od wskazań może przebiegać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Czas trwania operacji u każdego będzie indywidualny, jednak najczęściej trwa około 1 godziny. Zabieg artroskopii barku w Medi Horizon Clinic przeprowadzany jest w trybie chirurgii jednego dnia. Pacjent zostaje w klinice przez jedną dobę, po czym z zaleceniami pozabiegowymi jest wypisywany do domu.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

    Imię

    Nazwisko

    E-mail

    Telefon

    Preferowany Termin Konsultacji

    Treść wiadomości

    Opinie Pacjentów

    Dziękuję i polecam!

    Niestety niby drobny upadek na wakacjach spowodował uszkodzenie barku. Po wykonanych badaniach zlecona została artroskopia barku. Bardzo obawiałem się zabiegu, gdyż uprawiam różne sporty, ale nie miałem wyjścia. Dolegliwości bólowe i dyskomfort spowodowały, iż zdecydowałem się na zabieg nim było za późno. Sam zabieg artroskopii nie był bolesny, pielęgniarka, która się mną opiekowała dbała o to, żebym cały czas dostawał kroplówki z lekami przeciwbólowymi. Po zabiegu kilka dni odczuwałem ból. Wiedziałem, że klucza będzie rehabilitacja i ćwiczenia na wzmocnienie barku. Trzeba być cierpliwym i dużo ćwiczyć. Teraz odczuwam bark na zmianę pogody, a poza tym pływam, gram w tenisa i nie odczuwam bólu. Dziękuję całemu zespołowi Medi Horizon
    Mariusz lat 36

    Nasze mocne strony

    • Doświadczeni Lekarze
    • Spersonalizowane leczenie
    • Holistyczne podejście
    • Jakość i Bezpieczeństwo
    • Dogodna lokalizacja
    • Bezpłatny parking
    • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
    • Nowoczesny sprzęt
    • Komfortowe warunki

    Zapisz się na konsultację!

    Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

    Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

    Krok 1 – Skontaktuj się z nami

    Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

    Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

    Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

    Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

    Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

    Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

    Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.

    Text Divider