Artroskopia barku

Artroskopia barku w Medi Horizon Clinic

Czy wiesz, że artroskopia to zabieg ortopedyczny, który dzięki małym nacięciom, jak ,dziurka od klucza’ określany jest na całym świecie mianem ,key whole surgery’? Zabieg artroskopii jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w nowoczesnej ortopedii. Jest to mało inwazyjna procedura, która pozwala na leczenie wielu uszkodzeń stawu. Zabieg artroskopii stawu barkowego przede wszystkim polega na wprowadzeniu do stawu, poprzez niewielkie nacięcia, kamery wraz z miniaturowanymi narzędziami, za pomocą których chirurg ortopeda przeprowadza zabieg. 

Artroskopia barku w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Artroskopia stawu barkowego to zabieg ortopedyczny wykonywany nowoczesną techniką, który  umożliwia ocenę wnętrza stawu barkowego. Polega na wykonaniu przez ortopedę niewielkiego nacięcia, a następnie wprowadzenie specjalistycznej kamery. Dzięki temu możliwe jest znalezienie przyczyny problemu urazu stawu barkowego

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu artroskopia barku?

  Zabieg artroskopia barku wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -zespół bólu podbarkowego z zapaleniem kaletki podbarkowej,
  -rozerwanie pierścienia rotatorów;
  -zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego;
  -wolne ciała wewnątrzstawowe;
  -przewlekłe zapalenie błony maziowej;
  -niestabilność stawu ramiennego;
  -uszkodzenia górnej części torebki stawowej, obrąbka stawowego i przyczepu mięśnia dwugłowego;
  -bark zamrożony – zarostowe zapalenie torebki stawowej.

 • Jakie są korzyści zabiegu artroskopia barku?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji 

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu artroskopia barku

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z chirurgiem ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania USG stawu barkowego lub inne badania zlecone przez lekarza. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o całej procedurze artroskopii barku oraz efektach zabiegu. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia stawu barkowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Medi Horizon Clinic oferuję Pacjentom usługę diagnostyki – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda zabieg artroskopia barku?

  Zabieg artroskopii barku wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Artroskopia stawu barkowego to nowoczesna metoda, która stosowana jest przez najlepszych lekarzy. Polega na wykonaniu kilku milimetrowych nacięć oraz umieszczenie odpowiedniej aparatury medycznej czyli kamery i mikronarzędzi, dzięki którym ortopeda ma możliwość oceny i naprawy uszkodzeń struktur barku, np.: chrząstki szklistej, obrąbka stawowego, torebki stawowej, ścięgna bicepsa, ścięgien stożka rotatorów, wyrostka barkowego i jego połączenia z obojczykiem oraz kaletki podbarkowej. Zastosowana technika artroskopowa, jest mało inwazyjna, co wiąże się ze skróconym czasem rekonwalescencji i szybkim powrocie pacjenta do codzienności. Operacja artroskopia stawy barkowego wykonywana jest w znieczuleniu dostosowanym do zdrowia pacjenta. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice Medi Horizon Clinic pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy. Pacjent opuszcza Klinikę następnego dnia po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu artroskopia barku?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu artroskopii stawu barkowego pacjent może obciążać bark, zostaje nałożona specjalna orteza na operowany staw. Zaleca się schładzanie okolicy barku, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja barku polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni.  Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu artroskopii barku przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów – Artroskopia barku

Zabieg Cena
Artroskopia barku od 8 500 zł
*Cena zabiegu dobierana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Artroskopia barku Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie barkowym i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Dziękuję i polecam!

  Niestety niby drobny upadek na wakacjach spowodował uszkodzenie barku. Po wykonanych badaniach zlecona została artroskopia barku. Bardzo obawiałem się zabiegu, gdyż uprawiam różne sporty, ale nie miałem wyjścia. Dolegliwości bólowe i dyskomfort spowodowały, iż zdecydowałem się na zabieg nim było za późno. Sam zabieg artroskopii nie był bolesny, pielęgniarka, która się mną opiekowała dbała o to, żebym cały czas dostawał kroplówki z lekami przeciwbólowymi. Po zabiegu kilka dni odczuwałem ból. Wiedziałem, że klucza będzie rehabilitacja i ćwiczenia na wzmocnienie barku. Trzeba być cierpliwym i dużo ćwiczyć. Teraz odczuwam bark na zmianę pogody, a poza tym pływam, gram w tenisa i nie odczuwam bólu. Dziękuję całemu zespołowi Medi Horizon
  Mariusz lat 36

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.