Artroskopia biodra

Artroskopia stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Artroskopia biodra – Czy wiesz, że artroskopia to zabieg ortopedyczny, który dzięki małym nacięciom, jak ,dziurka od klucza’ określany jest na całym świecie mianem ,key whole surgery’? Zabieg artroskopii jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w nowoczesnej ortopedii. Jest to mało inwazyjna procedura, która pozwala na leczenie wielu uszkodzeń stawu. Zabieg artroskopii stawu biodrowego przede wszystkim polega na wprowadzeniu do stawu, poprzez niewielkie nacięcia, kamery wraz z miniaturowanymi narzędziami, za pomocą których chirurg ortopeda przeprowadza zabieg. Urazy stawu biodrowego nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety coraz częściej, zdarzają się przypadki kiedy urazy stawu biodrowego pojawiają się w prozaicznych codziennych czynnościach, które wykonujemy. 

Artroskopia biodra w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Wybór techniki leczenia urazu stawu biodrowego, jest bardzo ważny – gdyż dzięki artroskopii stawu biodrowego możemy w szybki i mało inwazyjny sposób wrócić do wykonywania codziennych zajęć.  Artroskopia biodra jest techniką mało inwazyjną, dzięki której pacjenci mają znacznie skrócony okres rekonwalescencji po zabiegu. Zabiegi artroskopii stawu biodrowego mają mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań niż po leczeniu operacyjnym.  Dzięki artroskopii, lekarz ortopeda może skutecznie naprawić uszkodzoną chrząstkę i obrąbek w stawie biodrowym, co finalnie zapobiega dalszemu rozwijaniu się zmian zwyrodnieniowych.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu artroskopia biodra?

  Zabieg artroskopia biodra wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  – zmiany zwyrodnieniowe;
  – zerwanie się więzadła kości udowej;
  – ból po zwichnięciu kości udowej;
  – choroba błony maziowej stawu biodrowego;
  – ból stawu biodrowego, który nasila się w trakcie wysiłku;
  – stan zapalny stawu biodrowego.

 • Jakie są korzyści zabiegu artroskopia biodra?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  – mało inwazyjny zabieg – chirurgia jednego dnia
  – 2-4 niewielkie nacięcia na skórze ok. 5 mm
  – szybki powrót do sprawności fizycznej oraz wykonywania codziennych obowiązków i sportów
  – leczenie zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego
  – całkowite lub częściowe ustąpienie dolegliwości bólowych  

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu artroskopia biodra

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację ze specjalistą w celu przeprowadzenie dokładnego lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stawu biodrowego w dwóch płaszczyznach. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach leczenia oraz efektach. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedy do leczenia o artroskopowego stawu biodrowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem.  Pacjent ma możliwość wykonania wszystkich badań kwalifikujących do zabiegu w klinice Medi Horizon Clinic – dowiedz się więcej  

 • Jak wygląda zabieg artroskopia biodra?

  Zabieg artroskopii biodra wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Operacja chirurgiczna artroskopia stawu biodrowego trwa około 1h, uzależnione jest to od stopnia degeneracji biodra.  Procedura medyczna wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub też innym zaleconym przez lekarza anestezjologa. Zabieg artroskopia stawu biodrowego polega na wprowadzeniu przez milimetrowe nacięcia na skórze do okolicy operowanego stawu endoskopu. Po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego stawu biodrowego, chirurg ortopeda za pomocą mikro-narzędzi podejmuje działania lecznicze.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu artroskopia biodra?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu artroskopii stawu biodrowego pacjent może obciążać staw biodrowy.  Zalecane jest schładzanie operowanej okolicy stawu biodrowego. Pacjent otrzymuje pełną profilaktykę przeciwbólową i przeciwzakrzepową. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami lekarza prowadzącego oraz rehabilitacji.  Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjenta – rehabilitacja po zabiegu artroskopii biodra przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów – Artroskopia biodra

Zabieg Cena
Artroskopia biodra od 18 500  zł
*Cena zabiegu dobierana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Artroskopia Biodra Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie biodrowym i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Dołącz do nas #medihorizonclinic
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Polecam!

  Urodziłam się z licznymi wadami bioder, cały czas rehabilitacja, zabiegi itp...trafiłam do Medi Horizon Clinic, gdzie dopiero poczułam opiekę i poważne traktowanie. Po wnikliwej analizie rozpoczęłam leczenie. Wiem, że moje biodro nigdy już nie będzie sprawne - a pewnie za kilka lat czeka mnie endoproteza biodra - ale na ten czas uwolniłam się od bólu. Teraz rehabilitacja i mam nadzieję, że już będzie dobrze. Pozdrawiam cały zespół Medi Horizon Clinic
  Maria lat 35

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.