Operacja Artroskopia biodra Warszawa

Artroskopia stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Artroskopia biodra Warszawa to małoinwazyjny zabieg umożliwiający bezpieczne zniwelowanie różnego rodzaju dolegliwości w obrębie stawów biodrowych. Metoda jest świetną alternatywą do leczenia zmian zwyrodnieniowych i nie tylko. Łatwa procedura sprawia, że okres rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu – pacjenci o wiele szybciej wracają do codziennych czynności, a blizny pooperacyjne są minimalne.

W Medi Horizon Clinic artroskopia biodra wykonywana jest przez wyspecjalizowanych lekarzy z dziedziny chirurgii ortopedycznej. Kwalifikacja na zabieg jest poprzedzona dokładną diagnostyką, dzięki czemu pacjent ma gwarancję fachowej opieki specjalistów. Dowiedz się więcej!

Zabieg Artroskopia biodra w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Stawy biodrowe są jedną z najbardziej obciążonych struktur szkieletu człowieka, dlatego są narażone na różnego rodzaju kontuzje. Wśród głównych powodów występowania dolegliwości zalicza się urazy na skutek uprawianych sportów (hokej, piłka nożna, taniec) lub wypadków komunikacyjnych. Do częstych patologii dochodzi także w wyniku wrodzonych zmian strukturalnych, które predysponują do uszkodzeń chrząstki stawowej – dysplazja, konflikt panewkowo-udowy. Schorzenia te mogą przyczyniać się w krótkim czasie do rozwoju choroby zwyrodnieniowej.

Artroskopia biodra Warszawa jest szczególnie dedykowana osobom młodym i aktywnie uprawiającym sporty, ponieważ pozwala po czasie rekonwalescencji wrócić do pełnego obciążania kończyny i dotychczasowej aktywności.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Co to jest artroskopia stawu biodrowego?

  Artroskopia biodra jest innowacyjną metodą, która polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu specjalnych narzędzi oraz kamery, dzięki której lekarz uzyskuje dokładny obraz badanych struktur. Głównym celem zabiegu jest przywrócenie funkcji stawu biodrowego do pierwotnej formy oraz zapobieganie rozwojowi schorzeń prowadzących do jego degeneracji. Artroskopia stawu biodrowego pozwala w skuteczny sposób uniknąć ryzyka wystąpienia powikłań. Dzięki niej lekarz może skutecznie naprawić uszkodzone elementy, co finalnie zapobiega rozwojowi zmian zwyrodnieniowych.

 • Wskazania

  Najczęstszym wskazaniem do wykonania artroskopii biodra jest konflikt udowo-panewkowy będący formą niedopasowania kształtem głowy kości udowej do panewki. Powoduje to stopniową degenerację obrąbka stawowego oraz przyczynia się do stopniowej utraty funkcji stawu.

  Artroskopia biodra Warszawa – wskazania obejmują także:

  • obecność ciał wolnych w stawie,
  • wczesne stadium jałowej martwicy głowy kości udowej,
  • niestabilność stawu biodrowego,
  • stany zapalne i wysięki,
  • przerwanie ciągłości więzadła głowy kości udowej,
  • zabiegi naprawcze w obrębie mięśni rotatorów biodra,
  • usunięcie przerostu błony maziowej stawu,
  • przewlekłe dolegliwości bólowe po przebytym zwichnięciu stawu biodrowego,
  • przeskakiwanie, blokowanie oraz ograniczenie ruchomości,
  • zmiany w biodrze wywołane dną lub chondrokalcynozą,
  • ból nasilający się podczas chodzenia.

  artroskopia biodra warszawa

 • Przeciwwskazania do artroskopii stawu biodrowego

  Artroskopii stawu biodrowego nie wykonuje się w przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, a także istotnych deformacji struktur stawowych (końcowe stadium jałowej martwicy głowy kości udowej, skostnienia okołostawowe). Przeciwwskazania obejmują również wszelkie stany zapalne skóry i tkanki podskórnej – infekcje, zakażenia lub owrzodzenia.

  Ponadto należy odstąpić od zabiegu artroskopii w momencie, kiedy podczas badania funkcjonalnego lekarz stwierdzi brak ruchu w stawie, czyli tzw. sztywny staw. Ponieważ w wyniku tej patologii niemożliwe staje się rozszerzenie przestrzeni śródstawowej, co całkowicie utrudnia wprowadzenie instrumentów zabiegowych do jamy stawowej. Przeszkodę stanowi również otyłość pacjenta – przy dużej gęstości tkanek miękkich dotarcie do struktur staje się niemożliwe.

 • Jak przebiega diagnostyka do zabiegu artroskopii stawu biodrowego?

  W Medi Horizon Clinic głównym warunkiem kwalifikacji do zabiegu jest szczegółowa diagnostyka. W pierwszym etapie chirurg ortopeda przeprowadza wywiad z pacjentem oraz zapoznaje się z badaniami obrazowymi stawu biodrowego na podstawie zdjęcia RTG, rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Analiza wyników pozwala na uwidocznienie zmian chorobowych w stawie. Lekarz podczas wizyty konsultacyjnej odpowiada na wszystkie pytania pacjenta, omawia procedurę artroskopii biodra oraz oczekiwane efekty zabiegu. Następnie pacjent kierowany jest do lekarza anestezjologa, który zleca wykonanie niezbędnych badań. Przed artroskopią stawu biodrowego należy wykonać EKG oraz RTG klatki piersiowej, a także następujące badania laboratoryjne:

  • morfologię krwi z rozmazem,
  • jonogram: Na, K,
  • koagulogram: APTT, PT/INR,
  • badania biochemiczne: glukoza, mocznik, bilirubina, kreatynina,
  • Antygen HBS,
  • oznaczenie grupy krwi (oryginał badania),
  • poziom przeciwciał: HBS, HCV.

  Do kwalifikacji zabiegowej wymagane jest również ważne szczepienie p-WZW-B. Pacjenci cierpiący na choroby towarzyszące powinni o tym fakcie poinformować lekarza, który przed wykonaniem artroskopii biodra oceni, czy nie ma przeciwwskazań.

 • Jak wygląda zabieg artroskopii stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic?

  Artroskopia biodra w Medi Horizon Clinic wykonywana jest na bloku operacyjnym. Czas zabiegu wynosi od 1 do 2 godzin – w zależności od stopnia uszkodzenia stawu. Procedurę medyczną można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to artroskopia diagnostyczna, podczas której lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w celu wprowadzenia kamery niezbędnej do uwidocznienia i oceny stopnia uszkodzenia stawu. Drugim etapem jest artroskopia lecznicza – po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego chirurg podejmuje właściwe działania np. naprawę uszkodzeń, usunięcie ciała obcego oraz zmian torbielowatych. 

 • Korzyści dla pacjentów

  Artroskopia biodra Warszawa to zabieg, który niesie za sobą wiele korzyści dla pacjentów. Przede wszystkim jest to procedura małoinwazyjna, która gwarantuje krótszy okres hospitalizacji. Operowany staw może być obciążany znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku endoprotezoplastyki. Oczywiście w przypadku artroskopii biodra rehabilitacja jest niezbędnym elementem powrotu do sprawności, jednak poszczególne jej etapy przebiegają zdecydowanie szybciej.

  Dlatego Artroskopia biodra pozwala również skutecznie wyeliminować wszelkie zmiany patologiczne i dolegliwości bólowe. Dodatkową korzyścią jest fakt, iż nie pozostawia widocznych blizn, co minimalizuje ryzyko zrostów oraz bliznowców.

  W związku z tym, w przypadku większości pacjentów powrót do umiarkowanej aktywności fizycznej możliwy jest po kilku tygodniach od zabiegu. Reasumując odzyskanie pełnej sprawności jest kwestią indywidualną zależną od wieku, zaawansowania zmian chorobowych oraz kondycji osoby operowanej. Zazwyczaj potrzeba na to około 12 tygodni. Artroskopia stawu biodrowego warszawa

 • Jak wygląda rehabilitacja?

  Plan rehabilitacji w przypadku każdego pacjenta ustalany jest indywidualnie. Postępowanie terapeutyczne po artroskopii biodra ma na celu jak najszybsze i bezpieczne odzyskanie pełnego zakresu funkcjonalnego kończyny. To działania wymagają stałego kontaktu fizjoterapeuty z chirurgiem. Medi Horizon Clinic na tym polu współpracuje z wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy są specjalistami z zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Dobierają odpowiednie metody terapii służące odtworzeniu koordynacji nerwowo-mięśniowej, a także zwiększeniu stabilności stawu. Rehabilitacja składa się kilku etapów, które łącznie trwają kilkanaście tygodni.

Artroskopia biodra cena Warszawa

Zabieg Cena
Artroskopia biodra od 18 500  zł
*Cena zabiegu dobierana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta i zaawansowania zabiegu

Koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie na wizycie konsultacyjnej. Jest zależny w dużej mierze od charakteru uszkodzenia stawu.

Dlaczego warto wybrać Medi Horizon Clinic w Warszawie?

Kluczem do likwidacji dolegliwości ze strony stawów biodrowych jest kompleksowe podejście do każdego etapu leczenia. W Medi Horizon Clinic zadba o to zespół specjalistów, których misją jest troska o komfort i poprawę jakości życia naszych pacjentów. Oferujemy zabieg artroskopii stawu biodrowego z pełnym przygotowaniem diagnostycznym. Dlatego nie zwlekaj, zaufaj doświadczonym lekarzom, którzy pomogą Ci wrócić do zdrowia.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Polecam!

  Urodziłam się z licznymi wadami bioder, cały czas rehabilitacja, zabiegi itp...trafiłam do Medi Horizon Clinic, gdzie dopiero poczułam opiekę i poważne traktowanie. Po wnikliwej analizie rozpoczęłam leczenie. Wiem, że moje biodro nigdy już nie będzie sprawne - a pewnie za kilka lat czeka mnie endoproteza biodra - ale na ten czas uwolniłam się od bólu. Teraz rehabilitacja i mam nadzieję, że już będzie dobrze. Pozdrawiam cały zespół Medi Horizon Clinic
  Maria lat 35

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu artroskopii biodra już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.

   Umów się na konsultację