Endoproteza biodra bez przetaczania krwi

Endoproteza biodra z dostępu przedniego – Bez konieczności przetaczania krwi ? Czy to możliwe ?

Zabiegi wymiany biodra, należą do niezwykle trudnych. Niemniej jednak dobrze wykonany zabieg wszczepienia endoprotezy biodra z dostępu przedniego daje możliwość. Jest to szansa dla wielu osób, którzy chorują przewlekle na różne choroby układu krwionośnego czy też ze wzg. Religijnych nie chcą poddawać się transfuzji krwi.

endoproteza biodra z dostępu przedniego

Małoinwazyjna endoprotezoplastyka biodra z dostępu przedniego

Twoja szansa na szybki powrót do pełnej sprawności. Poznaj zalety zabiegu endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego.

Jak długo boli kolano po endoprotezie kolana?

Jak długo boli kolano po endoprotezie kolana?

Jak długo boli kolano po endoprotezie kolana? Sprawdź!

endoproteza biodra - kiedy zdecydować się na zabieg

Endoproteza biodra – Kiedy zdecydować się na zabieg?

Kiedy zdecydować się na zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego? Sprawdź!

Czy zerwane ścięgno Achillesa można wyleczyć bez operacji

Czy zerwane ścięgno Achillesa można wyleczyć bez operacji?

Istnieją dwa sposoby leczenia zerwanego ścięgna Achillesa – operacyjne oraz zachowawcze. Kiedy stosuje się które z nich? Sprawdź!

Dlaczego dochodzi do zerwania ścięgna Achillesa

Dlaczego dochodzi do zerwania ścięgna Achillesa? Kto jest najbardziej narażony na kontuzję?

Achilles stanowi ważną strukturę w naszym organizmie – umożliwia przenoszenie ciężaru ciała podczas chodzenia, biegania oraz wykonywania skoków. To najgrubsze i najsilniejsze ścięgno, jednak jest obarczone dużym ryzykiem uszkodzeń. Dowiedz się, jaki jest mechanizm zerwania ścięgna Achillesa? Kto jest narażony na kontuzje? Ścięgno Achillesa – budowa, funkcja Ścięgno Achillesa, określane również jako ścięgno piętowe, znajduje…

Łokieć tenisisty u pracowników biurowych – jak zapobiegać

Łokieć tenisisty u pracowników biurowych – jak zapobiegać?

Na powstanie łokcia tenisisty oprócz osób wykonujących prace fizyczne narażeni są również pracownicy biurowi. Nieprawidłowe ustawienie nadgarstków podczas siedzenia przy komputerze doprowadza do rozwoju schorzenia. Dowiedz się co robić, aby zapobiegać kontuzji. Zapraszamy do lektury! Ból łokcia w czasie pracy na komputerze – dlaczego tak się dzieje? Ból łokcia podczas pracy przy komputerze spowodowany jest…

Łokieć tenisisty – czy schorzenie dotyczy tylko sportowców

Łokieć tenisisty – czy schorzenie dotyczy tylko sportowców?

Wydawać by się mogło, że boczne zapalenie nadkłykcia bocznego, powszechnie nazywane łokciem tenisisty, dotyczy sportowców zawodowo grających w tenisa.

leczenie halluskow cena warszawa

Halluksy a operacja – czy zawsze jest konieczna?

Haluksy to zwyrodnieniowe przedniej części stopy. Jest to uciążliwa dolegliwość, nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim sprawiająca ból i dyskomfort. 

artroskopia kolana

Artroskopia stawu kolanowego – kiedy ją wykonujemy?

Artroskopia należy do małoinwazyjnych zabiegów chirurgii ortopedycznej. Wykonuje się ją w celach diagnostycznych oraz leczniczych.

Medycyna Estetyczna w Warszawie

Medycyna estetyczna. Dlaczego warto iść na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna i często staje się alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Plastyka ramion w Medi Horizon Clinic

Plastyka ramion. Czym jest? Jak leczyć?

Nadmiaru skóry nie można zniwelować kosmetykami czy zabiegami u kosmetologów. Jedyną opcją na poprawę wyglądu jest plastyka ramion nazywana również liftingiem czy branchioplastyką.

Najczęstsze kontuzje u narciarzy i snowboardzistów.

Najczęstsze kontuzje u narciarzy i snowboardzistów

Sporty zimowe głównie kojarzą się z radością i przyjemnością. Nie ma nic lepszego niż wysiłek fizyczne na świeżym powietrzu przy pięknych górskich widokach.

5 powodów, że za duże implanty są złe

5 powodów na to, że (ZA)duże implanty piersi nie są dla Ciebie dobre

Duże piersi są marzeniem wielu kobiet. W erze internetu, facebook’a i instagram’a Panie sugerują się wielkością implantów, które posiadają influencerki.

Jaką wybrać operację plastyczną po dużej utracie wagi

Jaką wybrać operację plastyczną po dużej utracie wagi?

Utrata kilogramów nie tylko pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia, ale przede wszystkim poprawia zdrowie i jakość życia…ale co zrobić z nadmiarem skóry?

Jak przygotować się na sezon sportów zimowych, by uniknąć kontuzji

Jak przygotować się na sezon sportów zimowych, by uniknąć kontuzji?

W okresie jesienno – zimowym każdy z nas jest myślami przy zimie i wyczekuje na pierwsze opady śniegu, aby móc wskoczyć np. w narty.

Powiększanie piersi implanty czy przeszczep tkanki tłuszczowej

Powiększanie piersi implanty czy przeszczep tkanki tłuszczowej?

Coraz częściej w trakcie konsultacji u naszych Chirurgów Plastyków pada pytanie ze strony pacjentek, która metoda powiększania piersi jest lepsza?

facelifting nr 1 wśród zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Facelifting nr 1 wśród zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Facelifting nazywany również operacyjnym liftingiem twarzy staje się coraz częstszym zabiegiem wykonywanym nie tylko w Medi Horizon Clinic w Warszawie, ale również w Polsce i Europie. 

Urazy u tancerzy

Najczęściej występujące urazy u tancerzy

Dzięki muzyce, spontaniczne ruchy ciała wyrażają emocje tancerza. Taniec nie tylko jest sztuką, ale również ciężką pracą oraz sportem, który może powodować różnego rodzaju urazy oraz kontuzje.

modelowanie i powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem HIT czy KIT?

Jednym z najmocniejszych zabiegów z chirurgii plastycznej jest powiększanie i modelowanie pośladków. W dobie internetu oraz social mediów pełne…

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn. Jakie zabiegi wybierają panowie ?

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn. Jakie zabiegi wybierają panowie?

Panowie coraz częściej decydują się na zabiegi w Medi Horizon Clinic w Warszawie. Jakie zabiegi wybierają?

powiększenie piersi a ciąża

Powiększenie piersi implantami a ciąża

Panie w coraz młodszym wieku powiększają piersi implantami, tu rodzi się pytanie czy można powiększać piersi przed ciążą, po ciąży?

kontuzje biegaczy

Kontuzje biegaczy

Bieganie dla wielu osób jest czystą przyjemnością oraz formą relaksu po całym dniu w pracy, a od kilku lat w Polsce stało się popularną dziedziną sportową u zawodowców czy pasjonatów.

Najczęstsze kontuzje piłkarzy

Najczęstsze kontuzje piłkarzy – przegląd

Piłka nożna jest to najczęstszym sportem uprawianym w Polsce. Ze względu na swoją charakterystykę nie tylko wymaga od sportowca dużego wysiłku fizycznego..

Plastyka brzucha rekonwalescencja

Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce brzucha?

Piękny, płaski i gładki brzuch jest marzeniem kobiet i mężczyzn. Jednakże nie zawsze takie efekt można osiągnąć dzięki ćwiczeniom i diety

przeciwwskazania do powiększenia biustu

Przeciwwskazania do zabiegu powiększenia biustu

Powiększenie biustu jest to zabieg chirurgiczny, który jak każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko. Czy wiesz jakie są przeciwwskazania do powiększenia biustu? Nasi specjaliści podpowiadają.

najczęstsze urazy siatkarzy

Urazy siatkarzy. Na co chorują sportowcy?

Pasjonaci sportu oraz zawodowi sportowcy często zmuszają się do znoszenia obciążeń sportowych często przekraczając możliwości własnego organizmu w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegu ginekomastii

Ginekomastia zabieg. Wszystko co powinieneś wiedzieć

Czasami u mężczyzn dochodzi do nadmiernego rozrostu gruczołów piersiowych. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale również i zdrowotny, który może mieć wpływ na psychikę.

Jaki rozmiar implantów piersi jest dla mnie odpowiedni? Wyjaśniamy szczegółowo, jak odpowiednio dobrać rozmiar implantu.

Jaki rozmiar implantów piersi jest dla mnie odpowiedni?

To pytanie dla kobiety, która jest zdecydowana na operację powiększania piersi -może być najtrudniejsze. Idealny rozmiar, kształt to bardzo istotne elementy dotyczące zabiegu powiększania piersi.

urazy łąkotki leczenie warszawa

Łąkotka kolana – jak skutecznie wyleczyć uraz w kolanie

Łąkotka w stawie kolanowym jest strukturą włóknisto-chrzęstną. Pełni funkcję swoistego amortyzatora oraz przenosi obciążenia występujące w trakcie ruchu. Dzięki niej staw kolanowy jest chroniony oraz amortyzowany.

kontuzje u pływaków

Kontuzje u pływaków – leczenie urazów

Pływanie uznawane jest za sport prozdrowotny, wykorzystuje prace znacznej ilości mięśni. Często pływanie zalecane jest jako forma rehabilitacji dla osób z różnymi rodzajami urazów i kontuzji.

dlaczego warto wykonać liposukcję

Czy warto wykonać zabieg liposukcji?

Zgrabne i wymodelowane ciało jest pragnieniem kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Czasem ciężko jest zgubić kilogramy za pomocą diety oraz ćwiczeń, wynika to również z predyspozycji każdej osoby, stylu życia oraz chorób towarzyszących.

Kiedy zacząć uprawiać sport po zabiegu powiększenia piersi implantami?

Uprawianie sportu po zabiegu powiększania piersi

Należy pamiętać, że decydując się na zabieg powiększania piersi implantami, będąc aktywna fizycznie musisz zachować kilka bardzo ważnych zasad, rozwagę, a co najważniejsze stosować się do zaleceń lekarza.

Jak wybrać odpowiedniego chirurga plastyka ?

Jak wybrać odpowiedniego chirurga plastyka?

Moment zabiegu dla każdego pacjenta i pacjentki to bardzo szczególny czas. Dlatego wybór odpowiedniego lekarza chirurga plastyka jest bardzo ważnym momentem. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, a czego unikać.

Korekta uszu u dzieci i dorosłych

Korekta uszu u dorosłych i dzieci

Korekcja uszu nazywana także otoplastyką czy plastyką uszu jest częstym zabiegiem chirurgii plastycznej u osób dorosłych oraz dzieci. Zabieg nie tylko wpływa na efekt wizualny uszu, pozytywnie wpływa również na psychikę i samoocenę.

Liposukcja Body Jet

Liposukcja Body Jet – czyli wymarzona sylwetka

Wielu Pacjentów zgłaszających się do Kliniki Medi Horizon Clinic boryka się z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mimo diety i wielu godzin spędzonych na siłowni – trudno jest w pewnym wieku otrzymać wymarzoną sylwetkę.

Pomniejszanie piersi cena

Zmniejszanie piersi czyli Twoje poczucie komfortu

Zmniejszanie piersi czy powiększani piersi – Każda z kobiet jest inna i właśnie to czyni nas wyjątkowymi. Jedne mają jaśniejszą karnacje, drugie długie włosy a inne duże piersi. Zabieg zmniejszania piersi jest coraz częściej wybierany przez Kobiety.

Endoproteza biodra

Endoproteza biodra – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Endoproteza biodra jest zabiegiem chirurgicznym wykonywaną przez chirurga ortopedę. Celem operacji jest  usunięcie dolegliwości bólowych chorego stawu biodrowego i przywrócenie prawidłowych funkcji ruchowych. 

Rekonstrukcja więzadeł kolana

Rekonstrukcja więzadeł kolana – najczęściej występujące uszkodzenia

Najczęstszymi urazami kolana jest uszkodzenie łąkotki oraz zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Te problemy są często spotykane nie tylko wśród sportowców, ale również u osób, których aktywność fizyczna jest na niższym poziomie.

zabiegi dla kobiet po 50. roku życia

Zabiegi dla kobiet po 50. roku życia

Zabiegi dla Kobiet po 50 roku życia – czyli wtedy gdy, U kobiet skóra staje się coraz delikatniejsza, traci jędrność i staje się coraz bardziej wiotka. Spowodowane jest to zmianami w obrębie kolagenu, a dokładnie z jego coraz większą utratą.

Powiększanie piersi implantami. 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed

5 najważniejszych rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed wykonaniem zabiegu

Specjaliście chirurdzy plastycy z kliniki Medi Horizon Clinic w Warszawie przed każdym zabiegiem powiększanie piersi szczegółowo wypytują pacjentki, jaki chcą uzyskać efekt zabiegu – jednak to nie wszystko.