Endoproteza barku Warszawa

Endoproteza stawu barkowego w Medi Horizon Clinic

Zabieg Endoproteza barku Warszawa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym Szpitalu. Prawidłowe działanie stawu barkowego jest kluczowe do wykonywania codziennych czynności. W wyniku nieszczęśliwych wypadków lub toczących się stanów chorobowych jego struktury anatomiczne ulegają zniszczeniu. Możliwości współczesnej medycyny pozwalają na wykonanie zabiegu endoprotezoplastyki barku, którego głównym celem jest przywróceniu prawidłowego działania kompleksu barkowego.

W Medi Horizon Clinic przeprowadzamy operację zastąpienia zmienionego chorobowo stawu barkowego endoprotezą. Oferujemy kompleksową opiekę przez wszystkie etapy leczenia, szybkie terminy i konkurencyjne ceny. Dowiedz się więcej o zabiegu!

Zabieg medyczny wszczepienia endoprotezy barku w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Staw ramienny barku – budowa i funkcje

  Staw ramienny, będący częścią stawu barkowego, to jeden z najważniejszych punktów anatomicznych człowieka – łączy kończynę górną z tułowiem, a dzięki kulistej budowie zapewnia największy zakres ruchu spośród wszystkich stawów organizmu. Zbudowany jest z głowy kości ramiennej oraz panewki stawowej. Całość otaczają więzadła, ścięgna i mięśnie, które odpowiadają za prawidłową stabilizację barku, odpowiednie napięcie mięśniowe i płynność wszystkich ruchów.

   

 • Wskazania do operacji

  Endoprotezoplastyka stawu barkowego jest wskazana w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń stawu, które nie reagują na metody leczenia zachowawczego. Zniszczenia stawu barkowego z perspektywy klinicznej możemy podzielić na gwałtowne lub postępujące. Do nagłych uszkodzeń dochodzi na skutek złamań wieloodłamowych – w wyniku upadków z wysokości czy wypadków komunikacyjnych. Wówczas dochodzi do tak dużego zniszczenia głowy kości ramiennej, że jedyną metodą przywrócenia pacjentowi czynnego zakresu ruchu kończyny górnej jest endoproteza.

  Gwałtowne uszkodzenia barku są również stosunkowo częste u sportowców – badania pokazują, że staw ramienny stanowi jedno z najczęstszych miejsc podatnych na urazy. Do patologicznych zmian barku dochodzi na skutek różnych stanów chorobowych, które stopniowo ograniczają ruchomość, powodują silne dolegliwości bólowe oraz doprowadzają do powstawania przykurczy mięśniowych. Metody rehabilitacji w tych przypadkach zdarza się, że nie działają, co predysponuje do wykonania zabiegu. Wskazaniami do operacji są:

  • jałowa martwica głowy kości ramiennej,
  • zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kości ramiennej,
  • zmiany wynikające z uszkodzenia pierścienia rotatorów,
  • postępująca niestabilność stawu,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • nowotwór.

  endoproteza barku warszawa

   

 • Możliwości endoprotezoplastyki barku w naszej klinice

  Endoprotezoplastyka stawu barkowego, w zależności od stopnia uszkodzenia stawu oraz określonych struktur, może przybierać formę połowiczą, całkowitą lub odwróconą. Kluczem do uzyskania pożądanych efektów zabiegu jest prawidłowe odtworzenie struktur anatomicznych i właściwego balansu tkanek miękkich.

  • Całkowita endoproteza barku jest stosowana w przypadku rozległych uszkodzeń kompleksu barkowego. Tworzą ją: sztuczna panewka stawowa oraz głowa kości ramiennej.
  • Endoproteza połowicza to rozwiązanie w przypadku, kiedy uszkodzeniu uległa tylko głowa kości ramiennej. Zastępuje się ją metalowym implantem w kształcie kuli, który jest mocowany do kości ramiennej i przytwierdzony do panewki stawowej.
  • Endoproteza barku odwrócona swoją nazwę zawdzięcza nowatorskiej metodzie przeprowadzania operacji, która polega na zamianie głowy kości ramiennej panewką endoprotezy, a panewki – głową endoprotezy. Odwrotne ulokowanie elementów przesuwa środek obrotu stawów. Dzięki czemu pozwala odtworzyć ruchy w ramieniu z użyciem nieuszkodzonych mięśni (głównie mięśnia naramiennego). Ten sposób doskonale sprawdza się w zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej, kiedy uszkodzeniu ulega powierzchnia stawowa głowy kości ramiennej oraz panewki, a ścięgna stożka rotatorów zostają zachowane.

  To, jaka endoproteza stawu barkowego będzie najlepsza dla pacjenta, zależy przede wszystkim od rodzaju i stopnia uszkodzenia stawu. Zabieg Endoproteza Barku Warszawa w Medi Horizon Clinic wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii. Na podstawie oceny klinicznej oraz indywidualnego podejścia do pacjenta, przeprowadzają oni operację z użyciem najlepszych sposobów implantacji.

 • Diagnostyka do zabiegu endoprotezy barku

  Klinika ortopedyczna Medi Horizon Clinic na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich pacjentów, dlatego przed zabiegiem każdy pacjent kierowany jest na konsultację lekarską, na której specjalista przeprowadza wywiad oraz zleca wykonanie badań obrazowych (zdjęcia RTG, USG lub rezonansu magnetycznego). Wszystkie te działania mają na celu szczegółowe poznanie problemu oraz wychwycenie ewentualnych przeciwwskazań do operacji.

  Ortopeda dr Andrzej Suwara, podczas wizyty konsultacyjnej opowiada o możliwościach zabiegu endoprotezy barku oraz o oczekiwanych efektach. Następnie pacjent kierowany jest na konsultację z lekarzem anestezjologiem, który zleca wykonanie kompletu badań laboratoryjnych. Podczas każdej wizyty uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Niezbędne badania kwalifikujące możesz kompleksowo wykonać w naszej klinice.

   

 • Jak wygląda zabieg endoprotezoplastyki stawu barkowego?

  Operacja polega na zastąpieniu niewłaściwie działającego stawu endoprotezą barku oraz odtworzeniem odpowiednich struktur anatomicznych. Dokładna metodyka zabiegu zależy od charakteru uszkodzenia stawu – u każdego pacjenta może być nieco inna. Wszystkie sposoby implantacji endoprotezy barku w Medi Horizon Clinic opierają się na zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych implantów ortopedycznych. Posiadają one odpowiednie międzynarodowe certyfikaty i atesty, dlatego są w pełni bezpieczne. Operacja trwa średnio od 2 do 3 godzin. Jeśli po zabiegu lekarz oceni, że operacja przebiegła pomyślnie, pacjent opuszcza klinikę następnego dnia.

  Endoprotezoplastyka warszawa

 • Jak wygląda i ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

  To kwestia indywidualna – w przypadku każdego pacjenta czas powrotu do sprawności może być różny. Wynika to głównie z jego motywacji, przeprowadzonej rehabilitacji oraz ogólnej kondycji zdrowotnej. Po zabiegu staw jest unieruchamiany specjalną ortezą, aby przecięte ścięgna miały optymalne warunki na regenerację i gojenie. W tym czasie pacjent rozpoczyna ćwiczenia pod kontrolą fizjoterapeuty. Początkowym celem fizjoterapii staje się ograniczenie pooperacyjnego obrzęku tkanek oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Stosuje się zabiegi z zakresu fizykoterapii, takie jak krioterapia miejscowa oraz laser. Stopniowo zostają wprowadzone również ćwiczenia mające poprawić zakres ruchu w stawie oraz wzmocnić mięśnie. Z punktu widzenia fizjoterapii bardzo ważna jest także terapia blizny (po ściągnięciu szwów i wygojeniu). Dzięki odpowiednim technikom mobilizacji i masażu fizjoterapeuta jest w stanie poprawić jej przesuwalność, ukrwienie i koloryt.

  Medi Horizon Clinic Warszawa współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy specjalizują się w rehabilitacji pooperacyjnej. Rehabilitacja po zabiegu endoprotezy barku przynosi znakomite efekty i jest kluczowa w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

  endoproteza stawu barkowego warszawa

Ceny zabiegów endoprotezoplastyki barku

Zabieg Cena
Endoproteza stawu barkowego od 20 000  zł
*Cena ustalana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta i zaawansowania zabiegu

Koszty operacji endoproteza barku Warszawa w Medi Horizon Clinic ustalane są dla każdego pacjenta indywidualnie. Zależą przede wszystkim od stopnia uszkodzenia stawu oraz rozległości zabiegu oraz uwzględnienia kosztów dodatkowych takich jak pobyt czy rehabilitacja.

Podsumowanie

Dlaczego operację wszczepienia endoprotezy barku warto wykonać w naszej klinice?

Medi Horizon Clinic to miejsce stworzone dla pacjentów, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonywanych usług. Dzięki wykwalifikowanej kadrze każdy, kto przekracza próg naszej kliniki, może liczyć na empatię i fachowe podejście do problemu specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu. Zdiagnozują oni przyczynę bólu i ograniczonej ruchomości w stawie barkowym oraz zaproponują spersonalizowany sposób leczenia. Dodatkowo współpracują z najlepszą kadrą fizjoterapeutów, dzięki czemu pacjenci szybciej wracają do pełnej sprawności. Wiemy, że czas i finanse są kluczowe w walce z chorobą, dlatego oferujemy konkurencyjne ceny i szybkie terminy konsultacji lekarskich. Zapisz się już dziś i uzyskaj odpowiedź na wszystkie pytania związane z zabiegiem.

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Zabieg na raty? Dzwoń.

  +48 530 763 608

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalna obsługa!

  W młodości uprawiałem wyczynowo pływanie. Niestety nawet po zakończeniu kariery i oszczędzania się - ból barku i niestabilność stale mi dokuczała. Po seriach zabiegów regeneracyjnych rehabilitacji lekach itp - zdecydowałem się na endoprotezę barku. To był bardzo dobry wybór. Mimo, iż prowadzę spokojny tryb życia i staram się nie nadwyrężać barku, już nie odczuwam bólu w codziennych czynnościach i to jest dla mnie najważniejsze. Dziękuję obsłudze i lekarzom z Medi Horizon. BArdzo dobre warunki i pyszna jedzenie - mimo, iż jestem na diecie stanęli na wysokości zadania. Dziękuję!
  Mirosław lat 64

  Ortopeda specjalizujący się w zabiegu endoprotez

  • Dr Andrzej Suwara

   Dr Andrzej Suwara

   20 lat doświadczenie

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu endoproteza barku już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą dr n.med. Andrzejem Suwarą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.