Endoproteza barku

Endoproteza stawu barkowego w Medi Horizon Clinic

Endoproteza barku czyli – zniszczenie stawu ramiennego (barkowego), które nie da się wyleczyć innymi metodami, gdyż jest już za późno zalecane jest wykonanie zabiegu poprzez zastąpienie zniszczony staw barkowy – endoprotezą. Do zniszczenia stawu barkowego dochodzi na skutek urazów oraz w wyniku towarzyszących schorzeń i choroby zwyrodnieniowej. W zależności od stopnia uszkodzenia i urazu ortopeda zakłada endoprotezę połowiczną, całkowitą, odwróconą czy też powierzchowną. O tym jaka zostanie wybrana endoproteza barku dla pacjenta, uzależnione jest od stanu stawu barkowego. 

Zabieg medyczny Endoproteza barku w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu implantacji endoproteza barku?

  Zabieg endoproteza barku wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -zwyrodnienie stawu barkowego spowodowane urazami lub stanami zapalnymi,
  -reumatoidalne zapalenie stawów,
  -nowotwór,
  -wieloodłamowe złamania głowy kości ramiennej,
  -zmiany wynikające z uszkodzenia pierścienia rotatorów,
  -zmiany spowodowane złożoną niestabilnością,
  -jałowa martwica głowy kości ramiennej.

 • Jakie są korzyści zabiegu endoproteza barku?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -ulga w bólu
  -przywrócenie prawidłowych funkcji stawu kolanowego
  -sprawna rehabilitacja
  -powrót do codzienności i aktywności fizycznej, która była nie możliwa przed zabiegiem 

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu endoproteza barku

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania obrazowych stawu barkowego oraz innych zleconych przez lekarza. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach zabiegu endoproteza barku oraz efektach zabiegu. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia operacyjnego polegającego na założeniu endoprotezy barku, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Wszystkie badania kwalifikujące do zabiegu można wykonać w naszej Klinice – zobacz szczegóły

 • Jak wygląda zabieg endoprotezoplastyka stawu barkowego?

  Zabieg endoproteza barku wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg ortopedyczny, który polega na umieszczeniu w zamian za zużyty staw barkowy – endoprotezy barku  to zabieg operacyjny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym Stosowana metoda implantacji endoprotezy barku w Medi Horizon Clinic polega na zastosowaniu nowoczesnych oraz sprawdzonych implantów ortopedycznych, które posiadają odpowiednie międzynarodowe certyfikaty. Operacja zwykle trwa około 2-3h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. W Klinice Medi Horizon Clinic pacjent zostaje pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy. Pacjent opuszcza Klinikę następnego dnia po zabiegu. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia endoproteza stawu barkowego?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu endoprotezy stawu barkowego zostaje nałożona specjalna orteza na operowany staw. Zaleca się schładzanie okolicy barku, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja barku polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu endoprotezy barku przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Ceny zabiegów – Endoprotezoplastyka barku

Zabieg Cena
Endoproteza stawu barkowego od 23 000  zł
*Cena ustalana jest odpowiednio do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Endoproteza barku Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie barku i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Nagły przypadek? Dzwoń.

  +48 530 763 608

  Opinie Pacjentów

  Profesjonalna obsługa!

  W młodości uprawiałem wyczynowo pływanie. Niestety nawet po zakończeniu kariery i oszczędzania się - ból barku i niestabilność stale mi dokuczała. Po seriach zabiegów regeneracyjnych rehabilitacji lekach itp - zdecydowałem się na endoprotezę barku. To był bardzo dobry wybór. Mimo, iż prowadzę spokojny tryb życia i staram się nie nadwyrężać barku, już nie odczuwam bólu w codziennych czynnościach i to jest dla mnie najważniejsze. Dziękuję obsłudze i lekarzom z Medi Horizon. BArdzo dobre warunki i pyszna jedzenie - mimo, iż jestem na diecie stanęli na wysokości zadania. Dziękuję!
  Mirosław lat 64

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.