Endoproteza biodra

Endoproteza stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Endoproteza stawu biodrowego daje możliwość pełnego odtworzenia ruchów niewłaściwie działającego stawu. Jest szansą dla osób, które cierpią z powodu zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej, zmagają się z chorobami wrodzonymi biodra lub doznały urazu na skutek wypadku. Nie bez powodu endoprotezoplastyka stawu biodrowego uważana jest za jedno z największych osiągnięć medycyny. W Medi Horizon Clinic zabiegi endoprotezoplastyki przeprowadzane są przez najlepszych specjalistów z zakresu chirurgii ortopedycznej. Dzięki kompleksowej współpracy lekarzy, zespołu pielęgniarskiego oraz fizjoterapeutów, nasi pacjenci odzyskują dawną sprawność i znów mogą cieszyć się życiem. Przeczytaj o możliwościach, które oferujemy!

Proteza biodra to szansa na powrót do całkowitej sprawności według badań ponad 90% pacjentów jest zadowolonych ze swojego stanu funkcjonalnego po zabiegu. Prawidłowe działanie stawów biodrowych warunkuje dobre funkcjonowanie oraz życie bez bólu. Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego (koksartroza) jest jedną z najczęstszych chorób, dotykającą osoby w średnim i starszym wieku. Schorzenie prowadzi do powolnych zniszczeń chrząstki stawowej, przez co staw traci swoje funkcje i staje się niewydolny pod względem funkcjonalnym. Konieczna staje się wówczas endoproteza biodra, czyli wszczepienie sztucznego stawu.  

W naszym Szpitalu wykonujemy zabieg małoinwazyjnej endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego. Jest to zaawansowana metoda, dzięki której Pacjent tego samego dnia już może chodzić, szybciej wraca do pełnej sprawności, nie ma konieczności przetaczania krwi po zabiegu. Jest to metoda stosowana z powodzeniem na całym świecie więcej o metodzie: Poznaj więcej zalet zabiegu Endoprotezoplastyka biodra z dostępu przedniego

Zabieg medyczny endoproteza biodra w Medi Horizon Clinic wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czym jest endoproteza stawu biodrowego i zabieg endoprotezoplastyki?

  Endoprotezoplastyka (alloplastyka) stawu biodrowego to zabieg operacyjny, który polega na zastosowaniu sztucznego stawu (endoprotezy) w miejscu zmienionym chorobowo. Dzięki temu zostają odtworzone naturalne funkcje stawu, a pacjent odzyskuje swobodę ruchu, pozbywa się dolegliwości bólowych i po kilku miesiącach wraca do normalnego funkcjonowania. Operacja polega na usunięciu użytych struktur stawu biodrowego i zastąpieniu ich sztucznymi elementami. Endoprotezy zbudowane są z bezpiecznych metali, które wykazują obojętne działanie dla organizmu, dlatego ryzyko odrzucenia implantu jest minimalne. Endoproteza biodra składa się z trzpienia – który wprowadzany jest do kanału szpikowego kości udowej, a na nim osadzona jest kulista głowa, mająca odwzorować panewkę. Umożliwia ona wykonywanie ruchów we wszystkich płaszczyznach.

 • Przyczyny powstawania choroby zwyrodnieniowej biodra

  Zwyrodnienie stawów biodrowych może być spowodowane zmianami o charakterze pierwotnym lub wtórnym. W pierwszym przypadku za chorobę odpowiadają przede wszystkim procesy naturalnego zużycia związane z wiekiem. Zmiany wtórne powstają na skutek przewlekłych procesów chorobowych m.in.: reumatoidalnego zapalenia stawów, wrodzonej dysplazji, a także wszelkich urazów – złamań, zwichnięć, prowadzących do zaburzenia równowagi anatomicznej biodra. Dodatkowe znaczenie ma również nadwaga i otyłość pacjenta, która przyczynia się do przeciążenia aparatu ruchu.

  endoproteza biodra warszawa

 • Jakie są wskazania do zabiegu?

  • zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego o różnym podłożu,
  • złamanie szyjki kości udowej,
  • wypadki, urazy, wieloodłamowe złamania,
  • wrodzone dysplazje stawów biodrowych,
  • patologiczne zmiany zachodzące na skutek chorób – reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa,
  • martwica kości udowej,
  • nowotwory.

 • Kiedy zdecydować się na zabieg endoprotezy biodra?

  Pacjenci, który trafiają do Medi Horizon Clinic Warszawa – skarżą się na ból w pachwinie i biodrze, który pojawia się przy chodzeniu jak również po wstawaniu z pozycji siedzącej.  Im dłużej Pacjent zwleka z operacja endoprotezy biodra, tym bardziej ból zaczyna się nasilać i może promieniować do kolana. Ból pojawia się również w nocy w pozycji leżącej, tak więc towarzyszy Pacjentowi cały czas. Chory na zwyrodnienie biodra z czasem stara się chronić bolącą, nogę’ , a tym samym zaczyna utykać  (charakterystyczny chód) jak również ma problemy z poruszaniem się. To powinien być definitywny sygnał dla Pacjenta, iż konieczna jest ingerencja specjalisty ortopedy odnośnie wymiany biodra.

  W takich przypadkach ważne jest, by udać się na konsultacje do ortopedy w momencie, gdy pojawiają powyższe się dolegliwości bólowe.

 • Jak przebiega zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego?

  O tym, jaka metoda zostanie zastosowana, decyduje lekarz na podstawie między innymi stopnia uszkodzenia stawu. W Medi Horizon Clinic naszą dewizą jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie leczenia. Dlatego kwalifikacja do zabiegu polega na adekwatnym przygotowaniu, które obejmuje wykonanie potrzebnych badań w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. W momencie, kiedy lekarz uzna, iż stan zdrowia pacjenta jest odpowiedni, wówczas ustala termin zabiegu. Operacja endoprotezoplastyki biodra wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym, trwa zwykle około 2 godzin. Gdy pacjent jest znieczulony, lekarz rozpoczyna alloplastykę stawu biodrowego od nacięcia skóry, tkanki podskórnej oraz kolejnych struktur stawowych. Kolejnym etap polega na wysunięciu głowy kości udowej z panewki i przygotowaniu w kości biodrowej przestrzeni dla sztucznych elementów stawu. Kolejnym etapem jest wszczepienie sztucznej panewki do kości biodrowej oraz wprowadzenie trzpienia do kości udowej w wydrążony w niej kanał, a także umieszczenie na nim metalowej części endoprotezy. Pacjent w dniu zabiegu zostaje objęty niezbędną profilaktyką przeciwzakrzepową. Po operacji pozostaje w klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, która czuwa na każdym etapie jego powrotu do sprawności. Następnym etapem jest rehabilitacja, która przebiega etapowo – pacjent stopniowo obciąża operowaną kończynę, uczy się wykonywać czynności dnia codziennego, tak by za kilkanaście tygodni wrócić do pełnej sprawności. Bardzo ważne jest, żeby w okresie pooperacyjnym ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

 • Zalecenia przed operacją endoproteza biodra

  W Medi Horizon Clinic przed operacją wszczepienia endoprotezy biodra Pacjent kierowany jest na badania kwalifikujące do zabiegu (badania krwi, RTG klatki piersiowej, EKG) oraz pozostałe jeżeli są wymagane przez operatora. Na tydzień przed operacją należy odstawić leki przeciwzapalne rozrzedzające krew oraz stosować się do zaleceń lekarza ortopedy i anestezjologa.

 • Jak wygląda rekonwalescencja?

  Czas powrotu do sprawności uzależniony jest przede wszystkim od wieku, stopnia zaawansowania schorzenia, płci, a także motywacji pacjenta. Bardzo ważna w całym procesie rekonwalescencji jest odpowiednio poprowadzona rehabilitacja. Rozpoczyna się ona praktycznie zaraz po operacji. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest pionizowany i rozpoczyna się nauka obciążania operowanej kończyny oraz prawidłowego chodu. Rehabilitacja opiera się także na ćwiczeniach wzmacniających obręcz biodrową, izometrycznych oraz równoważnych. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy specjalizują się w rehabilitacji pooperacyjnej z zakresu ortopedii. Dzięki współpracy całego zespołu rehabilitantów oraz lekarzy ortopedów powrót do sprawności przynosi znakomite efekty i pomaga pacjentom w szybszym powrocie do pełni sprawności.

 • Endoproteza stawu biodrowego: korzyści

  Endoproteza stawu biodrowego przede wszystkim uwalnia pacjenta od przewlekłego silnego bólu oraz zażywania środków przeciwbólowych. Pozwala przywrócić sprawność fizyczną – właściwy chód oraz sprawność fizyczną. Co najważniejsze pacjenci po operacji odzyskują dawną ruchomość stawu biodrowego, możliwe jest również uprawianie sportu.

 • Wymiana biodra prywatnie w Warszawie. Dlaczego warto wykonać zabieg w Medi Horizon Clinic?

  Medi Horizon Clinic to szczególne miejsce na mapie Warszawy, gdzie zespół ekspertów z dziedziny ortopedii i traumatologii ruchu diagnozuje problem, wybierając najlepszą metodę leczenia operacyjnego. Klinika współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami, dzięki czemu pacjent przez cały okres rekonwalescencji jest objęty opieką specjalistycznej kadry medycznej. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Ile kosztuje operacja?

Cena w zależności od rozległości miejsca operowanego oraz stopnia uszkodzenia stawu ustalana jest indywidualnie

Dlaczego warto wybrać zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic w Warszawie?

Medi Horizon Clinic to szczególne miejsce na mapie Warszawy, gdzie zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Lekarze od początku diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie biodrowym i proponują najlepszą metodę leczenia operacyjnego. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu biodra i skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu endoproteza biodra już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje na temat zabiegu proteza biodra oraz umów dogodny dla siebie termin wizyty konsultacyjnej.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą dr n.med. Andrzejem Suwarą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia oraz endoprotezę biodra. Na konsultację z lekarzem warto zabrać badania diagnostyczne biodra *RTG lub Rezonans.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg wszczepienia protezy biodra z dostępu przedniego, określa zakres oraz cenę. Zleca również Pacjentowi do wykonania komplet badań kwalifikujących do zabiegu endoproteza biodra z dostępu przedniego. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Operacja endoproteza biodra odbywa się pod okiem wykwalifikowanego zespołu medycznego, który od momentu wejścia Pacjenta do Szpitala opiekuje się Pacjentem i dba o jego komfort. Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego protezy biodra, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta po zabiegu. Pacjent po zabiegu endoproteza biodra z dostępu przedniego przebywa ok. 3-4 dni w Klinice, podczas pobytu jest również zagwarantowana fizjoterapia pooperacyjna. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką specjalistycznej kadry medycznej.