Endoproteza biodra

Endoproteza stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Urazy stawu biodrowego nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety zdarzają się przypadki kiedy urazy stawu biodrowego pojawiają się w prozaicznych czynnościach, które wykonujemy. Dolegliwości bólowe stawu biodrowego oraz stale pogłębiające się utrudnienia z codziennego funkcjonowania powodują obniżenie komfortu i jakości życia. Dlatego najczęstszymi przyczynami występowania takich objawów to w rezultacie zaawansowana choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego oraz przede wszystkim martwica kości udowej czy też zapalenie stawów. Ze względu na zaniechania oraz postęp choroby stawu biodrowego dlatego pacjenci decydują się na wykonanie zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Reasumując zabieg polega na wszczepieniu sztucznego stawu tzw., endoproteza biodra. 

Zabieg medyczny Endoproteza biodra w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu implantacji endoprotezy biodra?

  Zabieg endoproteza stawu biodrowego wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -zwyrodnienie stawu biodrowego spowodowane urazami lub stanami zapalnymi,
  -reumatoidalne zapalenie stawów,
  -nowotwór,
  -wieloodłamowe złamania,
  -zmiany wynikające z uszkodzenia biodra,
  -zmiany spowodowane złożoną niestabilnością,
  -martwica kości udowej,
  -problemy z chodzeniem, wstawaniem, poruszaniem się

 • Jakie są korzyści zabiegu endoprotezoplastyka biodra?

  Endoproteza biodra szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Endoprotezoplastyka stawu biodrowego u 95 % przypadków przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Spodziewać się można, że nowy staw biodrowy zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję stawu biodrowego. Dobrze wykonany zabieg a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że pacjent będzie mógł spacerować, pływać czy też komfortowo jeździć na rowerze.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu endoprotezoplastyka biodra

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest przede wszystkim na konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stawu biodrowego w dwóch płaszczyznach. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.  Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia o wykonania zabiegu enoprotezoplastyki stawu biodrowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu endoproteza biodra  na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda zabieg endoprotezoplastyka stawu biodrowego?

  Zabieg endoprotezy biodra wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Wszczepienie implantu stawu biodrowego to zabieg operacyjny, który polega na zastąpieniu zmienionej chorobowo kości biodra i tkanki chrzęstnej sztuczną protezą. Staw biodrowy tworzy kość biodrowa miednicznam głowa kości udowej oraz panewka stawu biodrowego. Wszystkie te elementy mogą być zastąpione przez protezę – głowa kości udowej metalową lub ceramiczną kulą, a panewka elementem wykonanym ze stopów metali astenicznych z insertami polietylenowymi, metalowymi lub ceramicznymi.  Operacja endoprotezy stawu biodrowego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia endoproteza stawu biodrowego ?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego zostaje nałożona specjalna orteza na operowany staw. Zaleca się schładzanie okolicy biodra, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja biodra polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu endoprotezy przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Ceny zabiegów – Endoproteza  biodra

Zabieg Cena
Endoproteza Biodra
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Endoproteza biodra Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie biodrowym, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezlutacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.