Endoproteza łokcia Warszawa

Endoproteza stawu łokciowego w Medi Horizon Clinic

Co to jest endoproteza stawu łokciowego?

Endoprotezoplastyka stawu łokciowego jest to operacja polegająca na wymianie uszkodzonych elementów stawu łokciowego na elementy sztuczne. W Medi Horizon Clinic zabiegi endoprotezoplastyki łokcia przeprowadzane są przez najlepszych specjalistów z zakresu chirurgii ortopedycznej. Dzięki kompleksowej współpracy lekarzy, zespołu pielęgniarskiego oraz fizjoterapeutów, nasi pacjenci odzyskują dawną sprawność i znów mogą cieszyć się życiem. Przeczytaj o możliwościach, które oferujemy!

Endoproteza łokcia to szansa na powrót do całkowitej sprawności według badań ponad 95% pacjentów jest zadowolonych ze swojego stanu funkcjonalnego po zabiegu. Prawidłowe działanie stawów ręki warunkuje dobre funkcjonowanie oraz życie bez bólu. Choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego jest jedną z chorób, dotykającą osoby w średnim i starszym wieku, sportowców jak i amatorów sportów. Schorzenie to prowadzi do powolnych zniszczeń chrząstki stawowej, przez co staw traci swoje prawidłowe funkcje i staje się niewydolny pod względem sprawnościowym. Konieczna staje się wówczas endoproteza łokcia, czyli wszczepienie sztucznego stawu łokciowego.  

Zabieg medyczny wszczepienia endoprotezy łokcia w Medi Horizon Clinic wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czym jest endoproteza stawu łociowego?

  Endoprotezoplastyka (alloplastyka) stawu łokciowego to zabieg operacyjny, który polega na zastosowaniu sztucznego stawu (endoprotezy) w miejscu zmienionym chorobowo. Dzięki temu zostają odtworzone naturalne funkcje stawu, a pacjent odzyskuje swobodę ruchu łokcia, pozbywa się dolegliwości bólowych i po kilku miesiącach wraca do normalnego życia. Operacja polega na usunięciu użytych struktur stawu łokciowego i zastąpieniu ich sztucznymi elementami. Endoprotezy zbudowane są z bezpiecznych metali, które wykazują obojętne działanie dla organizmu, dlatego ryzyko odrzucenia implantu jest minimalne. Endoproteza składa się z trzpienia – który wprowadzany jest do kanału szpikowego kości udowej, a na nim osadzona jest kulista głowa, mająca odwzorować panewkę. Umożliwia ona wykonywanie ruchów we wszystkich płaszczyznach.

 • Przyczyny powstawania choroby zwyrodnieniowej łokcia

  Zwyrodnienie stawów łokciowych może być spowodowane zmianami o charakterze pierwotnym lub wtórnym. W pierwszym przypadku za chorobę odpowiadają przede wszystkim procesy naturalnego zużycia związane z wiekiem. Zmiany wtórne powstają na skutek przewlekłych procesów chorobowych m.in.: reumatoidalnego zapalenia stawów, wrodzonej dysplazji, a także wszelkich urazów – złamań, zwichnięć, prowadzących do zaburzenia równowagi anatomicznej ręki. Dodatkowe znaczenie ma również nadwaga i otyłość pacjenta, która przyczynia się do przeciążenia aparatu ruchu.

  endoproteza biodra warszawa

 • Rodzaje endoprotez łokcia

  Endoprotezy stawu łokciowego można podzielić na kilka rodzajów

  • Endoproteza związana, półzwiązana, niezwiązana – jest uzależniona od sposobu połączenia ze sobą kości tworzących staw.
  • Endoproteza całkowita – polega na całkowitej wymianie elementów tworzących staw łokciowy
  • Endoproteza częściowa – polega na częściowej wymianie elementów tworzących staw łokciowy

 • Jakie są wskazania do zabiegu endoprotezoplastyki stawu łokciowego?

  Kwalifikację do operacji endoprotezoplastyki stawu łokciowego przeprowadzana jest w trakcie konsultacji ze specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu w Medi Horizon Clinic. W trakcie konsultacji przeprowadzany jest wywiad, omówienie wyników bada obrazowych oraz przeprowadzane jest badanie kwalifikujące. Do kliniki najczęściej zgłaszają się osoby u których występuje:

  • Reumatoidalne zapalenie stawów,
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawu łokciowego,
  • Różnego rodzaju dysfunkcje i niestabilność stawu łokciowego,
  • Przebyte złamania w obrębie stawu.

 • Jak się wygląda operacja wstawienia protezy łokcia?

  Operacja endoprotezoplastyki stawu łokciowego odbywa się w znieczuleniu ogólnym pod opieką lekarza anestezjologa na Bloku Operacyjnym mieszczącym się w naszej klinice. W trakcie operacji Ortopeda wykonuje nacięcie i długości kilku cm. Następnie nacinana jest torebka stawowa wraz z bliższą częścią więzadła obrączkowatego. Po odsłonięciu stawu, a dokładnie po odsłonięciu szyjki kości promieniowej, specjalista rozpoczyna wymianę stawu łokciowego. Endoproteza jest precyzyjnie dopasowywana oraz sprawdzana pod kątem ruchomości na wszelkich płaszczyznach. Na koniec specjalista precyzyjnie zamyka rany.

 • Jak się przygotować do endoprotezoplastyki stawu łokciowego?

  Jak wygląda operacja wstawienia implantu łokcia?

  W trakcie konsultacji, pacjent otrzymuje listę zaleceń oraz badań, które należy wykonać przed operacją. Wymagane jest wykonanie niezbędnych badań z krwi, posiadać dokument potwierdzający grupę krwi oraz wykonać badanie EKG oraz RTG klatki piersiowej. Po wykonaniu wszystkich badań ustalany jest termin konsultacji z Lekarzem Anestezjologiem. W trakcie konsultacji anestezjologicznej dokładnie omawiane są wyniki badań oraz ustalane są szczegóły dot. Znieczulenia.

  Pacjent do kliniki może zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy takie jak piżama, luźne ubrania, szczoteczka do zębów, niezbędne kosmetyki oraz dowód osobisty.

 • Rehabilitacja po operacji stawu łokciowego: Kluczowe etapy i zalecenia

  Pacjent po operacji przebywa w naszej klinice pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego do 2 dni od operacji. Rehabilitacja rozpoczyna się po kilku godzinach od operacji. Wykwalifikowany fizjoterapeuta uczy pacjenta jak ostrożnie i poprawnie poruszać operowaną ręką. Na początku rehabilitacji zaleca się aby pacjent wykonywał proste podstawowe czynności takie jak ubieranie się, mycie zębów czy jedzenie. W tym czasie nie można nadmiernie obciążać operowanego stawu łokciowego. Najważniejsze aby pacjent był systematyczny i przestrzegał wszelkich zaleceń lekarskich oraz zaleceń fizjoterapeuty. Powrót do pełnej sprawności najczęściej wynosi około 6 miesięcy.

 • Jakie są korzyści po zabiegu endoprotezoplastyki stawu łokciowego?

  Endoproteza stawu łokciowego przede wszystkim uwalnia pacjenta od przewlekłego silnego bólu oraz zażywania środków przeciwbólowych. Pozwala przywrócić sprawność fizyczną w codziennych czynnościach.  Co najważniejsze pacjenci po operacji odzyskują dawną ruchomość stawu łokciowego, możliwe jest również uprawianie sportu.

Endoproteza łokcia cena Warszawa

Cena w zależności od rozległości miejsca operowanego oraz stopnia uszkodzenia stawu ustalana jest indywidualnie

Dlaczego warto wybrać Medi Horizon Clinic?

Medi Horizon Clinic to szczególne miejsce na mapie Warszawy, gdzie zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu łokciowego. Lekarze od początku diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie łokciowym i proponują najlepszą metodę leczenia operacyjnego. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Odzyskałem rękę!

  Od dziecka razem z tatą dłubałem przy samochodach. Później zostałem mechanikiem i niestety miałem problem z ręką. W pewnym momencie nie było mowy, abym coś dokręcił, a potem nawet kawy nie mogłem podać klientowi. Dzięki pomocy specjalistów z Medi Horizon.
  Paweł lat 46

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu wstawienia endoprotezy łokcia warszawa już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608