Endoskopowe operacje kręgosłupa

Endoskopia kręgosłupa w Medi Horizon Clinic

Urazy kręgosłupa nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety zdarzają się przypadki kiedy urazy kręgosłupa pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie w prozaicznych, codziennych czynnościach, które wykonujemy. Dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stale pogłębiające się utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu powodują znacznie obniżenie komfortu i jakości życia Pacjenta.  Ze względu na dolegliwości bólowe, utrudnienie chodzenia i wykonywania codziennych obowiązków  pacjenci decydują się na wykonanie endoskopowej operacji kręgosłupa. 

Endoskopowe operacje kręgosłupa w Medi Horizon Clinic wykonywane są przez doświadczonych specjalistów.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Na konsultacji neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  -leczenie wszystkich rodzajów przepuklin krążka międzykręgowego tzw. dyskopatii w odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa,
  -stenoza kręgosłupa i patologia na poziomie L5/S1,
  -leczenie cyst stawów międzywyrostkowych,
  -zwężenie otworu międzykręgowego
  -cieśń zachyłkowa
  -osteofity lędźwiowe
  -martwica kości udowej,
  -zespół ogona końskiego

  oraz wtedy, kiedy Pacjent ze wzg. zdrowotnych, czy też wieku oraz ze wzg. na szybki powrót po zabiegu do codzienności dla osób młodych i aktywnych.

 • Jakie są korzyści endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Endoskopowa operacja kręgosłupa jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  -czas zabiegu ok. 40 min,
  -minimalne uszkodzenie mięśni okołokręgosłupowych,
  -niskie ryzyko powikłań związanych z operacją,
  -bardzo wysoka widoczność struktur nerwowych podczas operacji,
  -niewielki ból pooperacyjny,
  -czas rehabilitacji 6 tyg. 

 • Jak wygląda diagnostyka endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Podczas konsultacji lekarz neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest przede wszystkim na konsultację ze specjalistą lekarzem neurochirurgiem. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie wcześniej badania np. rezonansu kręgosłupa. Chirurg – neurochirurg podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę endoskopowej operacji kręgosłupa.  Pacjent po kwalifikacji przez neurochirurga do endoskopowej operacji kręgosłupa proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do endoskopowej operacji kręgosłupa na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda endoskopowa operacja kręgosłupa?

  Endoskopowa operacja kręgosłupa wykonywana jest na Bloku Operacyjnym.

  Endoskopowa operacja kręgosłupa wykonywana jest na nowoczesnym sprzęcie. Pacjent podczas zabiegu w zależności od obszaru zabiegu ułożony jest na brzuchu lub w pozycji bocznej. Neurochirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze ok. 0,5 – 1 cm i tworzy kanał prowadzący bezpośrednio do miejsca przepukliny lub innej zmiany. Otaczające tkanki są bardzo ostrożnie odsuwane bez przecinania. Dzięki zaawansowanej technologii nie dochodzi do naruszenia mięśni oraz wiązadeł przykręgosłupowych i kości. Neurochirurg wprowadza endoskop przez otwór do pola zabiegowego. Bardzo precyzyjnie usuwa przepuklinę krążka międzykręgowego. Operacja endoskopowa kręgosłupa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 30 – 40 min. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu operacji endoskopowej kręgosłupa?

  Rekonwalescencja po operacji endoskopowej kręgosłupa trwa 6 tygodni dla porównania – po operacji klasycznej rehabilitacja trwa 6 miesięcy.

  Zaleca się schładzanie okolicy kręgosłupa, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami neurochirurga oraz rehabilitanta. Po zabiegu w obrębie kręgosłupa może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kręgosłupa polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu operacji endoskopowej kręgosłupa przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Endoskopia kręgosłupa – cena

Konsultacja neurochirurgiczna 350 zł
Konsultacja anestezjologiczna 250 zł
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Endoskopowa operacja kręgosłupa w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w kręgosłupie, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia, dzięki której szybko powrócisz do codziennych zajęć i sportu. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Zgłosiłem się do Kliniki w celu przeprowadzenia zabiegu kręgosłupa - meotdą endoskopową. Lekarz bardzo rzeczowy, z ogromną empatią do pacjenta. Bardzo umiejętnie Doktor wytłumaczył mi całą procedurę zabiegu jak i okres po zabiegu. Bardzo dobra organizacja zabiegu oraz rehabilitacji po. Według mnie bardzo profesjonalnie, polecam wszystkim, którzy chcą uwolnić się od bólu kręgosłupa.
  Kajetan lat 45 (www.medihorizon.pl)

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do endoskopowej operacji kręgosłupa wymaga standardowej konsultacji z neurochirurgiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty. Jeżeli Pacjent posiada wcześniejsze badania, dok. medyczną prosimy o zabranie wszystkich dokumentów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba neurochirurg wskaże jakie dodatkowo badana trzeba będzie wykonać.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu. Do zabiegu Pacjent wykonuje badania krwi, które można wykonać w Klinice.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do komfortu Pacjenta przed zabiegiem, w trakcie jak i po zabiegu.  Operacja endoskopowa kręgosłupa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 40 min. Pacjent po zabiegu przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, które stale monitoruje stan zdrowia. Gdy tylko Pacjent poczuje się lepiej otrzymuje zlecenia po zabiegowe oraz plan rehabilitacji. Po powrocie do domu Pacjent jest w stałym kontakcie z Kliniką 24/7 .