Endoskopowe operacje kręgosłupa Warszawa

Endoskopia kręgosłupa w Medi Horizon Clinic Warszawa

Urazy kręgosłupa nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety zdarzają się przypadki kiedy urazy kręgosłupa pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie w prozaicznych, codziennych czynnościach, które wykonujemy. Dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stale pogłębiające się utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu powodują znacznie obniżenie komfortu i jakości życia Pacjenta.  Ze względu na dolegliwości bólowe, utrudnienie chodzenia i wykonywania codziennych obowiązków  pacjenci decydują się na wykonanie endoskopowej operacji kręgosłupa. 

Endoskopowe operacje kręgosłupa w Medi Horizon Clinic wykonywane są przez doświadczonych specjalistów.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Na konsultacji neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  -leczenie wszystkich rodzajów przepuklin krążka międzykręgowego tzw. dyskopatii w odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa,
  -stenoza kręgosłupa i patologia na poziomie L5/S1,
  -leczenie cyst stawów międzywyrostkowych,
  -zwężenie otworu międzykręgowego
  -cieśń zachyłkowa
  -osteofity lędźwiowe
  -martwica kości udowej,
  -zespół ogona końskiego

  oraz wtedy, kiedy Pacjent ze wzg. zdrowotnych, czy też wieku oraz ze wzg. na szybki powrót po zabiegu do codzienności dla osób młodych i aktywnych.

 • Jakie są korzyści endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Endoskopowa operacja kręgosłupa jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  -czas zabiegu ok. 40 min,
  -minimalne uszkodzenie mięśni okołokręgosłupowych,
  -niskie ryzyko powikłań związanych z operacją,
  -bardzo wysoka widoczność struktur nerwowych podczas operacji,
  -niewielki ból pooperacyjny,
  -czas rehabilitacji 6 tyg. 

 • Jak wygląda diagnostyka endoskopowej operacji kręgosłupa?

  Podczas konsultacji lekarz neurochirurg odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest przede wszystkim na konsultację ze specjalistą lekarzem neurochirurgiem. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie wcześniej badania np. rezonansu kręgosłupa. Chirurg – neurochirurg podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę endoskopowej operacji kręgosłupa.  Pacjent po kwalifikacji przez neurochirurga do endoskopowej operacji kręgosłupa proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do endoskopowej operacji kręgosłupa na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda endoskopowa operacja kręgosłupa?

  Endoskopowa operacja kręgosłupa wykonywana jest na Bloku Operacyjnym.

  Endoskopowa operacja kręgosłupa wykonywana jest na nowoczesnym sprzęcie. Pacjent podczas zabiegu w zależności od obszaru zabiegu ułożony jest na brzuchu lub w pozycji bocznej. Neurochirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze ok. 0,5 – 1 cm i tworzy kanał prowadzący bezpośrednio do miejsca przepukliny lub innej zmiany. Otaczające tkanki są bardzo ostrożnie odsuwane bez przecinania. Dzięki zaawansowanej technologii nie dochodzi do naruszenia mięśni oraz wiązadeł przykręgosłupowych i kości. Neurochirurg wprowadza endoskop przez otwór do pola zabiegowego. Bardzo precyzyjnie usuwa przepuklinę krążka międzykręgowego. Operacja endoskopowa kręgosłupa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 30 – 40 min. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu operacji endoskopowej kręgosłupa?

  Rekonwalescencja po operacji endoskopowej kręgosłupa trwa 6 tygodni dla porównania – po operacji klasycznej rehabilitacja trwa 6 miesięcy.

  Zaleca się schładzanie okolicy kręgosłupa, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami neurochirurga oraz rehabilitanta. Po zabiegu w obrębie kręgosłupa może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kręgosłupa polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu operacji endoskopowej kręgosłupa przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Endoskopia kręgosłupa – cena

Konsultacja neurochirurgiczna 350 zł
Konsultacja anestezjologiczna 250 zł
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Endoskopowa operacja kręgosłupa w Warszawie

Endoskopowa operacja kręgosłupa w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w kręgosłupie, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia, dzięki której szybko powrócisz do codziennych zajęć i sportu. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej o nas tutaj
Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Decydując się na zabieg wiedziałam, że moje nowe kolano będzie na 10-15 lat i znowu trzeba będzie wymienić. Moja szansa była 50 na 50. Jednak zdecydowałam się. Przed zabiegiem zrzuciłam ok. 8 kg, bo wiedziałam, że czynnik wagi jest bardzo ważny. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami. A co będzie czas pokaże! Dziękuję za całą opiekę dla całego zespołu Medi Horizon Clinic, super pokój, komfortowe warunki - poleca jeżeli ktoś ma już kolano w stanie bez wyjścia. Endoproteza kolana to nie jest koniec świata! Dla mnie dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne  funkcjonowanie.
  Stanisława lat 64

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.