Korekta powiek

Korekta powiek w Medi Horizon Clinic

Korekta powiek – Blefaroplastyka czyli plastyka powiek jest to zabieg chirurgiczny, który polega na korekcie ilości skóry powiek oraz przywrócenie odpowiedniego napięcia strukturom powięziowym powiek. W związku z tym, że skóra powiek z upływem lat traci swoją jędrność i gęstość na skutek tego opada – przymykając oko.

Opadające powieki górne powstają nie tylko ze wzg. na zwiotczała skórę, dodatkowo przyczynia się do tego opadanie tkanek czoła i brwi. Zgłaszający się Pacjenci oraz Pacjentki poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej skarżą się na zmęczenie oczu, bóle głowy oraz ciężkość powiek – które zawężają pole widzenie co źle wpływa na wzrok.  Wiotkość powiek dolnych przede wszystkim dotyczy zwykle osób dojrzałych i występuje jako objaw tzw. „worków pod oczami” lub zagłębień, zwanych potocznie „doliną łez”. 

Korekta powiek w Medi Horizon Clinic:

Zabieg korekty powiek niewątpliwie pozwala na przywrócenie młodego i zdrowego wyglądu okolicy oczu. Chirurg Plastyk z najwyższą starannością koryguje defekty spowodowane powstałym nadmiarem skóry. Efekt jaki chcemy uzyskać to Oczy szeroko otwarte. Po wykonaniu zabiegu plastyki powiek, skóra powiek staje się  jędrna i wypoczęta, przede wszystkim oczy odzyskują zdrowy i atrakcyjny wygląd. W rezultacie pacjent odzyskuje komfort widzenia.

W rezultacie plastyka powiek górnych lub dolnych jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Chirurgii Plastycznej przez Pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu korekty powiek?

  Zabieg korekty powiek górnych jak i dolnych bardzo często wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  Wskazania do korekty powiek górnych:
  -nadmiar tłuszczu zagałkowego,
  -zwiotczenie i nadmiar skóry,
  -fałdy skóry powiek,
  -osłabienie mięśnia dźwigacza powieki górnej,
  -spadek napięcia mięśnia powieki,
  -uszkodzenie nerwów,
  -spadek objętości poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej powodującej opadnięcie brwi,
  -ograniczenie pola widzenia, dyskomfort widzenia.

  Wskazanie do korekty powiek dolnych:
  -nadmiar tkanki tłuszczowej podskórnej,
  -nadmiar skóry powiek dolnych,
  -obrzęk wywołany zastojem limfy,
  -zanik oraz obniżenie elastyczności tarczki powieki dolnej.

 • Jakie są korzyści zabiegu plastyki powiek?

  Oprócz poprawy komfortu widzenia istotne korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizyczne
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu korekta powiek?

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Medi Horizon Clinic – Chirurg plastyk podczas wstępnej konsultacji z pacjentem dotyczącej korekty powiek, szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz przedstawia zalecenia przed i po zabiegowe. Na konsultacji chirurg plastyk przedstawia Efekty zabiegu jakie można osiągnąć. W związku z tym w celu pełnej kwalifikacji do zabiegu pacjent proszony jest o wykonanie kompletu badań. Na badania możesz umówić się w Rejestracji Medi Horizon Clinic – więcej szczegółów

 • Jak wygląda zabieg korekta powiek?

  Zabieg korekty powiek wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  W Medi Horizon Clinic Zabieg korekty wykonuje chirurg plastyk z wieloletnim doświadczeniem. Plastyka powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub lekkiej sedacji. Zabieg blefaoropuastyki trwa zwykle od 1h – 2h. Pacjent/ka zostaje zaproszona do Medi Horizon Clinic na wyznaczoną godzinę, a następnie zostaje przygotowywany/a do zabiegu. Przede wszystkim Chirurg plastyk przed zabiegiem wykonuje dokumentację fotograficzna i rysunek na skórze, a następnie przeprowadzany jest zabieg. W związku z tym Blefaroplastyka czyli operacja korekty powiek polega na precyzyjnym nacięciu i usunięciu nadmiaru skóry powiek, plastykę mięśnia okrężnego oka, usunięciu nadmiaru przepuklin tkanki tłuszczowej oraz założenie szwów. W rezultacie blizna jest niewidoczna ponieważ znajduje się w załamaniu naturalnym powieki.

  Plastyka powiek górnych polega na precyzyjnym nacięciu skóry powiek w jej naturalnym fałdzie – zalaniu powieki, dlatego  powstała blizna jest niewidoczna. Chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry powieki górnej powodując, widoczne zmniejszenie ilości skóry powiek oraz usuwa nadmiar powstałego tłuszczu zagadkowego. Rana zamykana jest wg. określonych anatomicznie warstw, bardzo cienkimi szwami. Szwy ściągane są po ok. 5-7 dniach po zabiegu.

  Korekta powiek dolnych polega na precyzyjnym nacięciu skóry powieki dolnej poniżej brzegu rzęs, przede wszystkim po to by blizna była niewidoczna. Chirurg plastyk po nacięciu usuwa nadmiar przepukliny tłuszczu zagadkowego jak i usuwa nadmiar wiotkiej powieki dolnej i przystępuje do zszycia rany. Szwy ściągane są po ok. 5-7 dniach po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu korekta powiek?

  Rekonwalescencja jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu korekty powiek górnych łun dolnych, na operowaną okolicę zakładany jest specjalny opatrunek. Pacjentka opuszcza Klinikę tego samego dnia. Po zabiegu pacjentka otrzymuje zalecenia do których trzeba się stosować. Po zabiegu plastyki powiek mogą pojawić się delikatne obrzęki lub siniaczki, które ustępują po ok. 7 dniach. Operowaną okolicę można schładzać. Wizyta kontrolna jest 1-2 dni po zabiegu, a szwy usuwane są ok. 5-7 dniach. W rezultacie po usunięciu szwów zalecane jest masowanie blizn specjalną maścią.

Zabieg Cena
Korekta powiek górnych 4 500 – 5 500 zł
Korekta powiek dolnych 7 500 – 8 500 zł
Korekta powiek górnych i dolnych 9 000 – 10 000 zł

Podsumowanie

Korekta powiek górnych w Warszawie

Wielu naszych pacjentów z Medi Horizon Clinic, którzy decydują się na plastykę powiek, obawia się, że stale wyglądają na zmęczonych, nieszczęśliwych lub zestresowanych z powodu wyglądu ich oczu. Dzięki zaawansowanej chirurgii plastyki powiek nasi chirurdzy mogą uzyskać naturalnie wyglądające rezultaty, które sprawią, że będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą, radosną i młodzieńczą.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Super efekt i szybki powrót do codzienności!

  Na zabieg zdecydowałam się, gdyż chciałam zmienić coś w swoim życiu. Moja skóra na powiekach była opadająca co znacząco utrudniało mi widzenie. Po konsultacji z moim okulistą - podjęłam decyzję o zabiegu. Wybrałam klinikę Medi Horizon Clinic i jestem bardzo zadowolona.  Dogodny termin konsultacji i wnikliwa weryfikacja mojego stanu zdrowia umocniły moją pewności  bezpieczeństwo. Kolejnym zabiegiem jaki wykonam będzie lifting twarzy.
  Krystyna lat 56

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.