Korekta uszu Warszawa

Korekta uszu w Medi Horizon Clinic

Korekta uszu – Odstające uszy, to przypadłość, która dotyka wiele osób. Defekt odstających uszu uchodzi za kompleks z którym borykają się już dzieci. Dlatego Osoby zgłaszający się na operację plastyczną uszu (korekta uszu), podchodzą do zabiegu bardzo poważnie – gdyż wiedzą, że to nie jest tylko zabieg który poprawi wygląd ich uszu. Operacja odstających małżowin usznych to  zabieg, który przede wszystkim sprawi, że poczują się pewnie i pięknie. Bardzo często rodzice wraz z dziećmi zgłaszają się do Kliniki Chirurgii Plastycznej w celu wykonania korekty uszu.

Korekta uszu w Medi Horizon Clinic:

Zabieg operacyjny plastyki uszu może być wykonany u osób powyżej 6-7 roku życia, wówczas kiedy małżowina uszna została już całkowicie wykształcona i uformowana.  Chirurg plastyk z najwyższą starannością koryguje defekty małżowiny usznej pacjenta, kształtując ją w odpowiedni dopasowany do głowy kształt. W rezultacie po wykonaniu otoplastyki (korekta uszu), ucho uzyskuje odpowiedni kształt.

W rezultacie korekta uszu jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Chirurgii Plastycznej przez Pacjentów.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu korekty uszu?

  Zabieg korekty uszu bardzo często wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  Wskazania do korekty uszu:
  -deformacja małżowiny usznej
  -przerwanie ciągłości małżowiny usznej
  -uraz małżowiny usznej
  -różnica w budowie anatomicznej oraz kształcie uszu
  -dyskomfort, obniżenie poczucia wartości i samoakceptacji ze wzg. na odstające uszy

 • Jakie są korzyści zabiegu korekta uszu?

  Oprócz poprawy komfortu psychicznego istotne korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji
  -ładny i regularny kształt małżowiny usznej dopasowany do głowy pacjenta 

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu korekta uszu?

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Medi Horizon Clinic – Chirurg plastyk podczas wstępnej konsultacji z pacjentem dotyczącej plastyki uszu, szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz przedstawia zalecenia przed i po zabiegowe. Na konsultacji chirurg plastyk przedstawia Efekty zabiegu jakie można osiągnąć. W celu pełnej kwalifikacji do zabiegu pacjent proszony jest o wykonanie kompletu badań, w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Badania możesz wykonać w Medi Horizon Clinic – więcej szczegółów

 • Jak wygląda zabieg korekta uszu?

  Zabieg korekty uszu wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  W Medi Horizon Clinic Zabieg plastyki uszu wykonuje chirurg plastyk z wieloletnim doświadczeniem. Korekta uszu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub lekkiej sedacji i trwa zwykle od 1h – 2h. Pacjent/ka zostaje zaproszony/a do Medi Horizon Clinic na wyznaczoną godzinę, a następnie zostaje przygotowywany/a do zabiegu. Przede wszystkim Chirurg plastyk przez zabiegiem wykonuje dokumentację fotograficzną i rysunek na skórze, a następnie przeprowadzany jest zabieg chirurgiczny. Korekta uszu, w związku z tym polega na precyzyjnym nacięciu i wymodelowaniu małżowiny usznej. Cięcie przebiega za uchem, w trakcie zabiegu chirurg plastyk modeluje chrząstkę, dzięki czemu uzyskują nowy kształt, następnie zeszywa ranę i zakłada opatrunek uciskowy. W rezultacie szwy ściągane są po ok. 7-10 dniach po zabiegu. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu korekta uszu?

  Rekonwalescencja jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu korekty pacjent opuszcza Klinikę tego samego dnia i przede wszystkim otrzymuje zalecenia pozabiegowe, leki przeciwbólowe oraz specjalną ochronną opaskę modelującą. W związku z tym opaska modelująca powinna być noszona cały czas przez min. 7-10 dni, a po tym okresie tylko w nocy przez okres 2 miesięcy.  Pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe ok 1-2 dni po zabiegu, dlatego też otrzymuje pełną opiekę przeciwbólową. Wizyta kontrolna jest 1-2 dni po zabiegu, a w rezultacie  szwy usuwane są ok. 7-10 dniach. 

Korekta uszu cena Warszawa

Zabieg Cena
Korekta uszu 5 500 – 7 000 zł

Podsumowanie

Korekta uszu w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Chirurgii Plastycznej, którzy po szczegółowej konsultacji zaproponują odpowiednią i indywidualnie dobraną do pacjenta metodę korekty odstających uszu.  Nie zwlekaj skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny chirurgii plastycznej Niezależnie od kształtu uszu, nasi chirurdzy są zaangażowani, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele z najlepszymi możliwymi wynikami.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Mimo, że po zabiegu bardzo mnie bolało i musiałam brać leki przeciwbólowe to było warto. Do 26 roku życia nigdy nie związywałam włosów, gdyż wstydziłam się wyglądu swoich uszu. Teraz cały czas chodzę w spiętych włosach do góry. Oczywiście cały czas uważam na uszy, ale z dnia na dzień czuję, że jestem po prostu piękna. Dziękuję całemu zespołowi!
  Kasia lat 26

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.