Laryngologia

Laryngologia w Medi Horizon Clinic

Opieka Laryngologiczna dla Ciebie

Laryngologia (otolaryngologia) to bardzo ważny dział medycyny,  który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów zlokalizowanych w obrębie głowy i szyi, czyli m.in. gardła, nosa, ucha, krtani. Otolaryngologia  koncentruje się na uszach, nosie i gardle.

Co leczą otolaryngolodzy?

Ucho: Otolaryngolodzy są przeszkoleni w zakresie leczenia medycznego i chirurgicznego utraty słuchu, infekcji ucha, zaburzeń równowagi, szumów usznych (szum w uszach), bólu nerwów oraz zaburzeń nerwów twarzowych i czaszkowych. Zajmują się również wrodzonymi (porodowymi) zaburzeniami ucha zewnętrznego i wewnętrznego.

Nos: Pielęgnacja jamy nosowej i zatok to jedna z podstawowych umiejętności otolaryngologów. Otolaryngolodzy diagnozują, leczą i leczą alergie, zapalenie zatok, zaburzenia węchu, polipy i niedrożność nosa z powodu skrzywionej przegrody nosowej. Mogą również poprawić wygląd nosa (zabieg plastyki nosa).

Gardło: Otolaryngolodzy mają doświadczenie w leczeniu chorób krtani (skrzynki głosowej) i górnego odcinka przewodu pokarmowego lub przełyku, w tym zaburzeń głosu i połykania.

Głowa i szyja: W obszarze głowy i szyi otolaryngolodzy są przeszkoleni w leczeniu chorób zakaźnych, zarówno łagodnych, jak i złośliwych (nowotworowych), urazów twarzy i deformacji twarzy.

W Medi Horizon Clinic Warszawa oferuje usługi medyczne z zakresu Laryngologii takie jak:

 • Konsultacja laryngologiczna

  Konsultacje laryngologiczne w prywatnej Klinice w Warszawie

  Na konsultacji specjalista laryngolog bardzo dokładnie przeprowadza wywiad lekarski z Pacjentem. Podczas konsultacji laryngologicznych istnieje możliwość wykonania badań fizykalnych i endoskopowych. Badania laryngologiczne umożliwiają zebranie informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz dają możliwość postawienie diagnozy. Z konsultacji laryngologicznych w Medi Horizon Clinic w Warszawie mogą skorzystać zarówno dzieci i dorośli. Nasi specjaliści, dzięki doświadczeniu zadbają o komfort Twój lub Twojego dziecka podczas konsultacji jak i całego procesu leczenia.

 • Operacje i leczenie zatok

  Podczas konsultacji laryngolog odpowie na każde Twoje pytanie.

  Zarówno dorośli jak i dzieci bardzo często borykają się z przewlekłym zapaleniem zatok. Najczęściej spowodowane jest nieprawidłowym procesem wentylacji, który prowadzi do szybkiego pojawienia się stanu zapalnego oraz towarzyszące temu nadkażenie bakteryjne w obrębie nosa i zatok przynosowych. Bardzo często pacjenci skarżą się na uciążliwe problemy związane z niedrożnością nosa, katarem czy też kaszlem. Dodatkowo zapalenie zatok może objawiać się bólem głowy, przytykaniem uszu, obrzękiem powiek czy też drapaniem w gardle.  Laryngolodzy z Medi Horizon Clinic Warszawa zajmują się leczeniem zatok na wielu płaszczyznach. Oprócz leczenia wykonują również  operacje endoskopowe zatok przynosowych FESS z możliwością korekty przegrody nosa oraz operacje zatoki szczękowej FESS. 

 • Operacje i leczenie migdałków

  Podczas konsultacji laryngolog odpowie na każde Twoje pytanie.

  Jak każdy wie, migdałki odgrywają wyjątkowo ważną rolę w naszym układzie odpowkrnośiwym. Chronią nas, by do naszego organizmu   nie wniknęły żadne patogeny z zewnątrz, Jednak bardzo często specjaliści zalecają usunięcie migdałka w przypadku przerostu lub gdy stale są źródłem infekcji. Laryngolodzy w Medi Horizon Clinic wykonują zabiegi migdałków zarówno u dzieci jak i dorosłych, takie jak np.: usunięcie migdałka gardłowego (adenotomia), usunięcie migdałków podniebiennych (tonsillektomia) czy też częściowe usunięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia)

 • Operacje i leczenie chorób nosa oraz korekta przegrody nosa

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Bardzo często korektę nosa, wykonuje się nie tylko ze wzg. estetycznych, ale przede wszystkim ze wzg. zdrowotnych. To właśnie prawidłowa budowa nosa umożliwia nam komfortowe oddychanie. Powietrze przedostające się przez nosa jest oczyszczone i nawilżone. To właśnie nos stanowi, główny punkt naszego zmysłu – węchu. Laryngolodzy w Medi Horizon Clinic, bardzo często wykonują zabiegi korekty przegrody nosowej (septoplastyka), operacje przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych (septokonchoplastyka), Operacje nosa zewnętrznego z korektą przegrody nosa (rynoplastyka). Dla komfortu pacjenta wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Dodatkowo nasi specjaliści nastawiają kości nosa po złamaniu,  usuwają z nosa – guzy, brodawki czy polipy i z powodzeniem leczą krwawienia z nosa metodą fal radiowych czy też metodą chemiczną.

 • Operacje i leczenie ślinianki podżuchwowej

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  Do operacji i leczenia ślinianki podżuchwowej zgłaszają się Pacjenci z przewlekłym i nawracającym zapaleniem ślinianki, z kamicą ślinianki, z problemami gruczołu ślinianki poprzez zmniejszenie wydzielania śliny. Zabieg polegający na sunięcie ślinianki podżuchwowej odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Cena wizyt i zabiegów laryngologicznych

Konsultacja Laryngologiczna 270 zł

Podsumowanie

Laryngolog Warszawa

Specjalnością Laryngologa w Medi Horizon Clinic to przede wszystkim profilaktyka, diagnozowanie i leczenie chorób narządów głowy i szyi oraz  wykonuje niezbędne zabiegi.  Jeżeli borykasz się z jakimikolwiek problemami narządów zmysłu: smaku, węchu, słuchu czy równowagi to sygnał, że warto umówić się na konsultację laryngologiczną. Poza wiedzą i doświadczeniem naszego zespołu laryngologicznego zapewniamy Państwu dostęp do najnowszych technik medycznych oraz metod diagnostyczno-terapeutycznych. 

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Zabieg na raty? Dzwoń.

  +48 530 763 608

  Opinie Pacjentów

  Absolutnie polecam

  Przed operacją zatok odwiedziłem wielu laryngologów, ale stan zdrowia moich zatok pogarszał się. Dopiero po operacji zatok wykonanej w Medi Horizon Clinic czuje się bardzo dobrze i nareszcie mogę oddychać. Jeszcze raz dziękuje!
  Kryspin lat 35

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze 
  • Spersonalizowane leczenie 
  • Holistyczne podejście 
  • Jakość i Bezpieczeństwo 
  • Dogodna lokalizacja 
  • Bezpłatny parking 
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach 
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Szukasz sprawdzonego Laryngologa w Warszawie?

  Umów się na konsultację do lekarza jednego z naszych specjalistów. Jesteśmy dla Ciebie i Twoich bliskich . tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2  – Wizyta konsultacyjna

  Konsultacja  z lekarzem specjalistą laryngologiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz zleca odpowiednią diagnostykę i badania. Jeżeli jesteś już zainteresowany konkretnym zabiegiem np. FESS leczenie zatok czy też korekta przegrody nosa – warto przynieść na konsultację z laryngologiem badanie Tomografii Komputerowej Zatok Przynosowych. Po obejrzeniu badań obrazowych specjalista dobierze dla Pacjenta odpowiednią metodę leczenia oraz korekty.

  Krok 3 – Badania diagnostyczne 

  Pacjent po otrzymaniu listy zleconych badań zgłasza się do Rejestracji Kliniki w celu umówienia na wykonanie badań. Po otrzymaniu wyników Pacjent, zgłasza się na wizytę do specjalisty Laryngologa, którzy przeprowadza dokładną analizę wyników z przeprowadzonych badań diagnostycznych. Następnie stawia diagnozę i dostosowuje indywidualnie do Pacjenta odpowiedni zabieg laryngologiczny.

  Krok 4 – Zabieg

  Operacje laryngologiczne zwykle przeprowadzane są  w znieczuleniu ogólnym, a po zabiegu Pacjent pozostaje po opieką wykwalifikowanego zespołu medycznego, który dba o komfort Pacjenta po zabiegu.  Pacjent opuszcza Klinikę następnego dnia po kontroli lekarza prowadzącego. W okresie rekonwalescencji Medi Horizon Clinic Team Care jest dla naszych pacjentów 24h przez 7 dni w tygodniu.