Leczenie Halluksów

Leczenie Palucha Koślawego w Medi Horizon Clinic

Halluksy, nazywane są potocznie palcem koślawym, to schorzenie, które dotyka wielu osób, niezależnie od płci oraz wieku. Deformacja polega na odchylenia dużego palca u stopy, zaś w różnych przypadkach może zachodzić nawet na pozostałe palce u stopy. Halluksy początkowo nie powodują bólu, dopiero w późniejszym etapie rozwoju deformacji palucha koślawego pojawia się ból. Halluksy dotykają w szczególności osób, których w rodzinie już wcześniej występowały halluksy. Na rynku dostępne jest wiele metod walki z halluksami, nie mniej jednak skuteczną metodą leczenia jest korekta halluksów wykonana przez ortopedę.  Trzeba pamiętać, że deformacja palucha koślawego może powodować inne schorzenia, dlatego bardzo istotna jest szybka diagnoza i leczenie halluksów.  

Zabieg korekty palucha koślawego w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Leczenie halluksów niewątpliwie pozwala na przywrócenie zdrowej stopy. Ortopeda z najwyższą starannością koryguje defekty spowodowane powstałym  zwyrodnieniom. Efekt jaki chcemy uzyskać to uwolnienie pacjenta od bólu spowodowanego schorzeniami palucha koślawego. Po wykonaniu zabiegu korekty palucha koślawego, stopa przede wszystkim odzyskuje sprawność. W rezultacie pacjent odzyskuje komfort z życia i możliwość dalszego uprawiania sportów.W rezultacie leczenie halluksów jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Ortopedii przez Pacjentów. 

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są przyczyny do leczenia halluksów?

  Leczenie halluksów wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -noszenie zbyt ciasnego obuwia lub wąskiego obuwia na wysokim obcasie,
  -przeciążenia,
  -osłabienie aparatu więzadłowego stopy,
  -płaskostopie, nadmierne
  -napięcie ścięgna Achillesa,
  -nieprawidłowa budowa pierwszej kości śródstopia,
  -czynniki genetyczne oraz związane z wiekiem czy płcią.

 • Jakie są korzyści zabiegu korekty halluksów?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji 

 • Jak wygląda diagnostyka do leczenia halluksów?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z chirurgiem ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stopy w dwóch płaszczyznach (AP + bok). Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach korekty halluksów oraz efektach.Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia operacyjnego palucha koślawego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. W Medi Horizon Clinic istnieje możliwość wykonania badań kwalifikujących – dowiedz się więcej szczegółów

 • Jak wygląda leczenie halluksów?

  Zabieg korekty halluksów wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Korekta halluksów czyli korekta posłucha koślawego,  to zabieg operacyjny, który polega na usunięciu deformacji dużego palca u stopy. Stosowana metoda korekcji palucha koślawego w Medi Horizon Clinic polega na wszczepieniu nowoczesnych implantów, które pozwalają na unikniecie gipsu w okresie pooperacyjnym, co wiąże się ze skróconym czasem rekonwalescencji i szybkim powrocie do codzienności. Operacja halluksów wykonywana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolędźwiowym) lub ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po przeprowadzonym zabiegu w Klinice Medi Horizon Clinic, pacjent pozostaje pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy, po czym opuszcza Klinikę następnego dnia. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu korekty haluksów?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Pacjent po zabiegu otrzymuje specjalny ochronny ortopedyczny but, który zalecany jest do noszenia przez ok. 6 tygodni od zabiegu. Czas ten służy odpowiedniemu zrostowi kości, które zostały odpowiednio ułożone.  Szwy ściągane są około po 10-14 dniach od zabiegu.  Do momentu ściągnięcia szwów zalecane jest korzystanie z prysznica.  Po zabiegu zalecana jest przez lekarza prowadzącego rehabilitacja w celu szybkiego powrotu do zdrowia. Powrót do pełnej sprawności oraz uprawiania sportów jest możliwy około 3 miesiące po zabiegu.  

Ceny zabiegów – Leczenie Halluksów

Zabieg Cena
Korekta palucha koślawego od 7 000 zł

Podsumowanie

Leczenie halluksów w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia deformacji palucha koślawego oraz zaproponują odpowiednią metodę korekty. Nie zwlekaj skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii. 

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Halluksy doskwierały mi już od dłuższego czasu. Stały ból i mały wybór obuwia oraz wiele metod, które i tak nie pomagały skutkowało tym , że zdecydowałam się na korektę halluksów. Przy samym zabiegu nie odczuwałam bólu, później było tylko lepiej. Rehabilitacja u świetnego rehabilitanta dziękuję. Moja stopa wygląda teraz ładnie i mogę normalnie funkcjonować. Dziękuję całemu zespołowi Medi Horizon. Pozdrawiam serdecznie
  Grażyna lat 56

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.