Operacja krzywej przegrody nosa

Korekta krzywej przegrody nosa w Medi Horizon Clinic

Przegroda nosowa jest istotnym elementem naszego nosa, nie tylko pod względem estetycznym, a głównie na prawidłowe oddychanie. Przegroda jak sama nazwa wskazuje jest swego rodzaju ścianką dzielącą jamę nosową na dwie części. Częstym przypadkiem jest skrzywienie przegrody nosowej. Ze względu na pełnioną funkcję, jej skrzywienie prowadzi do problemów takich jak częsty katar, problemy z oddychaniem, częste krwotoki z nosa.

Leczenie przegrody nosa w Medi Horizon Clinic:

Najczęstszą metoda leczenia krzywej przegrody nosowej jest i najbardziej skuteczną jest zabieg operacyjny. Jednakże o tym czy przegroda wymaga korekty decyduje lekarz Laryngolog w Medi Horizon Clinic. Na zabieg kierowanie są pacjenci, u których skrzywienie przegrody znacząco uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie, wówczas wykonywany jest zabieg operacyjny krzywej przegrody nosowej. Korekta przegrody nosowej nazywana jest innaczej septoplastyką i wykonywana jest przez doświadczonego Laryngologa na bloku operacyjnym w Medi Horizon Clinic. Dla komfortu Pacjenta, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i trwa zazwyczaj około godziny. W trakcie operacji przegrody nosa, lekarz dokonuje precyzyjnego nacięcia w celu oddzielenia błony śluzowej od chrząstki bądź kości. Dzięki temu jest możliwość prawidłowego modelowania i wyprostowania przegrody nosa. Septoplastyka jest najskuteczniejszą i wysoce bezpieczną metodą eliminacji problemów wynikających z krzywej przegrody nosowej.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu operacji krzywej przegrody nosa?

  Zabieg korekty krzywej przegrody nosa  bardzo często wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  Wskazania do septoplastyki:
  -deformacja i krzywizna przegrody nosowej wrodzona lub nabyta
  -problemy z oddychaniem,
  -urazy przegrody,

 • Jakie są objawy krzywej przegrody nosa?

  Krzywa przegroda nosa, często jest nieodczuwalna. Jednakże przy patologicznych przekrzywieniach występuje wiele charakterystycznych objawów takie jak:

  -trudności z oddychaniem
  -chrapanie
  -częste bóle głowy
  -częste krwotoki z nosa
  -częste zapalenie gardła lub uszu
  -problemy z węchem

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu septoplastyki?

  Podczas konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Medi Horizon Clinic – Laryngolog podczas wstępnej konsultacji z pacjentem dotyczącej korekty przegrody nosa, szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz w związku z tym przedstawia zalecenia przed i po zabiegowe. Na konsultacji laryngolog przede wszystkim przedstawia Efekty zabiegu jakie można osiągnąć. W rezultacie w celu pełnej kwalifikacji do zabiegu pacjent proszony jest o wykonanie kompletu badań.

 • Jakie są skutki nieleczonej krzywej przegrody nosa?

  Zabieg septoplastyki jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Laryngologii.

  Ze względu na trudności z oddychaniem wywołane krzywą przegrodą nosa, bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest bezdech senny. Nie tylko gwałtownie wybudza w nocy, przede wszystkim skutkuje niedotlenieniem organizmu. Wówczas w ciągu dnia pacjenci są zmęczeni i nie potrafią się skoncentrować w ciągu dnia. Dużo osób w wyniku tego uskarża się na częste bóle głowy oraz obniżoną odporność.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu korekcji krzywej przegrody nosa?

  Rekonwalescencja jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Septoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym jednego dnia. Dzięki temu pacjent na drugi dzień opuszcza Szpital Medi Horizon Clinic. Bardzo ważne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń otrzymanych od lekarza Laryngologa. Po zabiegu zalecany jest odpoczynek i ograniczenie aktywności fizycznej na minimum 7-14 dni od zabiegu. Dodatkowo zalecane są zimne okłady, które pozwalają zmniejszyć występującą opuchliznę. Efekty zabiegu widoczne się po upływie ok. 14 dni od  wykonania septoplastyki. 

Ceny  – Korekta krzywej przegrody nosa

Nazwa Cena
Konsultacja u Laryngologa 250 zł
Korekta przegrody nosowej 7 000 – 8 000 zł

Podsumowanie

Operacja krzywej przegrody nosa  Warszawa

Aby moc postawić prawidłową diagnozę skrzywienia przegrody nosowej, konieczna jest jak najszybsza wizyta u Lekarza Laryngologa w Medi Horizon Clinic. Lekarz w trakcie konsultacji przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Następnie wykonywane jest specjalistyczne badanie z wykorzystaniem laryngoskopu i ocenia układ i wygląd przegrody nosowej. Lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań potwierdzających badanie wstępne. Wówczas ustalany jest przebieg leczenia dolegliwości.

Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Jestem zadowolony

  Wspaniały, empatyczny i wyrozumiały Pan Doktor! Duże zaangażowanie, dokładny wywiad, rozwiane wszystkie wątpliwości oraz pełen profesjonalizm. Pomimo tego, że zabieg nie należał do najprzyjemniejszych to wszystko przebiegło w atmosferze ogromnego wsparcia i zaangażowania. Prawdziwy lekarz z powołania. Dziękuję!
  Mikołaj lat 29

  Nasze mocne strony

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu septoplastyki już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.