Operacyjnie leczenie złamań kości udowej

Operacyjne leczenie złamań kości udowej w Medi Horizon Clinic

Urazy kości udowej nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety coraz częściej, zdarzają się przypadki kiedy urazy kości udowej pojawiają się w rezultacie w bardzo prozaicznych czynnościach, które wykonujemy.

Czy wiesz, że kość udowa jest najdłuższą kością jaką posiada człowiek?

Ta wyjątkowa kość udowa zbudowana jest z trzonu oraz dalsza i bliższego końca. Do urazów najczęściej ulega górny odcinek kości tzn krętarz i szyjka.  Mięśnie umocowane są do kości udowej za pomocą krętarza mniejszego i większego znajdującego się między trzonem a szyjką kości udowej. U Pacjentów u których zdiagnozowano osteoporozę kości są znacznie słabsze i bardzo łatwo ulegają licznym złamaniom. 

Operacyjne leczenie złamań kości udowej w Medi Horizon Clinic wykonywane jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu operacyjne leczenie złamań kości udowej?

  Operacyjne leczenie złamań kości udowej wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -urazy
  -wypadek

 • Jakie są korzyści zabiegu operacja kości udowej?

  Operacja złamanej kości udowej szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Operacja kości udowej u 95 % przypadków przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Spodziewać się można, że zabieg   zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję kości udowej. Mimo to, pacjenci nie mogą oczekiwać, że wrócą do pełnej sprawności. Na pewno dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja dają 100% sukcesu. W rezultacie  pacjent będzie mógł spacerować, pływać czy też komfortowo jeździć na rowerze.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu operacja kości udowej

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Warszawskiej Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą.  Zalecamy na pewno w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania obrazowego, ponieważ lekarz będzie mógł określić rodzaj złamania. W rezultacie po konsultacji lekarz będzie mógł zastosować odpowiednie do danego urazu leczenie. Chirurg ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego leczenia złamania kości udowej. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do operacji naprawy złamanej kości udowej, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Istnieje możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu w Medi Horizon Clinic – poznaj szczegóły

 • Jak wygląda zabieg naprawa złamania kości udowej?

  Zabieg operacyjne leczenie złamań kości udowej wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  W Medi Horizon Clinic wykonywany jest zabieg ortopedyczny, którego celem jest przywrócenie pełnej  sprawności choremu, jaką miał przed złamaniem. Wykonanie procedury medycznej można zastosować, bez względu na wiek chorych, pozwala uniknąć powikłań i  przywrócić sprawność złamanej kończyny. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia operacyjne leczenie kości udowej?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu operacyjnym polegającym na naprawie złamanej kości udowej, chirurg ortopeda zaleca rehabilitację pooperacyjną. Pacjent po zabiegu już w pierwszej dobie zostaje uruchamiany z łóżka. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu leczenia złamanej kości udowej przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów – Operacja złamań kości udowej

Zabieg Cena
Operacja złamań kości udowej
*Cena zabiegu zależy od schorzenia pacjenta

Podsumowanie

Operacyjne leczenie złamań kości udowej w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu spowodowanego złamaniem kości udowej. W rezultacie zaproponują Pacjentowi odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Polecam!

  Urodziłam się z licznymi wadami bioder, cały czas rehabilitacja, zabiegi itp...trafiłam do Medi Horizon Clinic, gdzie dopiero poczułam opiekę i poważne traktowanie. Po wnikliwej analizie rozpoczęłam leczenie. Wiem, że moje biodro nigdy już nie będzie sprawne - a pewnie za kilka lat czeka mnie endoproteza biodra - ale na ten czas uwolniłam się od bólu. Teraz rehabilitacja i mam nadzieję, że już będzie dobrze. Pozdrawiam cały zespół Medi Horizon Clinic
  Maria lat 35

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.