Osteotomia kości udowej

Osteotomia kości udowej w Medi Horizon Clinic

Urazy kości udowej nie towarzyszą tylko sportowcom i wielbicielom sportów ekstremalnych. Niestety coraz częściej, zdarzają się przypadki, w rezultacie kiedy urazy kości udowej pojawiają się w prozaicznych czynnościach. Kość udowa zbudowana jest z trzonu oraz dalsza i bliższego końca. Do urazów najczęściej ulega górny odcinek kości tzn krętarz i szyjka.  Mięśnie umocowane są do kości udowej za pomocą krętarza mniejszego i większego znajdującego się między trzonem a szyjką kości udowej. U Pacjentów u których zdiagnozowano osteoporozę kości są znacznie słabsze i bardzo łatwo ulegają licznym złamaniom. 

Zabieg medyczny Osteotomia kości udowej w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Czy wiesz, że osteotomia to innowacyjne działanie stosowane w chirurgii ortopedycznej. Polega na przecięciu kości i korekcji osi kończy oraz oczywiście poprawy jej kształtu, wydłużenia czy też przeniesienia obciążeń stawu obciążonego na okolicę zdrową. W rezultacie metoda ta z wysoką skutecznością stosowana jest w przypadkach chorób zwyrodnieniowych stawów. Zabiegi osteotomii są zabiegami ortopedycznymi.  Operacje wykonywane  są na Bloku Operacyjnym w Medi Horizon Clinic. Przede wszystkim Podczas zabiegu wykorzystywane są innowacyjne implanty (biopłytki), w rezultacie którym zabieg jest metodą mało inwazyjną.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu osteotomia kości udowej?

  Osteotomia kości udowej wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -szpotawe ustawienie kończyny dolnej;
  -dolegliwości bólowe w stawie rzepkowo-udowym;
  -umiarkowane bądź łagodne zmiany zwyrodnieniowe najczęściej w przyśrodkowym przedziale stawu kolanowego;
  -pacjent przed 50.

 • Jakie są korzyści zabiegu osteotomia kości udowej?

  Osteotomia kości udowej jest szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Operacja kości udowej u 95 % przypadków przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Spodziewać się można, że zabieg   zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję kości udowej.  Dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja to oczywiście 100% sukcesu. Większość Pacjentów po zabiegu wraca do pełnej sprawności.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu osteotomia kości udowej

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Warszawskiej Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania obrazowego, by lekarz  mógł zastosować odpowiednie do danego urazu leczenie. Chirurg ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego leczenia osteotomii kości udowej. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do operacji naprawy kości udowej, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem.

 • Jak wygląda zabieg osteotomia kości udowej?

  Zabieg operacyjny osteotomia kości udowej wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  W Medi Horizon Clinic wykonywany jest zabieg ortopedyczny, którego celem jest przywrócenie pełnej  sprawności choremu. Wykonanie procedury medycznej można zastosować, bez względu na wiek chorych, pozwala uniknąć powikłań i  przywrócić sprawność kończyny. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia operacyjne osteotomia kości udowej?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu operacyjnym polegającym na osteotomii kości udowej, chirurg ortopeda zleca rehabilitację pooperacyjną. Pacjent po zabiegu już w pierwszej dobie zostaje uruchamiany z łóżka. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po osteotomii kości udowej przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Ceny zabiegów – Osteotomia kości udowej

Zabieg Cena
Osteotomia kości udowej
*Cena zabiegu zależy od schorzenia Pacjenta

Podsumowanie

Osteotomia kości udowej w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu kości udowej  i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę osteotomii korekcyjnej kości udowej. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Polecam!

  Urodziłam się z licznymi wadami bioder, cały czas rehabilitacja, zabiegi itp...trafiłam do Medi Horizon Clinic, gdzie dopiero poczułam opiekę i poważne traktowanie. Po wnikliwej analizie rozpoczęłam leczenie. Wiem, że moje biodro nigdy już nie będzie sprawne - a pewnie za kilka lat czeka mnie endoproteza biodra - ale na ten czas uwolniłam się od bólu. Teraz rehabilitacja i mam nadzieję, że już będzie dobrze. Pozdrawiam cały zespół Medi Horizon Clinic
  Maria lat 35

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.