Duże piersi są marzeniem wielu kobiet. W erze internetu, facebook’a i instagram’a Panie sugerują się wielkością implantów, które posiadają influencerki. Często chęć posiadania jak największych piersi jest większa niż chęć posiadania pięknych, jędrnych i naturalnie wyglądających piersi. Anatomia człowieka, gęstość skóry, szerokość klatki piersiowe mają swoje ograniczenia, które mogą powodować komplikacje przy posiadaniu za dużych implantów.  

Poniżej przedstawiamy 5 powodów sugerujących, że za duże implanty nie są odpowiednie:

Duże obciążenie dla kręgosłupa

Każdy implant posiada swoją wagę, im większy rozmiar tym zwiększa się jego masa. Często Panie tuż po operacji odczuwają chwilowy dyskomfort w obrębie klatki piersiowej, kręgosłupa oraz szyi. Przemija on szybko, gdy implanty zostały prawidłowo dobrane do budowy ciała. W momencie posiadania za dużych implantów, kręgosłup jest odciążony dodatkową masą i często nie jesteśmy w stanie utrzymać poprawnej postawy. Częstym zjawiskiem jest garbienie się, które dodatkowo negatywnie wpływa na kondycję kręgosłupa oraz szyi, powodując coraz większy ból i dyskomfort.

Powstawanie rozstępów

Implanty piersi odpowiedzialne są na powiększenie biustu, które zajmują pewną powierzchnię. Najważniejsze są prawidłowo dobrane implanty przez chirurga plastyka, które będę proporcjonalne do sylwetki kobiety. W Medi Horizon Clinic skupiamy się na uzyskaniu naturalnego efektu, który zadowoli nasze pacjentki. Jednakże zdarza się, że implant swoją objętością za bardzo napiera na tkankę skórną piersi. Wówczas dochodzi do powstawania rozstępów na piersiach, które świadczą o umieszczonych za dużych implantach. Rozstępy są to rany skórne występujące w momencie pęknięcia tkanki, które nie tylko są nieestetyczne, ale również część z nich może pozostać do końca życia.

Powstawanie ran

Nie tylko wyżej wymienione rozstępy są skutkiem zbyt dużych implantów, również w skrajnych przypadkach może dochodzić do powstawania ran. Najczęściej zauważalne jest tworzenie się ran w obrębie miejsca nacięcia, które nie chce się prawidłowo goić oraz w miejsca pęknięcia skóry. Należy pamiętać, iż po powiększaniu piersi zbyt dużymi implantami skóra staje się mocno napięta, która staje się bardzo cienka, sprzyja to powstawaniu różnego rodzaju ran. 

Drętwienie sutków

Drętwienie sutków po powiększaniu piersi może być chwilowym efektem przy prawidłowo wykonanym zabiegu. Jednakże przy posiadaniu za dużych implantów, które nie tylko rozpierają skórę, ale również wywierają duży nacisk na nerwy w okolicach sutków. Wówczas Panie wyczuwają drętwienie, a nawet zanik czucia.

Nieproporcjonalna sylwetka

 Zbyt duże implanty piersi nie tylko są szkodliwe dla naszego zdrowia, ale również nadają nieestetyczny i nienaturalny wygląd sylwetki. Za duże piersi są utrudnieniem w dobraniu odpowiedniej bielizny oraz ubrań. Często pięrsi mocno odznaczają się pod pachami, utrudniając swobodę w poruszaniu się. 

Jaki jest najlepszy rozmiar implantu?

Oczywiście nie ma takiego. Najlepszy rozmiar implantu to ten, który dobierany jest wg. proporcji do sylwetki pacjentki, stylu życia, aktywności oraz preferencji. Bardzo często zdarzają się przypadki, że pod wpływem ,,mody” panie pragną BARDZO dużych piersi, po czym niestety muszą poddać się kolejnej operacji wymiany implantów, gdyż mają trudności np. w poruszaniu się lub bóle kręgosłupa. Jak we wszystkim najważniejsze jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku.

Jeżeli nadal nie wiesz i nie jesteś przekonana co do zabiegu – zadzwoń i umów się na konsultację do naszych specjalistów. Podczas wizyty chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie, a co najważniejsze indywidualnie dla Ciebie dobiorą Twój wymarzony rozmiar piersi. Gotowa? Czekamy na Ciebie.

Więcej o zabiegu powiększania piersi implantami