Artroskopia należy do małoinwazyjnych i najbezpieczniejszych zabiegów chirurgii ortopedycznej. Wykonuje się ją w celach diagnostycznych oraz leczniczych. Dzięki niej lekarz może szczegółowo rozpoczynać przyczynę urazu oraz wdrążyć najskuteczniejszą metodę leczenia schorzeń stawy kolanowego.

Kolano jest wyjątkowo narażone na różnego rodzaje urazy, najczęściej wynikające z przeciążeń. Nie tylko chodzenie czy bieganie jest przyczyną powstawania urazów, dodatkowymi i znaczącymi czynnikami jest nadwaga, otyłość oraz siedzący tryb życia. W większości przypadków najskuteczniejszą metodą leczenia jest właśnie artroskopia kolana.

Co to jest artroskopia?

Wziernikowanie stawu kolanowego inaczej nazywane artroskopią stawu kolanowego jest najskuteczniejszą metodą diagnostyczną oraz leczniczą uszkodzeń stawu. Zabieg polega na wprowadzeniu do stawu kolanowego przez niewielkie nacięcia artroskopu oraz specjalistycznych narzędzi. Za pomocą artroskopu Chirurg Ortopeda jest w stanie precyzyjnie ocenić miejsce i rodzaj urazu. Dzięki tej technice można całkowicie wyeliminować otwarte zabiegi chirurgiczne, które stanowią większe ryzyko występowania powikłań.

Kiedy wykonywana jest artroskopia stawu kolanowego Warszawa?

Aby móc wykonać artroskopię najważniejsza jest konsultacja u Lekarza Ortopedy w Medi Horizon Clinic, który po analizie wyników badań Pacjenta oraz po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim kwalifikuje do wykonania zabiegu.

W Medi Horizon Clinic w Warszawie z wykorzystaniem artroskopii wykonuje się procedury lecznicze takie jak:
· Naprawa lub usunięcie uszkodzonej łąkotki,
· Rekonstrukcje ACL, PCL oraz MCL (więzadła krzyżowe kolana),
· Oczyszczenie uszkodzonej powierzchni chrząstki – chondroplastyka,
· usunięcie błony maziowej,
· Uwolnienie troczków rzepki.

Artroskopię wykonuje się w specjalistycznym znieczuleniu podpajęczyówkowym (miejscowym), rzadko kiedy w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu pacjent pozostaje w szpitalu Medi Horizon Clinic przez dobę, pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Po zabiegu Pacjent opuszcza szpital w asyście kul ułatwiających poruszanie się.

Rekonwalescencja po artroskopii kolana Warszawa

Główną zaletą artroskopii kolana jest możliwość poruszania się niedługo po zabiegu. Jednakże uwarunkowane jest to specyfiką przeprowadzonego zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji. Pełny powrót do sprawności jest po upływie 10-12 tygodni po zakończonej rehabilitacji.

Artroskopia kolana Warszawa. Ile kosztuje?

Cena zabiegu artroskopii kolana w Medi Horizon Clinic waha się od stopnia urazu i od stopnia dewastacji całego stawu kolanowego i struktur połaczonych np. więzadeł czy rzepki. Ceny zaczynają się od ok. 6000 zł.