Endoproteza biodra – co warto wiedzieć przed zabiegiem Medi Horizon Clinic

Endoproteza biodra to nic innego jak sztuczny staw biodrowy, który zastępuje zmieniony chorobowo staw biodrowy.  Dzięki nowoczesnym technikom oraz doświadczeniu lekarzy Pacjenci, dzięki endoprotezie biodra bardzo szybko wracają do pełnej sprawności i mogę cieszyć się życiem bez bólu.

Endoproteza biodra – Kto kwalifikuje się na zabieg w Medi Horizon Clinic Warszawa?

Do zabiegu endoprotezy biodra, kwalifikują się Pacjenci, którzy skarżą się na ból biodra, który dokucza im przy chodzeniu siedzeniu a nawet w nocy. Pacjenci, którzy cierpią na ból w obrębie stawu biodrowego – mają charakterystyczny specyficzny chód. Bardzo często zdarzają się przypadki, iż ból biodra czy ból bioder jest tak silny iż Pacjenci nie mogą normalnie funkcjonować. Jeżeli już od dawna borykasz się z bólem biodra – koniecznie skorzystaj z konsultacji u specjalisty dr Andrzeja Suwary. Podczas konsultacji lekarz specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, omawia całą procedurę leczenia oraz rehabilitacji. Na konsultację warto zabrać badania diagnostyczne RTG lub Rezonans biodra w celu wyboru dla Ciebie jak najlepszej endoprotezy.  Po konsultacji Pacjent otrzymuje listę badań kwalifikujących do zabiegu oraz umawiana jest konsultacja z lekarzem anestezjologiem.

Przygotowanie do operacji endoprotezy biodra w w Medi Horizon Clinic Warszawa

Po konsultacji Pacjent otrzymuje listę badań kwalifikujących do zabiegu (badania krwi, EKG, RTG klatki piersiowej) oraz umawiana jest konsultacja z lekarzem anestezjologiem. Pacjent dostarcza wszystkie badania do szpitala Medi Horizon Clinic w celu weryfikacji stanu zdrowia Pacjenta. Następnie przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem anestezjologiem w celu wyboru odpowiedniej metody znieczulenia Pacjenta. Pacjent zgłasza się na wyznaczony dzień do Szpitala. Powinno zabrać się ze sobą oryginały wyników badań, kule ortopedyczne, art. osobiste takie jak (piżama, bielizna, strój sportowy do ćwiczeń) oraz art. kosmetyczne. Pacjent od momentu wejścia do Kliniki jest otoczony opieką specjalistów, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta. Po zameldowaniu się w pokoju Pacjenta – lekarz operator oraz lekarz anestezjolog przychodzą do Pacjenta w celu przeprowadzenia konsultacji przed zabiegowej. Po konsultacji oraz przygotowaniu Pacjenta po zabiegu – Pacjent zabierany jest na salę operacyjną w Medi Horizon Clinic.

Endoproteza stawu biodrowego – Zabieg endoprotezoplastyki  stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Zabieg endoprotezy stawu biodrowego zwykle wykonywany jest w znieczuleniu dostosowanym do stanu zdrowia Pacjenta. Zwykle jest to znieczulenie podpajęczynówkowe czy też ogólne. Nasi specjaliści mają na uwadze dobro i bezpieczeństwo przed, w trakcie oraz po zabiegu. Po znieczuleniu Pacjenta, lekarz Operator przystępuje do wykonania zabiegu. W Medi Horizon Clinic zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego wykonywany jest z tylko dostępu przedniego. Jest to zaawansowana metoda, która jest mnqałoinwazyjna dla Pacjenta. Dzięki dojściu przednim – Pacjent tego samego dnia już jest stabilizowany i szybko wraca do pełnej sprawności. Dzieje się to przez to, że Ortopeda NIE PRZECINA mięśni – tylko odsłania je jak żaluzje. Jest to metoda zaawansowana i tylko doświadczony specjalista z tej dziedziny potrafi prawidłowo przeprowadzić ten zabieg. Dzięki tej metodzie również blizna po zabiegu jest mała i w niewidocznym miejscu.

Kolejną zaletą zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego jest brak konieczności transfuzji krwi – gdyż Pacjent traci mało krwi w porównaniu do innych metod operacji biodra. Zabieg endoprotezy stawu biodrowego trwa zwykle do 2h. Pacjent po zabiegu trafia na salę pooperacyjną, gdzie opiekuje się nim wykwalifikowany personel. W Medi Horizon Clinic dużą wagę przykładamy do profilaktyki przeciwbólowej. Pacjent pozostaje ok 3-4 dni w Klinice. Szwy usuwane są po ok 12-14 dniach po zabiegu.

Endoproteza stawu biodrowego – rehabilitacja po zabiegu w Medi Horizon Clinic

Po zabiegu endoprotezy biodra w Medi Horizon Clinic – Pacjent jest już stabilizowany tego samego dnia. Każdego dnia pobytu w Szpitalu – Pacjent odbywa min. 1-2x dziennie rehabilitację pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Pacjent o swoich siłach opuszcza Klinikę. Pacjent przez ok. 4-6 tyg. porusza się swobodnie korzystając z kul. Ten czas ustalany jest indywidualnie do Pacjenta i jego progresu w rehabilitacji. Po opuszczeniu szpitala – Pacjent kierowany jest na 2-3 tyg. rehabilitację min. 3-4x w tygodniu tak by po 4-6 tygodniach od zabiegu Pacjent całkowicie wrócił do pełnej sprawności.

Więcej o zabiegu: Endoproteza biodra z dostępu przedniego

Rezerwacja wizyty u specjalisty: KONTAKT