ENDOPROTEZA Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO – BEZ KONIECZNOŚCI PRZETACZANIA KRWI ? CZY TO MOŻLIWE ?

Zabiegi wymiany biodra, należą do niezwykle trudnych. Niemniej jednak dobrze wykonany zabieg wszczepienia endoprotezy biodra z dostępu przedniego daje taką możliwość. Jest to szansa dla wielu osób, którzy chorują przewlekle na różne choroby układu krwionośnego czy też ze wzg. Religijnych nie chcą poddawać się transfuzji krwi. Transfuzja krwi jest procedurą, która niesie ze sobą wysokie ryzyko zakażeń jak również innych powikłań. Dlatego też wiele pacjentów obciążonych chorobami – szuka możliwości wykonania zabiegu endoprotezy biodra bez przetaczania krwi. Warszawski Szpital Medi Horizon Clinic jak również specjaliści w nim pracujący oferują zabieg endoprotezoplastyki bez konieczności przetaczania krwi.

Na czym polega zabieg endoprotezy biodra z dostępu przedniego?

Zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego z dostępu przedniego, jest: najbezpieczniejszą, nowoczesną oraz innowacyjną formą. Zakres zabiegu opiewa na: precyzyjnym nacięciu skóry w miejscu usytuowanego stawu biodrowego (stosuje się niewielkie nacięcie we wskazanym rejonie, miednicy). Nacięcie charakteryzuje się przerwaniem ciągłości skóry oraz tkanek miękkich, pomijając struktury mięśni. Dzięki temu, okres rekonwalescencji jest dużo krótszy oraz pacjent w dobie po zabiegu rozpoczyna rehabilitację i jest w stanie wstać oraz się poruszać.

Jakie są zalety zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego?

Zabieg endoprotezoplastyki biodra techniką dostępu przedniego, nie narusza mięśni, mięśnie są rozchylane jak żaluzje, które powracają na swoje miejsce po wszczepieniu endoprotezy. Ta metoda, charakteryzuje się małą inwazyjnością. Możliwość zakażenia oraz zwichnięcia protezy- jest znikoma. Dzięki zastosowaniu tej metody nie ma konieczności przetaczania krwi u pacjenta. Pacjent nie skrwawia się, gdyż silnie ukrwione tkanki mięśni nie są naruszane. Czas zabiegu jest krótszy w porównaniu do tego z dostępu tylnego, co również wpływa na konieczność ew. transfuzji krwi.

Mimo wielu korzyści płynących ze wspomnianej innowacyjnej metody wszczepienia endoprotezy, należy pamiętać, iż jest to technika niezwykle trudna. Przeprowadzanie owego zabiegu przez doświadczoną oraz wykwalifikowaną osobę (chirurga ortopedę) jest niezwykle istotne. W Medi Horizon Clinic w Warszawie zabieg endoprotezy biodra z dostępu przedniego wykonuje dr n.med. Andrzej Suwara – doświadczony lekarz, który specjalizuje się w endoprotezoplastyce stawu biodrowego.

Jeżeli zastanawiasz się na wykonaniem zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego – zadzwoń i zapisz się na konsultacje do specjalisty dr Andrzeja Suwary. Rezerwacja wizyty