Ginekomastia u mężczyzn – czym jest, jak wygląda zabieg ? 

Ginekomastia u mężczyzn to nic innego jak przerost gruczołu piersiowego, któremu towarzyszy przestój tkanek włóknistej i tłuszczowej. Zwykle występuje u chłopców w okresie dojrzewania oraz u dorosłych mężczyzn. Główną przyczyną powstania ginekomastii u mężczyzn jest nieprawidłowo działająca gospodarka hormonalna, jak również przyjmowane leki i inne substancje oraz może być również przyczyną otyłości. 

Ginekomastia zabieg warszawa

W Medi Horizon Clinic Warszawa – Pacjent, który zgłasza się do placówki z problemem ginekomastii, na początku kierowany jest na konsultację ze specjalistą chirurgiem plastykiem. Podczas konsultacji lekarz omawia całą procedurę zabiegu, wskazania oraz efekty. Pacjent decydując się na zabieg ginekomastii warszawa wykonuje szereg badań np. USG piersi, badania hormonalne krwi, EKG i RTG klatki piersiowej . Zabieg leczenia  ginekomastii to nic innego jak usunięcie nadmiaru przerostu gruczołów piersiowych oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy piersiowej u mężczyzn. Zabieg trwa zwykle do 2h i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i lekkiej sedacji. Po zabiegu Pacjent opuszcza Klinikę. Pacjent po zabiegu przez ok. 3-4 tygodnie nosi specjalistyczne ubranko modelujące. Po ok. 7 dniach usuwane są szwy oraz Pacjent kierowany jest na fizjoterapię w celu drenażu klimatycznego i opracowania blizny.  Pacjent wykonuje ok. 5-10 masaży w celu osiągnięcia finalnego efektu. Usunięte przerośnięte gruczoły piersiowe kierowane są do badania histopatologicznego, wyniki są ok. Po 21 dniach. 

Należy Pamiętać, że zabieg ginekomastii warszawa, nie tylko wykonywany jest ze wzg. Estetycznych w celu poprawy wyglądu mężczyzny, ale przede wszystkim zabieg usunięcia ginekomastii wykonywany jest ze wzg. ZDROWOTNYCH. 

Jeżeli zmagasz się z ginekomastią, nie czekaj i już dzisiaj zapisz się na konsultację do naszego specjalisty. Rezerwacja wizyty

więcej o zabiegu https://medihorizon.pl/ginekomastia/