Ginekomastia u mężczyzn – kiedy zdecydować się na zabieg ?

Ginekomastia u mężczyzn występuje coraz częściej już nawet u młodych osób. Jest to nic innego jak przerost tkanki gruczołu piersiowego jak również może być to powiązane z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obszarze piersi. Bardzo często problem ginekomastii u mężczyzn wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi w okresie dojrzewania, jak również przyjmowaniem różnych substancji np. sterydy czy też stosowanie złej diety. W zależności od podłoża występowania ginekomastii możemy skutecznie ją wyeliminować stosując zabieg z zakresu chirurgii plastycznej w Medi Horizon Clinic Warszawa. Jeżeli mężczyzna widzi u siebie wzrost piersi – nie powinien tego bagatelizować, a jak najszybciej udać się do specjalisty. Ginekomastia to nie tylko problem estetyczny, który może powodować wstydliwy problem u wielu mężczyzn, jak również i problem zdrowotny.

Ginekomastia operacja Medi Horizon Clinic Warszawa

Zabieg ginekomastii polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przerośniętego gruczołu piersiowego u mężczyzn. Do zabiegu wykorzystuje się zabieg bezpiecznej liposukcji systemem Body Jet, który nie uszkadza struktur wewnętrznych okolicy piersiowej. Zabieg trwa zwykle ok 2-3h i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym wraz z lekką sedacją, tak by zminimalizować uczucie dyskomfortu Pacjenta podczas zabiegu. W celu szybszej regeneracji i rekonwalescencji, po zabiegu do ok. 48h Pacjentowi zakładane są dreny, dzięki którym nie tworzą się obrzęki w okolicy piersiowej. Blizny po zabiegu stają się prawie niewidoczne, gdyż cięcie odbywa się wokół sutka. Pacjent po zabiegu opuszcza Klinikę, a następnego dnia przychodzi na wizytę kontrolną w celu zmiany opatrunków. Po zabiegu Pacjent nosi ubranko modelujące przez ok. 4-8 tyg. w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu.Obrzęk po zabiegu  oraz dolegliwości bólowe zwykle ustępują po ok. 7-14 dniach.  Szwy usuwane są po ok. 7-10 dniach.  Po usunięciu szwów zalecana jest seria drenaży na okolicę poddaną zabiegowi.

Ginekomastia – jak przygotować się na konsultacje Medi Horizon Clinic Warszawa

Jeżeli Pacjent boryka się z problemem ginekomastii , pierwsze co powinien zrobić przed zgłoszeniem się do chirurga plastyka to wykonać USG gruczołów piersiowych. Wraz z wynikiem badań Pacjent przychodzi na wizytę do chirurga plastyka do Medi Horizon Clinic w celu omówienia wszystkich szczegółów zabiegu. Podczas konsultacji specjalista opowiada o c całej procedurze zabiegu, wskazaniach, rekonwalescencji jak i o efektach. Po konsultacji Pacjent otrzymuje badania kwalifikujące do zabiegu są to zwykle: Badania krwi, EKG, RTG klatki piersiowej oraz umawiany jest termin zabiegu ginekomastii.

Więcej o zabiegu: ginekomastia Warszawa

Zarezerwuj wizytę już dzisiaj! kontakt