Ginekomastia Warszawa – o zabiegu

Ginekomastia Warszawa – Ginekomastia występuje coraz powszechniej u chłopców od 18 r. życia i mężczyzn do ok. 50 roku życia. Bardzo często podłożem mogą być problemy hormonalne, zła dieta, otyłość oraz stosowanie specyfików, które wpływają na przerost gruczołu piersiowego u mężeczyzn. Mężczyźni cierpiący na ginekomastię, bardzo często skarżą się na niską samoocenę jak również to wpływa na ich komfort życia.

Ginekomastia leczenie

Ginekomastię w zależności od podłoża można leczyć na kilka. Jeżeli ginekomastia ma tylko podłoże hormonalne wówczas mogą pomóc leki. W innych przypadkach konieczna jest ingerencja chirurga plastycznego.

Ginekomastia Warszawa – zabieg

Zabieg ginekomastii u mężczyzn przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle do ok. 2h.Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar gruczołu piersiowego lub jego całkowite usunięcie oraz usunięcie nadmiaru zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Pobrany materiał zostaje wysyłany do badania histopatologicznego w celu wykluczenia chorób nowotworowych. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza chirurga plastyka.  Po zabiegu pacjentowi zakładane są dreny na ok. 24h w celu szybszej rekonwalescencji. Cena zabiegu ginekomastii zaczyna się od 7000 zł i zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

Ginekomastia Warszawa – kwalifikacja do zabiegu

Do zabiegu ginekomastii zostają zakwalifikowani pacjenci po konsultacji z chirurgiem plastykiem. Do zabiegu pacjent otrzymuje szereg badań np. badania krwi, USG gruczołów piersiowych, EKG, RTG klatki piersiowej.

Ginekomastia rekonwalescencja

Po zabiegu ginekomastii pacjent jest odpowiednio poinformowany o kontrolach po zabiegu oraz zmianach opatrunku. Szwy ściągane są po ok. 10-14 dniach.  Dzień po zabiegu pacjent na wizycie kontrolnej ma usuwane dreny. Pacjent przez ok. 4-6 tyg nosi modelujące ubranko uciskowe. Pacjent nie może uprawiać sportów do ok. 6 tyg po zabiegu – jednak jest to kwestia indywidualna każdego pacjenta. Po zabiegu otrzymuje się receptę na leki przeciwbólowe oraz przeciwzakrzepowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem i masz pytania dotyczące zabiegu – zgłoś się na konsultacje do naszego specjalisty, który chętnie odpowie na wszystkie nurtujące cię pytania.

Więcej o zabiegu: https://medihorizon.pl/ginekomastia/