Jak długo czeka się na endoprotezę kolana?

Okres oczekiwania na zabieg endoprotezy kolana w Medi Horizon Clinic Warszawa jest t o cza zwykle ok. 2-4 tygodni. Jest to czas w którym Pacjent wykonuje zlecone badania kwalifikacyjne do zabiegu zlecone przez lekarza operatora oraz anestezjologa. W przypadkach tzw. CITO, kiedy zabieg jest koniecznością operacja może zostać wykonana nawet do 2 tygodni. U niektórych Pacjentów, którzy bardzo cierpią na przewlekły ból kolana czekanie zbyt długie na operację jest niewskazane z powodu cierpienia jak również na pogłębiające się stany degeneracyjne kolana.

Kto kwalifikuje się do zabiegu endoprotezy kolana?

Pacjenci, którzy cierpią na przewlekły ból kolana niezwłocznie powinni zgłosić się na konsultację do specjalisty dr Andrzeja Suwary. Na konsultację warto zabrać badania obrazowe kolana typu RTG lub Rezonans magnetyczny, Na podstawie badań obrazowych specjalista kwalifikuje Pacjenta do zabiegu i wybiera odpowiedni rodzaj operacji jak również samej endoprotezy. Po zakwalifikowaniu do zabiegu Pacjent otrzymuje listę badań do zabiegu (badania krwi, EKG i RTG klatki piersiowej). U Pacjentów w dojrzałym wieku lub obciążonymi różnymi chorobami specjalista anestezjolog odpowiednio zleca badania kwalifikujące do zabiegu operacyjnego endoprotezy kolana.

Jak wygląda zabieg endoprotezy kolana Medi Horizon Clinic Warszawa ?

Pacjent zgłasza się do Szpitala Medi Horizon Clinic Warszawa na wyznaczoną godzinę wraz z oryginałami badań oraz potrzebnymi rzeczami osobistymi np. piżama, dresy, bielizna, ładowarka do telefonu, książka, kosmetyki. Po uzupełnieniu dokumentacji medycznej Pacjent przechodzi na salę pobytową, na której otrzymuje specjalistyczne leki. Przed samym zabiegiem Lekarz Operator oraz Anestezjolog przeprowadzają z Pacjentem finalną konsultację przed zabiegiem. Pacjent zabierany jest na Salę Operacyjna foczym rozpoczyna się znieczulenie oraz sam zabieg. Znieczulenie do zabiegu endoprotezy kolana wybierane jest indywidualnie dla Pacjenta i jego stanu zdrowia. Jest to zazwyczaj znieczulenie podpajęczynówkowe PP (w kręgosłup) lub znieczulenie ogólne. Zabieg endoprotezy kolana trwa zwykle do 2h. Po zabiegu Pacjent przywieziony zostaje na salę pooperacyjną, gdzie monitorowany jest przez zespół pielęgniarski. Po ok. 6-8 h po zabiegu rozpoczyna się proces stabilizacji Pacjenta. Pacjent przebywa w Szpitalu ok. 3-4 dni. Podczas pobytu Pacjent objęty jest specjalistyczną opieką pielęgniarską oraz lekarzy. Dodatkowo dwa razy dziennie odbywa się rehabilitacja Pacjenta pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów. W ostatniej dobie Pacjent opuszcza klinikę po kontroli specjalisty i zmianie opatrunków. Pacjent otrzymuje pełny wypis wraz z lekami, które powinien przyjmować. W następnym tygodniu rozpoczyna się rehabilitacja Pacjenta i trwa zwykle ok. 2-4 tygodni w zależności od potrzeb Pacjenta.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a zabiegiem endoprotezy kolana – skontaktuj się z nami i umów się na konsultację u specjalisty, który chętnie odpowie na każde Twoje pytanie.

Więcej o zabiegu: https://medihorizon.pl/endoproteza-kolana/