Jak długo dochodzi się do sprawności po endoprotezie kolana?

Każdy kto od dłuższego czasu zmaga się z bólem kolana – zadaje sobie właśnie to pytanie: Jak długo dochodzi się do sprawności po endoprotezie kolana? Otóż oczywiście to wszystko jest indywidualna kwestia każdego Pacjenta. Nie mniej jednak po ok. 4-6 tyg. Pacjent może już swobodnie się poruszać bez kul, a dolegliwości bólowe związane z operacją mijają do ok. 3 miesięcy po zabiegu.

Kto kwalifikuję się do zabiegu endoprotezy kolana?

Do zabiegu endoprotezy kolana kwalifikują się osoby, które cierpią na ból kolana, który jest spowodowanym urazem, uszkodzeniem lub degeneracją stawu kolanowego. Osoby, które wyczynowo uprawiały sport, które wcześniej wykonały zabiegi podtrzymujące sprawność kolana czyli np. Artroskopię – bardzo często by móc normalnie funkcjonować decydują się na zabieg endoprotezy kolana. Pacjenci notorycznie przed zabiegiem skarżą się na przeszywający i stale utrzymujący się ból kolana, który znacznie utrudnia funkcjonowanie jak również poruszanie się. Każdy kto cierpi z powodu kolana powinien jak najszybciej zgłosić się do specjalisty z badaniami obrazowymi, by lekarz mógł ocenić staw kolanowy i dobrać odpowiedni zabieg.

Endoproteza kolana – Zabieg szansa na życie bez bólu

Zabieg endoprotezy kolana polega na wymianie uszkodzonego stawu kolanowego – specjalistyczną odpowiednio dobraną endoprotezą kolana. Zabieg zwykle trwa do 2h i wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Podczas zabiegu specjalista ortopeda dr Andrzej Suwara – umieszcza odpowiednio dobrane części endoprotezy kolana – tak by Pacjent mógł swobodnie chodzić i zginać kolano. Po zabiegu endoprotezy kolana Pacjent pozostaje w Klinice ok .3-4 dni pod opieką wyfikalifikowantgo personelu medycznego. Podczas pobytu w Medi Horizon Clinic. Pacjent ma codziennie 2x ćwiczenia rehabilitacyjne, które skutecznie i szybko pozwalają powrócić Pacjentowi do pełnej sprawności. Podczas pobytu w Szpitalu pacjent otoczony jest opieką wykwalifikowanego personelu medycznego, który dba o Pacjenta w każdym aspekcie.

Rehabilitacja kolana po endoprotezie kolana – po wyjściu ze Szpitala Medi Horizon Clinic

Po opuszczeniu Szpitala Medi Horizon Clinic Pacjent automatycznie zostaje zwakfalifimowany do rehabilitacji, która trwa do ok. 2-3 miesięcy i wykonywana jest średnio 2-3x w tyg. Po serii ćwiczeń Pacjenci bardzo szybko wracają do pełnej sprawności, a co za tym idzie również do uprawiania sportów czy hobby.

Jeżeli zmagasz się z nieustannym bólem kolana zapisz się na konsultację do naszego specjalisty i uwolnij się od bólu – kontakt

Więcej o zabiegu: endoproteza kolana