Jak długo dochodzi się do zdrowia po endoprotezie biodra?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez Pacjentów, którzy rozważają zabieg wykonania endoprotezy biodra. Medi Horizon Clinic Warszawa to szpital specjalizujący się w zabiegach ortopedycznych między innymi w enedoprotezoplastyce stawu biodrowego.

Kto kwalifikuje się do zabiegu endoproteza biodra?

Do zabiegu kwalifikują się osoby, które cierpią z powodu bólu biodra. Codzienne funkcjonowanie wstawania czy siadanie, chodzenie, ubieranie się sprawia coraz większe trudności. W momencie kiedy Pacjent zaczyna czuć ból w nocy stanowczo pogarsza się komfort życia Pacjenta. Warto przy pierwszych sygnałach bólu biodra zgłosić się do specjalisty, który oceni stan biodra i zaproponuje leczenie dopasowane do Pacjenta. Na konsultację powinno zgłosić się z RTG lub Rezonansem magnetycznym bioder. Na podstawie badań obrazowych specjalista dr Andrzej Suwara ocena stopień zdegenerowania stawu biodrowego oraz dobiera odpowiednią endoprotezę dla Pacjenta.

Na czym polega zabieg endoproteza biodra?

Zabieg wszczepienia endoprotezy biodra polega na wymianie stawu biodrowego u Pacjenta, który poprzez różne czynniki uległ znacznej degeneracji i uszkodzeniu. Do wymiany stosuje się najwyższej klasy jakości endoprotezy wykonane z najlepszych materiałów. Zabieg zwykle trwa do 2h i wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym. W Medi Horizon Clinic Warszawa przeprowadzane są małoinwazyjne zabiegi endoprotezy biodra z dostępem od przodu. Jest to metoda bardzo zaawansowana, która polega na odchyleniu mięśni podczas zabiegu zamiast ich przecinania. Daje to możliwość Pacjentom szybkiego powrotu do pełnej sprawności od razu po zabiegu. Dodatkowo nie ma konieczności przetaczania krwi co cenią Pacjenci, którzy z różnych wzg. nie wyrażają na to zgody. Blizna po zabiegu jest mała i niewidocznym miejscu. Dzięki tej metodzie udowodniono, iż istnieje małe ryzyko zakażeń rany. Po zabiegu endoprotezy biodra w Medi Horizon Clinic Pacjent jest stabilizowany tego samego dnia i przez kolejne dni pobytu w. Szpitalu jest pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.

Jak długo dochodzi się do zdrowia po endoprotezie biodra?

Po wykonaniu zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego w Medi Horizon Clinic Warszawa Pacjent tego samego dnia jest uruchamiany. Dzięki codziennej fizjoterapii już o własnych siłach przy pomocy kul ortopedycznych opuszcza szpital. Po zabiegu konieczna jest min. 2-3 tyg rehabilitacja 2-3x w tygodniu tak by w Pacjent wrócił do pełnej sprawności. Już po 4-6 tygodniach Pacjent wraca do pełnej sprawności, a dolegliwości bólowe mijają.

Jeżeli zmagasz się z bólem biodra, który towarzyszy ci nieustannie zapraszamy na konsultację do naszego specjalisty dr Andrzeja Suwary. Na konsultacji lekarz odpowie na każde Twoje pytanie.

Więcej o zabiegu endoprotezy biodra.