Jak długo dochodzi się po operacji endoprotezy kolana?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań prez osoby, które zastanawiają się nad wykonaniem zabiegu endoprotezy kolana. Dzięki odpowiednio wybranej metodzie zabiegu, prawidłowo przeprowadzonej operacji jak również poprowadzonej rehabilitacji Pacjenta – Pacjent już po ol. 2-4 tyg. wraca do sprawności. Wszystko zależy od stanu zdrowia Pacjenta jak również i jego zaawansowania w rehabilitacje i wykonywanie zleconych ćwiczeń przez fizjoterapeutę.

Endoproteza kolana – kiedy zdecydować się na zabieg ?

Do zabiegu kwalifikują się osoby, które cierpią na zwyrodnienie stawu kolanowego, posiadają uszkodzenia kolana, które wynikają zarówno z wad wrodzonych jak i nabytych. Jeżeli Pacjent stale cierpi na ból kolana  musi jak najszybciej skorzystaj z konsultacji u lekarza ortopedy dr Andrzeja Suwary – który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Na wizytę konsultacyjną warto przynieść RTG lub rezonans kolana – wówczas lekarz dobierze odpowiednią metoda leczenia i również w przypadku kwalifikacji do zabiegu endoprotezy kolana dobierze odpowiednią endoprotezę kolana. Endoproteza kolana musi być dostosowana do stylu życia Pacjenta. W przypadku kiedy Pacjent jest aktywny i uprawia sporty Doktor Suwara proponuje endoprotezę, która przeznaczona jest dla takich osób.

Endoproteza kolana – jak wygląda zabieg ?

Po konsultacji u specjalisty dr Andrzeja Suwary, Pacjent otrzymuje komplet badań kwalifikujących do zabiegu (badania krwi, EKG oraz RTG kl. piersiowej). Po wykonaniu zleconych badań Pacjent kierowany jest na konsultację z lekarzem anestezjologiem w celu wyboru optymalnego znieczulenia dla Pacjenta. W Medi Horizon Clinic Warszawa – stawiamy nacisk na profilaktykę przeciwbólowa Pacjenta. Zabieg zwykle wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym jak również i ogólnym. Zabieg założenia endoprotezy trwa zwykle do 2h. Po zabiegu Pacjent zostaje w Szpitalu Medi Horizon Clinic Warszawa przez przez okres 3-4 dni. Podczas pobytu Pacjent objęty jest wyspecjalizowaną opieką personelu medycznego. Codziennie min. 2x wykonywane są ćwiczenia rehabilitacyjne pod okiem fizjoterapeuty. Pacjent stabilizowany jest już tego samego dnia po zabiegu. Po opuszczeniu szpitala zalecane jest kontynuacja ćwiczeń fizjoterapeutycznych min. 2-3 x w tyg przez okres min. 2 tyg. tak by w pełni wyrehabilitować kolano Pacjenta jak również przyczyni się do do szybkiego powrotu do zdrowia i codzienności.

Jeżeli cierpisz z powodu bólu kolana skorzystaj z wizyty u naszego specjalisty i odwiedzi się więcej o zabiegu. Zapraszamy

Więcej o zabiegu endoproteza kolana