Jak wygląda rehabilitacja po endoprotezie biodra?

Jest to jedno z najczęstszych pytań, które decydują się na zabieg endoprotezy biodra. Zabieg endopiotezoplastyki biodra z dostępu przedniego jest to jedna z najczęściej wykonywanych procedur medycznych w Medi Horizon Clinic Warszawa przez specjalistę Dr n.med. Andrzeja Suwarę. 

Zabieg endoprotezy biodra

Do zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego kwalifikują się osoby, które od lat zmagają się z bólem biodra, mają trudności ze wstawaniem, siadaniem jak również i poruszaniem się. Wykonywanie codziennych czynności zaczyna stanowić problem. Po konsultacji z ortopedą dr Andrzejem Suwarą – Pacjent jest poinformowany o całym procesie leczenia, przygotowania jak również i okresie po zabiegu. Pacjent do zabiegu endoprotezy biodra wykonuje szereg badań kwalifikujących do zabiegu. Zabieg odbywa się w Szpitalu Medi Horizon Clinic ul. Domaniewska 39A Warszawa. Operacja trwa zwykle ok 2h. Bardzo ważną informacją jest fakt iż zabieg endoprotezy biodra wykonywany jest z dostępu przedniego – a więc jest to metoda trudna, ale od strony Pacjenta lepsza – dzięki niej Pacjent może szybko wrócić do pełnej sprawności. Dodatkowym atutem zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego jest brak konieczności przetaczania krwi – z czego to wynika ? Podczas operacji ortopeda wraz z całym zespołem wykonuje zabieg tak, by Pacjent stracił jak najmniejszą ilość krwi – jest to alternatywa dla osób, których przekonania i religia nie pozwala na przetoczenie krwi – gdzie zwykle odbywa się to po zabiegach endoprotezy biodra z dostępu tylnego.

Rehabilitacja po zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego

Medi Horizon Clinic pracuje z doświadczonym zespołem fizjoterapeutów – którzy mają doświadczenie w prowadzeniu Pacjentów po zabiegach endopiotezoplastyki biodra. Fizjoterapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje oraz dbają holistycznie o Pacjenta, tak by proces rehabilitacji był efektywny jak i szybki. W Medi Horizon Clinic po zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego, Pacjent tego samego dnia jest pionizowany. Jest to odpowiedni czas by rozpocząć rehabilitację i podstawowe ćwiczenia. Po okiem fizjoterapeuty Pacjent wykonuje szereg ćwiczeń na łóżku, które przyczyniają się do szybkiej rehabilitacji jak również pomagają, by powstało obrzęk na nodze, był możliwe jak najmniejszy.

Każdego dnia podczas pobytu w Szpitalu Medi Horizon Clinic, do Pacjenta przychodzi fizjoterapeuta i odbywają się indywidualne sesje fizjoterapeutyczne – dwa razy dziennie rano i wieczorem. Podczas spotkań Pacjent uczy się poprawnie chodzić – gdyż przez ostatni czas przed zabiegiem wielu Pacjentów utrwaliło zły chód. Dodatkowo Pacjent wykonuje szereg ćwiczeń – stabilizujących oraz wzmacniających mięśnie. Wykonywany jest również drenaż limfatyczny w celu zmniejszenia obrzęku. Pacjent po opuszczeniu Szpitala, otrzymuje kartę fizjoterapeutyczną z zaleceniami z którymi powinien się zapoznać i stosować. Rehabilitacja po zabiegu powinna odbywać się minimum 3-4x w tyg., gdyż czas po operacji to najważniejszy czas – który Pacjent jeżeli dobrze wykorzysta po ok. 4-6 tyg. wrócić do pełnej sprawności. Efekt operacji to nie tylko operacja – to również ćwiczenia Pacjenta, pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu endoprotezy biodra z dostępu przedniego, zapisz się na konsultację do naszego specjalisty już dzisiaj. Podczas konsultacji otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.  kontakt