Jaki rozmiar implantów piersi jest dla mnie odpowiedni?

To pytanie dla kobiety, która jest zdecydowana na operację powiększania piersi może być najtrudniejsze. Nie będąc zadowoloną z obecnego wyglądu swoich piersi będzie nam bardzo trudno w zdecydowaniu się na rozmiar. Idealny rozmiar, kształt jest też subiektywną opinią i każda z kobiet może mieć inne wyobrażenie idealnego wyglądu biustu.
Najważniejszym aspektem jest dobrze przeprowadzona konsultacja z Chirurgiem plastykiem, który jest specjalista w powiększaniu piersi Warszawa. W trakcie konsultacji jest wykonywana wizualizacja, dobór wielkości oraz rodzaju implantu.

Implanty anatomiczne a implant okrągły

Różnica zauważalna jest w wyglądzie. Implant anatomiczny mają kształt łezki i przypominają anatomiczny wygląd naturalnej piersi. Zauważalne jest lekkie opadanie nadający naturalny kształt. Implant ten zalecany jest Paniom, które chcą uzyskać naturalny wygląd piersi, których piersi utraciły jędrność oraz Paniom, które posiadają słabo wytworzoną tkankę tłuszczową w piersi
Implanty okrągłe dają spektakularne efekty powiększenia. Zalecany jest kobietom, które posiadają lepiej rozwiniętą tkankę tłuszczową oraz gruczołową w piersi, bądź chcą wykonać lifting piersi. Wbrew przekonaniom istnieje możliwość uzyskania naturalnego wyglądu powiększonych piersi z wykorzystaniem implantu anatomicznego. Jest to uwarunkowane szerokością klatki piersiowej, wyjściowego rozmiaru biustu oraz umieszczenie piersi.

Rozmiar implantu piersi

Rozmiary implantu podawane są w ml przez lekarza. W zależności od wyglądu Pacjentki czasem wystarczające będą implanty, które mają pojemności ponad 250 ml, a u innej Pani ponad 400 ml. Dlatego ważne aby nie sugerować się opiniami innych osób tylko dobierać wielkość z lekarzem specjalistą. Powiększanie piersi może być idealnym rozwiązaniem u kobiet, u których występuje asymetria piersi. Wówczas chirurg może zminimalizować widoczne różnice w wielkości piersi z wykorzystaniem różnych wielkości implantów.

W Medi Horizon Clinic w Warszawie chirurg plastyk dobiera implant piersi w trakcie konsultacji. Uwzględnia wszystkie preferencje pacjentki, budowę ciała, rozmiar, kształt piersi, rodzaj oraz sposób umiejscowienia implantu. Jest to kluczowe przy podejmowaniu decyzji Lekarza z Pacjentką.

Przeczytaj więcej o zabiegu powiększania piersi implantami.