Kiedy najlepiej wykonać zabieg powiększenia piersi implantami?

Czy Ty też, zadałaś sobie to pytanie ? Tak, z doświadczenia wiemy, że nasza Pacjentki mają wątpliwości co do czasu – kiedy wykonać zabieg powiększenia piersi implantami. Otóż odpowiedź jest banalna i prosta – wtedy kiedy chcesz. To zależy tylko od Ciebie. Nie ma żadnych norm oraz odpowiedzi kiedy najlepiej wykonać zabieg.

Zabieg powiększenia piersi implantami

Mimo, iż chirurgia plastyczna coraz bardziej jest rozpowszechniona w Polsce i nie stanowi już takiego tematu tabu – jakie było to 10 lat temu, to jednak dalej budzi emocje wśród Pacjentów. Zabieg powiększenia piersi implantami należy wykonać wtedy kiedy czuje się potrzebę – psychiczną, mentalną czy też fizyczną.

Co to oznacza?

Po pierwsze zabieg powiększenia piersi implantami można wykonać prawnie u osoby, która już ukończyła 18 lat i jest w pełni świadoma swojej decyzji. Jest również związane z faktem, iż średnio do 16-18 roku życia kobiety – ciało cały czas kształtuje się i zachodzi przemiana z nastolatki w Kobietę.

Po drugie, zabieg wykonujemy wtedy kiedy dana Pacjentka chce to zrobić sama dla siebie. Nie powinna być to wymuszona decyzja nikogo innego np. partnera. Zabieg chirurgiczny nigdy nie powinien być efektem wpłynięcia na Pacjentkę przez osobę bliską czy też trendy społeczeństwa.

Po trzecie – pora kiedy najlepiej wykonać zabieg. Kiedyś mówiono, że zabiegi najlepiej wykonać na wiosnę lub jesienią czy zimą – bo przy niższych temperaturach jest mniejsze ryzyko komplikacji w gojeniu się rany. Oczywiście jest to nadinterpretacja –  dlaczego ? Otóż w krajach, gdzie średnia temperatura to 25-30 stopni – cały rok wykonuje się zabiegi powiększania piersi implantami i nie ma znaczenia pora. Odpowiednie zadbanie w okresie rekonwalescencji o ranę po operacji powiększenia piersi implantami oraz Pacjentkę niweluje ryzyko komplikacji podczas rekonwalescencji po zabiegu.

Dość istotną kwestią jest wykonanie zabiegu powiększenia przed lub po ciąży. Otóż nie ma żadnych przeciwskazań, by wykonać zabieg powiększenia piersi przed pierwszą ciążą, gdyż implant piersiowy umiejscowiony jest pod mięśniem. Pacjentka po powiększeniu piersi implantami może zajść w ciążę i bez problemu karmić dziecko – nie zważając czy ma implanty czy nie. Dlaczego jednak wiele Pacjentek decyzuje się na wykonanie zabiegu po ciąży ? Chodzi tu głównie o przybranie wagi. W ciąży – cało kobiety zmienia się i przygotowuje do porodu oraz laktacji, a co za tym idzie – piersi Pacjentki zmieniają rozmiar. Główną ideą wykonania zabiegu po ciąży jest zmiana rozmiaru wielkości piersi – piersi po ciąży są opadające. I czy Pacjentka posiada implanty podczas ciąży czy też nie – Piersi po ciąży opadają – jest to normalny proces grawitacji. Wówczas Pacjentki decydują się na zabieg powiększenia piersi przy kształcie piersi po ciąży lub proszę o wykonanie ,podniesienia piersi’ wraz z włożeniem implantu. Pacjentki, które już posiadają implant i po zakończeniu karmienia mogą zdecydować się na podniesienie piersi po ciąży,

Bardzo istotą kwestią, wartą podkreśleniu jest Świadoma Decyzja Pacjentki na zabieg powiększenia piersi implantami. Gdzie najlepiej wykonać zabieg powiększenia piersi implantami ? Tam, gdzie pracują doświadczeni specjaliści i wykwalifikowany personel medyczny, który zadba o Ciebie od początku wejścia do Kliniki.

Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu powiększenia piersi lub rozważasz taką opcję, a masz wiele nurtujących Cię pytań – zadzwoń i umów się na wizytę do naszego specjalisty. kontakt