Korekta powiek górnych – najczęściej zadawane pytania FAQ

Co powinnaś/ powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na korektę powiek górnych. Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów: 

1. Jak fachowo nazywa się zabieg korekty powiek?

Fachowa nazwa zabiegu korekty powiek to blefaroplastyka. Jest to zabieg polegający na usunięciu nadmiernej ilości skóry, tkanek miękkich oraz przepuklin tłuszczowych o ile występują. 

2. Ile kosztuje zabieg korekty powiek górnych w Medi Horizon Clinic Warszawa?

Zabieg korekty powiek górnych w Medi Horizon Clinic, to koszt ok. 7000 zł.

3. W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub lekkiej sedacji.

4. Ile czasu trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu to ok. 1,5h

5. Ile trawa okres rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji zazwyczaj trwa ok 1-2 tygodni.

6. Z czym należy się mierzyć po wykonaniu zabiegu? Z jakimi dolegliwościami?

Bezpośrednio po zabiegu, może wystąpić niewielkie krwawienie z  rany. Opuchlizna w okolicy oczu oraz zasinienia. Obrzęk powinien ustąpić już po kilku dniach od zabiegu.

7. Po ilu dniach należy stawić się na zdjęcie szwów?

Zdjęcie szwów zazwyczaj zaplanowane jest na ok. 7 dni po zabiegu.

8. Czy powstawanie zasinień oraz opuchlizny jest normalne po zabiegu?

Tak. Jest to naturalny proces gojenia się skóry. W celu zniwelowania opuchlizny zalecane jest przykładane chłodnych okładów np. z torebek czarnej herbaty. Na powstałe siniaki można smarować maścią z arniki.

9. Z jakich przyczyn wykonuje się zabieg korekty powiek górnych?

Zabieg korekty powiek górnych, najczęściej wykonuje się w celu poprawy wyglądu Pacjenta, natomiast przeprowadza się również ze wskazań medycznych, gdy wiotkość powiek wiąże się z ograniczeniem pola widzenia.

10. Kto wykonuje zabiegi korekty powiek w Medi Horizon Clinic Warszawa?

Zabieg korekty powiek w Medi Horizon Clinic wykonują wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem z dziedziny chirurgii plastycznej.

11. Po jakim czasie widoczne są efekty operacji?

Efekty zabiegu widoczne są po ukończeniu procesu rekonwalescencji. Finalne efekty widoczne są jednak po ok. 1-3 miesiącach.

12. Jakie są zalecenia po zabiegu?

Należy stosować się do wytycznych indywidualnie udzielonych przez specjalistę. Do momentu wygojenia rany, Pacjent nie powinien pić alkoholu ani palić wyrobów tytoniowych. Zalecany jest oszczędny tryb życia na okres rekonwalescencji. Nie należy moczyć ani namaczać rany. Wskazana jest lekka aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze.

13. Czy zabieg korekty powiek górnych boli?

Zabieg korekty skóry powiek jest zabiegiem, który w zależności od wykonywanego znieczulenia jest całkowicie bezbolesny. W celu podniesienia komfortu Pacjenta stosowana jest lekka sedacja. Pacjent podczas zabiegu śpi.

14. Jaki czas utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu jest trwały, natomiast ze względu na postępujące procesy starzenia skóra na powiekach wiotczeje, w indywidualny sposób. Co może przyczynić się do konieczności ponowienia zabiegu.

15. Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie mogą przechodzić osoby z epilepsją, chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi, mające zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek lub wątroby. Przeciwskazaniem do zabiegu jest również ciąża i karmienie piersią. Złe wyniki badań krwi, kwalifikujących do zabiegu.

16. Czy zabieg należy powtarzać?

Poprawnie wykonanego zabiegu nie trzeba powtarzać, gdyż jest on trwałą zmianą, natomiast należy pamiętać, iż postępujące procesy starzenia się skóry mogą mieć bezpośredni wpływ na utrzymanie efektu zbiegu.

17. Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu może pojawić się opuchlizna, zasinienia, uczucie suchości oraz napięcia dookoła miejsca operacyjnego.

18. Jak należy przygotować się do zabiegu korekty powiek górnych w Medi Horizon Clinic Warszawa?

Do zabiegu korekty powiek górnych należy wykonać badania kwalifikujące zalecone przez specjalistę. Parametry z krwi, wymaz z nosa na obecność gronkowca złocistego, RTG klatki piersiowej oraz EKG.

19. Ile czasu od konsultacji oczekuje się na zabieg w Medi Horizon Clinic Warszawa?

W przyspieszonym trybie, zabieg jesteśmy w stanie wykonać w przeciągu ok. 3-4 tygodni od konsultacji.

20. Jak przebiega zabieg korekty powiek górnych?

Pacjent/ka zostaje zaproszona do Medi Horizon Clinic Warszawa na wyznaczoną godzinę, a następnie zostaje przygotowywany/a do zabiegu. Przede wszystkim Chirurg plastyk przed zabiegiem wykonuje dokumentację fotograficzną i rysunek na skórze, a następnie przeprowadzany jest zabieg. W związku z tym Blefaroplastyka czyli operacja korekty powiek polega na precyzyjnym nacięciu i usunięciu nadmiaru skóry powiek, plastykę mięśnia okrężnego oka, usunięciu nadmiaru przepuklin tkanki tłuszczowej oraz założenie szwów. W rezultacie blizna jest niewidoczna ponieważ znajduje się w załamaniu naturalnym powieki.

21. Czy są blizny po korekcie powiek?

Po zabiegu korekty powiek – nie ma widocznych blizn gdyż, nacięcie wykonuje się w naturalnym załamaniu powieki. Blizny po zabiegu można smarować dopiero po usunięciu szwów specjalną maścią na bazie silikonu np. sutricon. Pamiętajmy, żeby po zabiegu chronić powieki od słońca i stosować SPF.

22. Czy po zabiegu korekty powiek jest odczucie drętwych powiek?

Tak, jest to normalny proces gojenia po zabiegu. Czucie skóry powiek wraca po ok. 1-3 mc. od zabiegu.

23. Czy można wykonywać makijaż po zabiegu korekty powiek?

Tak, po usunięciu szwów można wykonywać makijaż.

24. Czy podczas jednego zabiegu można wykonać korektę powiek górnych i dolnych?

Oczywiście, podczas jednego zabiegu można wykonać zabieg zarówno korekty powiek górnych i dolnych.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y zabiegiem korekty powiek – zadzwoń i umów się wizytę do naszego specjalisty. kontakt

Więcej o zabiegu:korekta powiek