Korekta uszu u dorosłych i dzieci

Korekcja uszu nazywana jest także otoplastyką czy plastyką uszu. Zabieg jest częstym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej u osób dorosłych oraz dzieci. Jakby mogło się wydawać operacja nie zalicza się do bardzo inwazyjnych zabiegów. Zabieg nie wymaga od pacjentów nadmiernej rekonwalescencji. Najczęściej do zabiegu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. 

Wskazania do zabiegu korekty uszu Warszawa

Plastyka uszu dla wielu osób jest to jedyny sposób na pozbycie się wieloletnich kompleksów związanych z wyglądem.  Najczęstszą przypadłością są odstające uszy jednakże występują też inne wskazania do plastyki uszu: takie jak mikrocja (brak części małżowiny), guzek Darwina i zwinięta małżowina uszna. 

Plastyka uszu Warszawa – zabieg operacyjny 

Chirurgiczna korekta uszu odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W przypadku korekty odstających uszu cięcie przebiega tuż za uchem, a chirurg plastyk na sali operacyjnej modeluje chrząstkę w rezultacie uszy zyskują nowy kształt. Cel zabiegu to wymodelowanie chrząstki i uzyskanie wzorcowego kształtu. Po zabiegu lekarz zakłada specjalny opatrunek, który chroni operowaną okolicę. Opaska modelująca oprócz ochrony na również za zadanie utrzymywać uszy we właściwej pozycji. W trakcie jednego zabiegu lekarz wykonuje korekcję obydwu uszu. Po zabiegu pacjent opuszcza Medi Horizon Clinic tego samego dnia. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent powinien się oszczędzać. Po ściągnięciu szwów zalecane przez kilka tygodni do pół roku na noc zakładać opaskę. 

Korekta uszu Warszawa u dzieci

Szczególną grupą pacjentów są dzieci, które przez nieprawidłowości w budowie małżowiny usznej mogą być narażone na nieprzyjemności ze strony rówieśników. Dzieci oraz rodzice,  pragną jak najszybciej poddać operacji korekcyjnej. Najczęstszym zabiegiem u dzieci jest korekta odstających uszu. U młodszych pacjentów zalecane jest przeprowadzenie korekcji uszu od 6-7 roku życia pacjenta lub pacjentki Po ukończeniu 6 roku życia kończy się proces ukształtowania małżowin.  Pozwala to na łatwiejszą tolerancję zabiegu i szybką rekonwalescencję.

Konsultacja z chirurgiem plastykiem 

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastykiem w Medi Horizon Clinic określana jest pozycja małżowin usznych. Na konsultacji zostaje ustalony również zakres zabiegu z uwzględnieniem uwarunkowań anatomicznych. W trakcie zabiegu chirurg poprzez niewielkie nacięcie z tyłu małżowiny usznej nadaje jej właściwy kształt i pozycję. Pod koniec zabiegu zakładane są specjalne szwy kosmetyczne, aby zapewnić komfort psychiczny małemu pacjentowi. Na zabieg należy przeznaczyć około godziny i jest dobrze tolerowany przez dziecko. Nasi mali pacjenci mile wspominają zabieg i lekarza, który potrafi rozluźnić atmosferę i sprawić aby pacjent się nie stresował. Po zabiegu uszy są zabezpieczane przed uszkodzeniem w szczególności w trakcie snu, zaleca się aby około miesiąc czasu w szczególności na noc zakładać opaskę na uszy. 

Dołącz do zadowolonych pacjentów Medi Horizon Clinic 

Jeżeli Ty lub Twoja pociecha, lub ktoś Ci bliski boryka się z odstającymi uszami – Zapraszamy. Nasi specjaliści podczas konsultacji odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Skontaktuj się z naszą rejestracją w celu doboru odpowiedniego terminu konsultacji lekarskiej. 

Więcej o zabiegu ko korekty uszu

Date

23 lipca 2021

Category

Blog