Leczenie zatok FESS

Jesień to czas kiedy częściej zdarzają się choroby górnych i dolnych dróg oddechowych. To właśnie w tym czasie, Pacjenci, którzy stale chorują na zatoki odczuwają ból oraz związane z tym powikłania. Jesień to najlepszy czas na leczenie zatok. Operacja FESS czyli to jest funkcjonalna endoskopowa operacja zatok – jest to nowoczesna i najbardziej zaawansowana metoda leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Zabieg FESS daje świetne efekty, a co najważniejsze poprawia komfort życia Pacjent.

Zapalenie zatok – na czym polega?

Zapalenie zatok bardzo często wywołane jest przez drobnoustroje, alergię czy też poprzez skrzywienie przegrody nosa. W sytuacji gdy pojawia się stan zapalny następuje obrzęk błony śluzowej, a tym samym zostają zablokowane ujścia zatok. Powoduje to brak możliwości ewakuacji wydzielony, przez co jest nadmiar powoduje namnażanie się patogenów i dalszy rozwój choroby zatok. Typowymi objawami zapalenia zatok są: bóle głowy, zatkany nos, katar lub gęsta wydzielina wpływająca z tyłu gardła, gorączka, utrata węchu czy też bóle nosa przy schylaniu głowy.

FESS kiedy się zdecydować na zabieg ?

Jeżeli pojawiają się u osoby typowe objawy zapalenia zatok – należy skonsultować się ze specjalistą laryngologiem Nim lekarz zdecyduje o zabiegu rozpoczną leczenie farmakologiczne. Niestety u większości przypadków, u osób z ostrym zapaleniem zatok, czy u przewlekle chorujących na zapalenie zatok koniecznością może być zabieg chirurgiczny czyli endoskopowa operacja zatok FESS.

Endoskopowa operacja zatok FESS w Medi Horizon Clinic Warszawa

FESS czyli endoskopowa operacja zatok przynosowych wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym pod nadzorem wykfwalifikowanego personelu medycznego. Podczas zabiegu usuwane są zmiany zapalne, jak również jeżeli sytuacja tego wymaga usuwane są przerosty błony śluzowej. Operacja FESS trwa zwykle do ok. 1h. Leczenie zatok FESS pozwala na przywrócenie prawidłowego drenażu zatok oraz ich wentylację. Zabieg wykonywany jest wewnątrznosowo – dzięki czemu nie pozostawiane są żadne blizny na twarzy. Dzięki zaawansowanej technologii FESS w leczeniu zatok Pacjent szybko wraca do zdrowia. Pobyt w szpitalu Medi Horizon Clinic Warszawa to ok. 24h. Operacja FESS daje nawet do stuprocentowej skuteczności. Drożność nosa pacjenta poprawia się w ciągu kilka tygodni od wykonania zabiegu.

Jeżeli cierpisz na przewlekłe zapalenie zatok, które utrudnia ci życie skonsultuj się z naszym specjalistą, Z doświadczenia wiemy, iż wykonanie zabiegu znacznie wpływa na poprawę komfortu życia Pacjenta.

Rezerwacja wizyty