Małoinwazyjna operacja wymiany biodra to szansa na życie bez bólu!

Wszyscy, którzy zmagają się z bólem biodra, wiedzą, że ból towarzyszy im przez cały czas – w dzień i w nocy. Utrudnia swobodę poruszanie się, a co za tym idzie znacznie obniża się komfort życia. Większość Pacjentów bagatelizuje ten ból myśląc, iż sam ustąpi. Niestety ból z dnia na dzień jest silniejszy przez co dużo osób by funkcjonować normalnie zażywa leki przeciwbólowe. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest operacja wymiany stawu biodrowego.

Małoinwazyjna operacja wymiany stawu biodrowego – dlaczego właśnie na ten zabieg najczęściej decydują się Pacjenci?

Po pierwsze wyjaśnijmy co to jest mało inwazyjna operacja wymiany stawu biodrowego. Jest to nic innego jak wymiana stawu biodrowego na nowy – czyli endoprotezę. Bardzo ważną i istotną kwestią jest fakt, iż wykonywana z dostępu przedniego czyli DAA ((Direct Anterior Approach) jest najlepszym wyborem i sposobem na Pacjenta, który chce szybko wrócić do pełnej sprawności i odzyskać komfort życia. Zabieg wymianu stawu biodrowego z dostępu przedniego jest to trudny zabieg, ale dzięki doświadczonemu ortopedzie daje szansę Pacjencie na szybkie funkcjonowanie. Dlaczego ? Podczas zabiegu nie są przecinane powięzi mięśni – tak jak to się odbywa podczas wymiany biodra z dostępu tylnego –  tylko są odchylane. Dzięki temu Pacjent już w dniu zabiegu jest stabilizowany i rozpoczynana jest rehabilitacja. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt iż nie ma konieczności przetaczania krwi – jest to duża szansa dla osób obciążonych innymi chorobami jak i ze wzg. religijnych. Pacjenci, którzy zdecydowali się na mało inwazyjną operację wymiany stawu biodrowego – już po 2-4 tyg. wracają do pełnej sprawności, a co najważniejsze nie czują już bólu biodra.

Jeżeli zmagasz się z bólem biodra – i chcesz uwolnić się od bólu skorzystaj z konsultacji u naszego specjalisty dr Andrzeja Suwary. Nasz Szpital specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów endoprotezy biodra z dostępu przedniego.

Więcej o zabiegu: małoinwazyjna operacja biodra z dostępu przedniego