Medycyna estetyczna w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna i często staje się alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Medycyna estetyczna charakteryzuje się niewielką inwazyjnością zabiegów oraz dużym spektrum zabiegów, dzięki temu coraz częściej jest wybierana zarówno przez kobiet oraz mężczyzn. Medycyna estetyczna przede wszystkim skupia się na profilaktyce starzenia się skóry, niwelacji zmarszczek oraz na zabiegach z wykorzystaniem specjalistycznych  preparatów.

Zabiegi medycyny estetycznej. Jakie to są?

W Medi Horizon Clinic zabiegi z medycyny estetycznej wykonywane są przez doświadczone i wykwalifikowane osoby z dziedziny chirurgii i dermatologii. Nasza klinika skupia się na wydobyciu tego co ukryte czyli piękna każdej osoby i oferujemy zabiegi takie jak:

  • powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym każda z Pań marzy o pięknych i wyrazistych ustach. Kwas hialuronowy nie tylko jest idealnym wypełniaczem, ale również utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry w miejscach podania. W efekcie końcowym Panie mogą cieszyć się z pięknych pełnych i nawilżonych ust. 
  • Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym – Kwas hialuronowy, który zostaje podany przez wykwalifikowaną osobę jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Nie tylko naturalnie występuje w organizmie, ale idealnie spełnia funkcję wypełniacza. Jest to najczęściej wykorzystywana metoda do zniwelowania czy spłycenia zmarszczek. Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się nawet do 2 lat. Zabieg można wykonać do zahamowania  oznak starzenia i spłycenia zmarszczek takich jak: lwia zmarszczka, kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki i załamania na szyi czy dekolcie.  
  • Redukcja zmarszczek  – Preparat  inaczej nazywany toksyną botulinową jest lekiem, który ma za zadanie zmniejszenia pracy mięśni oraz redukcji zmarszczek.  Preparat działa tylko i wyłącznie w obrębie mięśni gdzie został podany. W porównaniu z kwasem hialuronowym efekt widoczny jest stopniowo. Najczęściej preparat używany jest przy usuwaniu zmarszczek takich jak kurze łapki, lwia zmarszczka, poziomych linii na czole czy wokół oczu. 
  • Leczenie nadpotliwości – nadmierne wydzielanie potu nie tylko może być pod pachami jak u większości ludzi. Bardzo dużo osób cierpi na nadpotliwość rąk, nóg czy czoła. Nadpotliwość jest leczona z wykorzystaniem toksyny botulinowej, która świetnie sprawdza się w tedy typu przypadłości. Podanie preparatu blokuje zakończenia nerwowe, odpowiedzialne za wydzielanie potu w wybranych partiach ciała. Efekt utrzymuje się 6-9 miesięcy. 
  • Leczenie bruksizmu – przypadłość ta polega na niekontrolowanym mocnym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami w szczególności podczas snu. Najczęściej jest wynikiem długiego stresu. W efekcie często występuje ból mięśni żuchwy, bóle głowy, a nawet dochodzi do uszkodzeń zębów.  Leczenie polega na podaniu w odpowiednie miejsce preparatu, który rozluźnia mięśnie. Metoda jest w pełni bezpieczna, a efekty utrzymują się do około 6 miesięcy. 
  • Wolumetria twarzy – nazywany też nie chirurgicznym liftingiem. Zabieg polega na modelowaniu owalu twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu lekarz może wymodelować żuchwę, brodę czy policzki. Bardzo często zabieg ten wykonywany jest u Panów, którzy chcą posiadać wyraźnie zaznaczoną szczękę. Do wolumetrii wykorzystywany jest specjalny kwas hialuronowy, który jest gęstszy od innych preparatów. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się do 12-18 miesięcy.
  • Lifting nićmi PDO – zabieg polega na wprowadzeniu w pełni bezpiecznych dla organizmu nici w wybraną partię twarzy. Dzięki tym nicią lekarz modeluje twarz i niweluje widoczność zmarszczek. Nici te pobudzają produkcję kolagenu, który odpowiedzialny jest za gęstość i sprężystość skóry. Na pełny efekt należy poczekać około 2 tygodnie i utrzymuje się do 2 lat. 

Jesteś zainteresowana zabiegiem –  zadzwoń i dołącz do zadowolonych pacjentek.