Modelowanie pośladków własnym tłuszczem HIT czy KIT?

Jednym z najmocniejszych zabiegów z chirurgii plastycznej jest powiększanie i modelowanie pośladków. W dobie internetu oraz social mediów pełne i jędrne pośladki stały się marzeniem wielu kobiet. Często wiele kobiet nie posiada zadowalającego kształtu pośladków, dodatkowo z biegiem czasu czasem skóra traci swoją jędrność, skutkując opadnięciem. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest właśnie zabieg modelowania i powiększania pośladków, wykonywany przez Chirurgia Plastyka w Medi Horizon Clinic.

Brazylijski lifting czyli modelowanie i powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Lifting pośladków, modnie nazywany brazylijskim liftingiem, jest to zabieg polegający na powiększeniu pośladków za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej, pozyskanej z liposukcji.
Zabieg można podzielić na dwie części.

Po pierwsze chirurg wykonuje liposukcje. Polega ona na pobraniu określonej ilości tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała np. z brzucha, ud czy ramion. W Medi Horizon Clinic wykonuje się jedną z najbezpieczniejszych form liposukcji z wykorzystaniem strumienia wody. Dzięki tej metodzie zminimalizowane jest ryzyko występowania powikłań jakim jest siniaki, nierówności.
Następnym etapem jest lipotransfer do pośladków. Polega on na przeszczepie pozyskanych komórek tłuszczowych do każdego z pośladków. Dodatkowo doświadczony chirurg Pplastyk modeluje pośladki nadając im właściwy kształt. Tkanka tłuszczowa jest najlepszym i najbezpieczniejszym wypełniaczy. Przeszczep własnych komórek tłuszczowych minimalizuje możliwość jego odrzucenia.

Efekty zabiegu modelowania i powiększania pośladków własnym tłuszczem

Pierwsze efekty widoczne są niemal od razu po zabiegu. Ostateczny rezultat będzie widoczny po zniknięciu wszelkich obrzęków około 3 tygodni. Najważniejszy jest okres rekonwalescencji. Należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza, aby móc w pełni cieszyć się pięknymi pośladkami. Efekty utrzymują się nawet kilka lat, jest to uwarunkowane naturalnymi predyspozycjami pacjentki oraz ilością pozyskanej tkanki.

Dodatkowym atutem zabiegu jest pięknie wymodelowana sylwetka.