Operacja odstających uszu – Warszawa – czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

Operacja odstających uszu jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie jak również i w Polsce. Uszy stanowią nieodłączny element naszego wizerunku. Bardzo często zdarzają się przypadki, w których uszy są rozłożone nierównomiernie, mają nieregularny kształt jak również są znacznie odstające od głowy. Jest to problem, który dotyka wiele osób. Osoby, które mają odstające uszy, bardzo często cierpią z powodu nieprzyjemnych komentarzy, dlatego też decydują się na zabieg. 

Zabieg korekty uszu wykonywany jest od 7 roku życia – gdyż to właśnie wtedy ucho człowieka jest w pełni ukształtowane.  

KROK 1 KONSULTACJA 

 W Medi Horizon Clinic Warszawa Pacjenci kierowani są na konsultację do chirurga plastyka, który szczegółowo omawia całą procedurę zabiegu oraz efekty. Konsultacja to bardzo dobry moment, by zapytać lekarza o wszystkie nurtujące aspekty zabiegu. Podczas konsultacji chirurg plastyk ocenia stopień zaawansowania zabiegu/ 

KROK 2 KWALIFIKACJA

Pacjent do korekty uszu w celu kwalifikacji wykonuje komplet badań takich jak: badania krwi, EKG i RTG klatki piersiowej. 

KROK 3 ZABIEG

Pacjent stawia się na umówioną godzinę do Szpitala Medi Horizon Clinic w celu przeprowadzenia korekty uszu. Po uzupełnieniu stosownych dokumentów medyczny zostaje przygotowany do zabiegu, Zabieg zwykle twa do 2h i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i lekkiej sedacji. Podczas zabiegu chirurg plastyk modeluje chrząstkę uszu – względem do głowy Pacjenta tak by były one symetryczne, równe oraz dopasowane i naturalnie przylegające do głowy. Po zabiegu Pacjent nosi specjalną opaskę modelującą, która chroni operowaną okolicę. Po zabiegu Pacjent otrzymuje kartę wypisową wraz z zaleceniami do których musi się stosować oraz receptę na leki. 

KROK 4 REKONWALESCENCJA 

Rekonwalescnecja ja po zabiegu trwa zwykle od ok 7-10 dni. Pacjent chodzi w opasce ok. 7 -10 dni. Szwy usuwane są w ok 7  dobie. Pacjent po zabiegu przyjmuje odpowiednie leki oraz leki przeciwbólowe. Zwykle 1 i 2 doba po zabiegu może być trudna dla Pacjenta, dlatego też lekarz przypisuje specjalne leki. 

KROK 5  EFEKT 

Po usunięciu szwów jeszcze przez kilka tygodni uszy mogą być delikatnie obrzęknięte. Ostateczny efekt uzyskujemy po ok. 1 mc od zabiegu. Pacjent zobowiązany jest przestrzegać zaleceń tak by mógł się cieszyć stale efektami zabiegu. 

Jeżeli masz odstające uszy i stanowią one dla ciebie dyskomfort – nie jesteś jedyny – Zadzwoń i zapisz się na konsultację do naszego specjalisty. Dołącz do grona zadowolonych Pacjentów! 

Rezerwacja wizyty 

Więcej o zabiegu 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.