Operacja krzywej przegrody nosowej Warszawa – kiedy zdecydować się na zabieg ?

Na zabieg operacji krzywej przegrody nosowej decydują się Pacjenci, którzy mają skrzywienie przegrody nosa – wrodzone lub nabyte. Wrodzona krzywa przegroda występuje od urodzenia, zaś nabyta powstaje wówczas urazu lub wypadku. Większość osób ma w różnym stopniu asymetrię w przegrody nosa.

Objawy krzywej przegrody nosa

Pacjenci zgłaszający się do Medi Horizon Clinic Warszawa na operację krzywej przegrody nosa głównie borykają się z zaburzeniami drożności nosa – czyli stałe uczucie ,,zatkanego nosa” jedno lub obustronnie. Dodatkowo u osób którzy posiadają skrzywioną przegrodę nosa zauważono stale nawracające infekcje górnych dróg oddechowych takie jak zapalenie gardła czy też zatok przynosowych lub ucha. Bardzo często Pacjenci, którzy zmagają się z chrapaniem mają krzywą przegrodę nosa. Dodatkowo do objawów z którymi borykają się Pacjenci można wymienić bóle głowy, krwawienie z nosa czy też problemy z oddychaniem lub odczuwaniem zapachów.

Jak przygotować się na konsultację do operacji krzywej przegrody nosa Warszawa ?

Po umówieniu telefonicznym z rejestracją Kliniki na wizytę ze specjalistą laryngologiem trzeba wykonać badanie Tomografii Komputerowej Zatok Przynosowych bez kontrastu. Z wynikiem badania – opis + płytka CD trzeba zgłosić się na wyznaczony dzień konsultacji. Podczas konsultacji specjalista laryngolog analizuje wyniki Tomografii Komputerowej Zatok Przynosowych – po czym informuje Pacjenta o planie leczenia, wskazaniach oraz o samych efektach zabiegu.

Jak przygotować się na operację krzywej przegrody nosa Warszawa?

Po konsultacji Pacjent otrzymuje pełen pakiet informacji takich jak: data zabiegu, wycena, badania kwalifikujące do zabiegu (Badania krwi, EKG + opis, RTG klatki piersiowej + opis) oraz szczegóły jak przygotować się do operacji. Po wykonaniu pełnego kompletu badań Pacjent zgłasza się na konsultację anestezjologiczna z lekarzem anestezjologiem w celu rozmowy odnośnie znieczulenia do zabiegu.

Jak wygląda operacja krzywej przegrody nosa?

Operacja krzywej przegrody nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i zwykle trwa ok. 1-2 h. Podczas zabiegu laryngolog przuprzez technikę wewnątrznosową dokonuje nacięcia na granicy skóry i błony śluzowej nosa – tak by blizna była potem niewidoczna. Zabieg polega na usunięciu elementtów przegrody nosa powodujących jej krzywiznę. Po koniec zabiegu lekarz wprowadza płytki stabilizujące które mają za zadanie stabilizację nosa. Po okresie 7 dni płytki są usuwane Po zabiegu zakładana jest tamponada, ktora usuwana jest następnego dnia rano. Jamy nosa po zabiegu przez ok. 2 tygodnie powinny być przepłukiwane z zalegającej wewnątrz wydzieliny, utrzymuje się też obrzęk w nosie, co powoduje dyskomfort. Zaleca się unikanie urazów nosa, wysiłku fizycznego przez miesiąc.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a zabiegiem operacji krzywej przegrody nosa – zadzwoń i umów się na konsultację ze specjalistą, który chętnie odpowie na każde Twoje pytanie.

Więcej o zabiegu: https://medihorizon.pl/operacja-krzywej-przegrody-nosa/