Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce brzucha Warszawa?

Piękny, płaski i gładki brzuch jest marzeniem kobiet i mężczyzn. Jednakże nie zawsze takie efekt można osiągnąć dzięki ćwiczeniom i diety. Skóra reaguje na zmiany, takie jak przybranie czy utrata wagi, ciąża czy uszkodzenia, wówczas nadmiar wiotkiej skóry na brzuchu jest częstym efektem. Abdominoplastyka potocznie nazywana plastyką brzucha pozwala skutecznie zredukować nadmiar luźnej skóry i tkanki tłuszczowej z brzucha. Niekiedy nadmiar skóry występujący na brzuchu może prowadzić do bólu kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów. Efektem tego zabiegu jest piękny wygląd brzucha oraz podkreślenie talii u kobiet, dając poczucie atrakcyjności. 

Dla kogo jest ten zabieg?

Operacja dedykowana jest zarówno kobietom jak i mężczyzną. Każda osoba można zmagać się z nadmiarem luźnej skóry na brzuchu. U mężczyzn najczęściej jest to spowodowane znaczną utratą wagi. U kobiet nadmiar skóry może wystąpić po ciąży, która znacząco wpływa na kondycję skóry. Osoby, które zmagają się z wyraźną nadwagą, otyłością, oraz kobiety planujące ciąże powinny wstrzymać się plastyką brzucha. Pełna kwalifikacja do wykonania zabiegu odbywa się w trakcie konsultacji w Medi Horizon Clinic w Warszawie z chirurgiem plastykiem, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. 

Jak wygląda zabieg abdominoplastyki Warszawa ?

O pełnym przebiegu zabiegu plastyki brzucha opowie chirurg w trakcie konsultacji w Medi Horizon Clinic. Po kwalifikacji i ustaleniu szczegółów pacjent otrzymuje listę badań, które są wymogiem przed operacją. Po otrzymaniu wyników badań odbywa się konsultacja wraz z badaniem u lekarza anestezjologa, ponieważ abdominoplastyką warszawa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Operacja polega na przecięciu skóry brzucha od jednego do drugiego kolca biodrowego, oznacza to, że nacięcie znajduje się poniżej linii bielizny. Drugie nacięcie wykonywane jest w okolicy pępka. Chirurg oddziela skórę wraz z tkanką tłuszczową od mięśni. Usuwany jest nadmiar skóry wraz tkanką tłuszczową znajdującą się w środkowej i dolnej części brzucha oraz tworzone jest nowe miejsce na pępek. Aby wzmocnić przednią ścianę brzucha i uzyskać efekt wyszczuplenia, mięśnie brzucha są wielokrotnie zszywane. 

Wykonując mini – abdominoplastykę chirurg plastyk wycina niewielki fragment skóry oraz tkanki tłuszczowej poniżej pępka.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu abdominoplastyki Warszawa?

Czas rekonwalescencji jest zależy od stanu zdrowia oraz ogólnych predyspozycji pacjenta. Po zabiegu pacjent przebywa w szpitalu pod okiem profesjonalnego zespołu medycznego przez okres 2- 3 dni. Jeszcze przed zabiegiem pacjent otrzyma szczegółowe zalecenia pooperacyjne. Przez okres kilku tygodni, należy nosić specjalistyczne ubranko pooperacyjne, które będzie modelowało i przyspieszało proces gojenia. Przez cały okres rekonwalescencji, lekarz wraz z personelem medycznym jest w stałym kontakcie z pacjentem. 

Jakie korzyści z plastyki brzucha Warszawa? 

Zabieg plastyki brzucha, jest bardziej inwazyjny od liposukcji brzucha. Prowadzi do poprawy wyglądy brzucha, uzyskuje się prawidłowe napięcie skóry, wzmocnienia mięśnie oraz odciąża kręgosłup. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu po zabiegu. Należy pamiętać, że przed kilka tygodni może utrzymywać się obrzęk. Po rekonwalescencji można cieszyć się ze spektakularnych efektów operacji, a blizna pozostaje cienka i mało widoczna. 

Jeżeli jesteś zainteresowana zabieg, a masz dodatkowe pytania – napisz do nas i umów się na wizytę, Jesteśmy dla Ciebie! Nasi specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Przeczytaj więcej o zabiegu plastyki brzucha.