Skóra na ramionach zarówno u kobiet i u mężczyzn jest wyznacznikiem upływającego czasu oraz ilością utraconych kilogramów. Spowodowane jest to delikatnością skóry, przede wszystkim na wewnętrznej części ramion. Zauważalne jest wówczas szybkie wiotczenie oraz utratę jędrności. Znaczna i szybka utrata wagi jest w szczególności widoczna właśnie na ramionach, na których wcześniej okładały się znaczne ilości tkanki tłuszczowej. Nadmiaru skóry nie można zniwelować kosmetykami czy zabiegami u kosmetologów. Jedyną opcją na poprawę wyglądu jest plastyka ramion nazywana również liftingiem czy branchioplastyką.

Na czym polega plastyka ramion?

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastykiem w Medi Horizon Clinic przestawiany jest przebieg zabiegu wraz z przestawieniem efektu końcowego. Istnieje możliwość połączenia brianchioplastyki z liposukcją wodną Body Jest. Najczęściej jest ona proponowana osobą, u których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach ramion.

Po zakwalifikowaniu przez lekarza do wykonania zabiegu, pacjent otrzymuje szczegółową listę zaleceń przed operacyjnych wraz z badaniami, które są wymagane przed zabiegiem. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym na prywatnym bloku operacyjnym w Medi Horizon Clinic w Warszawie. Operacja przeprowadzana jest przez chirurgia plastyka, który usuwa skóry z ramion, modelując ich kształt i poprawiając sprężystość. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu liposukcji, lekarz może dokładnie wymodelować ramiona.

Okres rekonwalescencji po plastyce ramion

Po zabiegu pacjent pozostaje w Medi Horizon Clinic przed jeden dzień pod obserwacją wykwalifikowanej kadry medycznej. Czas pełnej rekonwalescencji trwa około 4-6 tygodnie. Przez ten okres czasu należy unikać dźwigania, nagłego podnoszenia rąk do góry, uprawiać sport. Efekt zabiegu jest widoczny od razy, natomiast na ostateczne rezultaty należy poczekać na odstąpienie opuchlizny i zagojenia się ran. 

Zadzwoń i umów się na zabieg już dzisiaj Kontakt