Powiększanie piersi implantami – 5 najważniejszych rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed wykonaniem zabiegu

Specjaliście chirurdzy plastycy z kliniki Medi Horizon Clinic w Warszawie przed każdym zabiegiem powiększanie piersi szczegółowo wypytują pacjentki, jaki chcą uzyskać efekt zabiegu – jednak to nie wszystko. 

Badania kwalifikujące przed zabiegiem, powiększania piersi implantami Warszawa gwarancją bezpieczeństwa!

W celi wykonania zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej – powiększanie piersi implantami warszawa– każda pacjentka powinna wykonać komplet badań zleconych przez lekarza. Badania te nie tylko kwalifikują do zabiegu, jak również pokazują obraz zdrowia pacjentki. Zdarzają się przypadki, w których pacjentki po przesłaniu badań do lekarza prowadzącego, muszę przełożyć zabieg o kilka tygodni w celu wyrównania np. poziomu cukru. Do najważniejszych badań, jakie pacjentka musi wykonać przed zabiegiem powiększanie piersi implantami w Medi Horizon Clinic warszawa są: badania krwi (m.in. OB, morfologia, koagulogram, jonogram), RTG klatki piersiowej oraz USG piersi. 

Pacjentki decydujące się na zabieg powiększenia piersi implantami powinny również sprawdzić oraz jeżeli taka potrzeba to wyleczyć zęby. 

Powiększanie piersi – odpowiedni rozmiar implantu

Pacjentka decydując się na powiększanie piersi marzy o pełnych piersiach co najmniej o 3-4 rozmiary większe od swojego rozmiaru. Niestety czasami te marzenia nie mogą zostać zrealizowane ze wzg. na budowę pacjentki. Odpowiednie implanty powinny być maksymalnie o 2-3 rozmiary większe od pierwotnego rozmiaru oraz dopasowane do budowy ciała pacjentki. Panie, które jednak zdecydują się na większy rozmiar niż zaleci chirurg plastyk – po około 2-3 lat wracają do kliniki w celu wymiany implantów na mniejsze. Ciężar implantów oraz ucisk powodują ból kręgosłupa. 

Ciąża – jedno z przeciwwskazań do zabiegu powiększenia piersi implantami

Zabieg polegający na powiększeniu piersi implantami w Medi Horizon Clinic w Warszawie polega na włożeniu implantu pod mięsień i gruczoł piętrowy. Nie mniej jednak po zabiegu powiększenia piersi zaleca się nie planowanie ciąży przez ok. 6 -12 mc ze wzg. na fakt, iż piersi i skóra piersi powinny się ułożyć i dopasować do implantu. Okres ciąży oraz karmienia powoduje wzrost piersi. Po tym okresie piersi, które zostały powiększone implantami bardziej opadają. 

Sport po zabiegu powiększaniu piersi implantami

Aktywne sportowo kobiety decydując się na zabieg powiększenia piersi implantami, powinny pamiętać, iż po zabiegu po ok. 2-3 miesiącach po zabiegu powiększenia piersi dopiero mogą powrócić do pełnej aktywności fizycznej. Piersi po zabiegu, przez okres rekonwalescencji nie powinny być narażone na uciski, naprężenia oraz jakiekolwiek urazy. Rozpoczęcie sportu wcześniej niż zaleca chirurg może spowodować przemieszczenie się implantów.

Decyzja o zabiegu powiększanie piersi implantami warszawa

Każda kobieta, która decyduje się na zabieg powiększenia piersi implantami, powinna zastanowić się czy to jest jej ostateczna decyzja. Nie powinno się ulegać trendom czy też spełniać marzenia mężczyzn. Decyzja o zabiegu powinna być przemyślana wówczas, zabieg sprawi nie tylko zmianę wizerunku, ale wpłynie bardzo dobrze na samopoczucie pacjentki. 

Więcej o zabiegu: https://medihorizon.pl/powiekszanie-piersi/

Date

13 sierpnia 2013

Category

Blog