Powiększenie piersi implantami a ciąża

Medycyna, a w tym chirurgia plastyczna w ostatnich lata rozwija się coraz prężniej. Chirurdzy plastyczni pracujący w Medi Horizon Clinic w Warszawie stale podnoszą swoje kwalifikacje i dzięki temu możemy wykorzystywać najnowsze techniki. Panie w coraz młodszym wieku powiększają piersi implantami, tu rodzi się pytanie czy można powiększać piersi przed ciążą, po ciąży, czy będzie można karmić piersią? 

Czy implant piersi jest bezpieczny?

Doświadczony chirurg plastyk w Medi Horizon Clinic Warszawa zawsze indywidualnie podchodzi do każdej pacjentki, aby spełnić marzenia o pięknych, pełnych piersiach bez względu na wiek. Aby spektakularnie powiększyć piersi wykorzystuje implanty, które spełniają najbardziej rygorystyczne standardy, są bezpieczne dla organizmu oraz chronione gwarancją. Większość implantów piersi są wypełnione miękkim żelem silikonowym , otoczonym cienką i bardzo wytrzymałą silikonową powłoką. Jest to materiał bezpieczny i neutralny dla organizmu, który nie zagraża kobiecie w trakcie ciąży jak również w karmieniu piersią.

Ciążą i karmienie piersią a implant piersi

W trakcie ciąży kształt piersi może ulec zmianie, skutkuje to zwiększeniem rozmiaru biustu. Należy pamiętać, że powiększenie biustu przed ciążą, nie zwiększa ryzyka uszkodzenia implantu. Mitem jest również, że cząsteczki silikonu przenikają do mleka.

Po okresie ciąży i zakończeniu karmienia własnym mlekiem, zwykle kształt i rozmiar piersi powracają do stanu sprzed ciąży. Naturalne piersi u części kobiet  mogą utracić jędrność. Implanty obecne w piersi zapewniają odpowiednie wypełnienie, minimalizują niekorzystny skutek ciąży i karmienia piersią, za pomocą porowatej powierzchni, która dopasowuje się do otaczających tkanek. 

W przypadku ciąży tuż po wykonanej operacji powiększania piersi,implantamii nie ma obaw do komplikacji. Panie mogą być spokojne ponieważ nie dyskwalifikuje je karmienia piersią. Już szczęść miesięcy po zabiegu, blizny są niemal wygojone, a okres rekonwalescencji zakończony. 

Powiększanie piersi implantami Warszawa po ciąży zaleca wielu specjalistów

Panie po zakończonej ciąży i karmieniu piersią często decydują się na poprawę wyglądu biustu za pomocą implantów. Rozciągnięte skóra, asymetria piersi są wskazaniem do wykonania zabiegu. Jak szybko można powiększyć piersi? W Medi Horizon Clinic Warszawa lekarze ustalają to indywidualnie , jednakże przyjęty jest półroczny odstęp po zakończeniu karmienia piersią. Należy pamiętać, że przez kilka tygodni po operacji nie należy się przemęczać, dźwigać oraz gwałtownie podnosić rąk. Warto przemyśleć kiedy jest najlepszy czas na powiększanie piersi aby nie narażać nowego biustu na powikłania. Powiększenie piersi implantami to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w Medi Horizon Clinic Warszawa. 

Więcej o zabiegu powiększanie biustu.