Przeciwwskazania do zabiegu powiększenia biustu

Powiększanie piersi implantami Warszawa jest zabiegiem operacyjnym, wykonywanym w Medi Horizon Clinic w Warszawie przez specjalistę chirurga plastyka. Operacja ta wiążę się ze znieczuleniem ogólnym, pod okiem lekarza anestezjologa na bloku operacyjnym. 

Wskazaniem do wykonania operacji jest nie tylko chęć powiększenia piersi implantami warszawa, ale przede wszystkim stan zdrowia i psychiczny pacjentki. Każda operacja jest obciążeniem dla organizmy, dlatego tak ważny jest ogólny stan zdrowia. 

W trakcie konsultacji ważne jest aby pacjentka powiedziała lekarzowi czy jest na coś chora oraz jakie leki przyjmuje. Pozwala to na wstępna kwalifikację do zabiegu oraz wdrążenia zmian, jeżeli przyjmowane są specjalistyczne leki. Po konsultacji lekarskiej w Medi Horizon Clinic, pacjentka otrzymuje listę badań, które należy wykonać  przed operacją. Na ich postawie oceniany jest stan zdrowia i  dalsza kwalifikacja do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększenia biustu –  jakie choroby są przeciwwskazaniem?

Mimo, iż zabieg powiększenia piersi implantami jest bezpieczny występuje kilka głównych przeciwwskazań, które bezwzględnie wykluczają z wykonania operacji. Nie zawsze pacjentka zdaje sobie sprawę z trwającej infekcji czy choroby. Kluczowe jest wykonanie zalecanych badań nie tylko z krwi, ale również w przypadku operacji powiększania piersi dokładnego USG piersi, EKG oraz RTG klatki piersiowej. 

Kluczowymi chorobami wykluczającymi z wykonania operacji są:

 • Nowotwory oraz chemioterapia
 • Guzy piersi
 • Choroby tarczycy – w szczególności nadczynność tarczycy
 • Choroba wieńcowa
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby wątroby
 • Niewydolność nerek
 • Świeżo przebyty stan zapalny oraz infekcja
 • Opryszczka.
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Otyłość

Wymieniowej wyżej choroby osłabiają układ immunologiczny, powodując osłabienie organizmu. Naraża to pacjentkę na powikłania po operacji, utratę zdrowia, a nawet życia. 

Jakie leki są przeciwwskazaniem do operacji?

Wszystkie leki, które brane są na stałe należy bezzwłocznie zgłosić chirurgowi w trakcie konsultacji. Dodatkowo na dwa tygodnie przed operacja należy nie przyjmować leków zawierających kwas salicylowy  (aspiryna), leki zmniejszające krzepnięcie krwi, leki przeciwbólowe wydawane na receptę (narkotyczne), przeciwzapalne ( ibuprom), preparaty zawierające witaminę E . Mniej więcej na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania suplementów diety oraz wstrzymać się od spożywania czosnku, który może zaburzać proces krzepnięcia krwi.

Czy można mieć miesiączkę w dniu wykonania zabiegu?

Pierwsze 3 dni miesiączki są przeciwwskazaniem do wykonania operacji powiększenia piersi implantami. W trakcie menstruacji organizm wytwarza hormony zaburzające proces krzepnięcia krwi, prowadzi to również oto ogólnego osłabienia organizmu. Występuje duże ryzyko powikłań po operacji, powstawania krwiaków, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej oraz dłuższego pobytu w szpitalu.

Jeżeli jesteś zainteresowana powiększeniem piersi implantami, a masz pytania na które chciałabyś poznać odpowiedzi zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Więcej informacji pozostałych o zabiegu znajdziesz tutaj