Uprawianie sportu po powiększaniu piersi

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest dbanie o swoje ciało. Świadome swojego ciała kobiety nie tylko korzystają z medycyny estetycznej, ale również dbają o ciało będąc aktywne fizycznie. Najczęstszą wykonywaną operacją w Warszawie jak i w całej Polsce jest powiększanie piersi implantami. Należy pamiętać, że jest to zabieg operacyjny, dlatego też naturalną rzeczą jest regeneracja organizmu i czas na powrót do pełnej funkcjonalności.

Podczas konsultacji przed operacją z chirurgiem specjalistą w Medi Horizon Clinic Warszawa niezwykle cenna jest informacja o uprawianej dyscyplinie sportu oraz intensywności. Nie tylko tyczy się to Pań wykonujące sport zawodowo. Pacjentka w Medi Horizon Clinic Warszawa przed zabiegiem otrzyma wszystkie zalecenia od chirurga plastyka. Na każdym kroku należy pamiętać o zaleceniach i zgodnie z nimi ograniczać aktywność fizyczną po operacji – w trakcie rekonwalescencji.

Ruch ciała skupia się w większej mierze na mięśniach występujących na klatce piersiowej, ramionach oraz kręgosłupie. Podczas wykonywania ruchu piersi naturalne, jak i powiększone również pracują zmieniając swoje położenie. Operacja powiększania piersi implantami Warszawa chwilowo osłabia klatkę piersiową i ograniczają ruchu tuz po operacji. Po określonym czasie Panie z powiększonymi piersiami w pełni mogą wrócić do ulubionego sportu.

Proces rekonwalescencji po zabiegu powiększanie piersi implantami Warszawa

Czas rekonwalescencji po operacji w Medi Horizon Clinic Warszawa jest zależny od indywidualnych uwarunkowań kobiety. Przed okres 4 -6 tygodni wymagane jest przez lekarza prowadzącego chirurga plastyka ograniczenie aktywności fizycznej, rezygnacji z intensywnych ćwiczeń, treningów, siłowni, sauny oraz basenu. Dla kobiet mocno aktywnych może być to uciążliwe, tylko przy przestrzeganiu zaleceń pooperacyjnych jest możliwe osiągnięcie wymarzonego wyglądu piersi. Zbyt szybki powrót do sportu może tylko zaszkodzić zdrowotnie, jak również może wpłynąć na efekt wizualny piersi.

Powrót do aktywności fizycznej po zabiegu powiększanie piersi implantami Warszawa

Powrót regularnej i pełnej aktywności fizycznej jest możliwy po upływie około 4-6 tygodni od dnia zabiegu. O tym co dokładnie można zacząć wykonywać i kiedy, decyduje lekarz chirurg plastyk, który wykonywał operacje. Lekarz na każdej wizycie ocenia jak przebiega proces rekonwalescencji oraz sprawność ruchową pacjentki. Należy pamiętać, że każdy organizm jest innych i jak jedna osoba może szybciej wrócić do ćwiczeń, tak inna będzie musiała troszkę dłużej na siebie uważać. Aby móc chociaż trochę wrócić do ćwiczeń, lekarz może dać pozwolenie na treningi dolnych partii ciała, czyli takie , które wykluczają pracę mięśni piersiowych.

Zabezpieczenie piersi po zabiegu

Bezpieczeństwo jest priorytetem lekarzy Medi Horizon Clinic w Warszawie, dlatego przez cały okres rekonwalescencji każda pacjentka musi stosować specjalny stanik pooperacyjny. Jego zadaniem jest ochrona, stabilizacja jak i kształtowanie piersi. Dzięki niemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia obrzęków, siniaków czy blizn. W trakcie poruszania się, wykonywania ćwiczeń czy uprawiania sportu ochrania piersi przed uszkodzeniem. Z biegiem czasu za zgodą lekarza, specjalistyczny biustonosz można zastąpić nową w wymarzonym rozmiarze bielizną . Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem, a masz dodatkowo pytania, które Cię nurtują – zapraszamy  +48 530 763 608 Jesteśmy dla Ciebie!

Więcej o zabiegu powiększenia piersi implantami.