Urazy kolan podczas wakacji – Ortopeda Warszawa Medi Horizon Clinic – Jesteśmy dla Ciebie.

Sezon urlopowy w pełni…dlatego też Drodzy Pacjenci, prosimy o szczególną rozwagę podczas urlopu  Przypominamy, że przed KAŻDĄ aktywnością fizyczną koniecznie trzeba zrobić rozgrzewkę, by uniknąć urazów i móc dalej cieszyć się wakacjami.
Urazy kolana czyli m.in. uszkodzenie łąkotki, wiązadeł, chrząstki stawowej czy też zwichnięcie kolana- to jednak z najczęściej występujących urazów podczas #wakacji
Staw kolanowy jest największym stawem naszego organizmu.Specyficzna budowa kolana oraz fakt, że tworzą go dwie długie kości sprawia, że jest on narażony na częste #kontuzje. Wystarczy nieprawidłowy ruch, nakładające się na siebie przeciążenia czy długotrwałe nadwyrężenia i pojawiają się pierwsze objawy, których nie powinniśmy bagatelizować ponieważ nawet najmniejszy uraz może prowadzić do poważnych następstw.

Kiedy wizyta u lekarza ortopedy jest konieczna? 

W przypadku urazu kolana, gdy:

  • nie możesz całkowicie wyprostować nogi
  • pojawił się wysięk w stawie
  • masz uczucie niestabilności kolana
  • dokucza ci silny ból
  • w trakcie urazu coś z trzaskiem przeskoczyło w stawie

Diagnostyka i co dalej?

Jeżeli już skorzystać z wizyty u ortopedy Medi Horizon Clinic, który zdiagnozuje Twój uraz oraz zaproponuje wówczas odpowiednią metodę leczenia urazu. W przypadku urazów ortopedycznych – czas jest bardzo ważnym czynnikiem. Im szybciej zdecydujesz się na zabieg ortopedyczny wówczas szybciej staniesz na nogi i wrócisz do pełnej sprawności fizycznej.

Jeżeli podczas urlopu nastąpił uraz kolana- spokojnie nasz wykfialifikowany personel jest dla Ciebie

🔹Rezerwacja wizyty napisz wiadomość 📩na priv lub zadzwoń 📞+48 530 763 608