Wycięcie migdałków u dorosłych Warszawa

Na zabieg wycięcia migdałków czyli tonsillektomii zgłaszają się Pacjenci, którzy borykają się z chorobami dróg oddechowych. Zabieg polega na całkowitym  całkowitym usunięciu migdałków podniebiennych. Czym są migdałki podniebienne? Są to struktury układu chłonnego gardła, które bardzo często ulegają przerostowi. Może to powodować zaburzenie oddychania czy również bezdech senny lub problemy z przełykaniem. Powiększone migdałki zwężają górne drogi oddechowe.  Dodatkowo bardzo często u osób tych pojawiają się choroby gardła takie jak angina, zapalenie gardła czy też zapalenie migdałków. By skutecznie rozwiązać ten problem zalecane jest całkowite usunięcie migdałków.

Wycięcie migdałków u dorosłych – wskazania

Do wskazań usunięcia migdałków czyli tonsillektomii należy zaliczyć:

-problemy z przełykaniem

-bezdech senny

-zaburzenia mowy

-stale nawracające się infekcje gardła np. angina

-ropnie okołomigdałkowe

-przewlekłe zapalenie Migdałków

-choroby ogniskowe np. gorzką reumatyczna, zapalenie stawów, serca czy nerek)

-różne choroby jak błonnika czy gruźlica

Wycięcie migdałków u dorosłych – kwalifikacja do zabiegu

Pierwszym krokiem, który należy wykonać to zgłosić się do specjalisty laryngologa w Medi Horizon Clinic. Podczas konsultacji specjalista po przeprowadzeniu wywiadu z Pacjentem sprawdza stan migdałków i kwalifikuje Pacjenta do zabiegu. Lekarz laryngolog zleca wykonanie Pacjentowi listę badań kwalifikującą do zabiegu jak również konsultację z anestezjologiem. Wszystkie badania wraz z konsultacją odbywają się w Medi Horizon Clinic Warszawa.

Wycięcie migdałków u dorosłych – jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę laryngologa i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Specjalista usuwa migdałki i zleca badanie histopatologiczne pobranych migdałków. Za pomocą odpowiednich narzędzi specjalista przeprowadza zabieg, który trwa zwykle do 1h. Po zabiegu Pacjent zostaje po opieką specjalistycznej kadry pielęgniarskiej przez dobę do obserwacji. Następnego dnia po kontroli lekarza jest wypisywany do domu. Pacjent otrzymuje pełne zalecenia po zabiegu wraz z lekami i antybiotykami. Po 7 dniach Pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną do specjalisty. Przez okres około 2-3 tygodni Pacjent może mieć uczucie dyskomfortu w gardle. W tym czasie Pacjent stosuje się do zaleceń spożywania posiłków w formie płynnej, delikatnej i lekkostrawnej w niskiej temperaturze.

Wycięcie migdałków u dorosłych – dlaczego warto wykonać zabieg w Medi Horizon Clinic?

Dzięki profesjonalizmowi i specjaliście Pacjent już od pierwszej wizyty w Klinice czuje się zaopiekowany. Po wizycie konsultacyjnej, może wykonać badania w Klinice. Termin zabiegu dostosowany jest indywidualnie dla Pacjenta i nie ma konieczności długiego oczekiwania na zabieg. Pacjent do zabiegu otrzymuje zalecenia przed i po zabiegowe oraz jest w stałym kontakcie z personelem medycznym jak i samym operatorem w okresie rekonwalescencji.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zabiegiem skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty, podczas której specjalisty odpowie na każde Twoje pytanie.

Więcej o zabiegu: https://medihorizon.pl/usuniecie-migdalkow-u-doroslych-prywatnie/