Zabiegi dla kobiet po 50. roku życia

Zabiegi dla kobiet po 50 roku życia – czyli wtedy gdy, U kobiet skóra staje się coraz delikatniejsza, traci jędrność i staje się coraz bardziej wiotka. Spowodowane jest to zmianami w obrębie kolagenu, a dokładnie z jego coraz większą utratą. Gęstość tego cennego białka spada o około 2% rocznie. U kobiet jest to przyspieszony spadek w pierwszych latach okresu po menopauzalnego, szacuje się, że w ciągu pierwszych pięciu lat skóra tracie nawet do 30% kolagenu. Dodatkowo z wiekiem dochodzi do spadku metabolizmu, zwiększa to ryzyko magazynowania tkanki tłuszczowej. Dodatkowe kilogramy odkładają się w szczególności w okolicach bioder, ud oraz brzucha. Kobiety jak i mężczyźni w dzisiejszych czasach zwracają większą uwagę na swój wygląd, skupiają się na zdrowym stylu życia, odpowiednich dietach. Osoby świadome swojego ciała i swoich możliwości coraz częściej sięgają po pomoc do chirurgów plastyków. 

W naszej klinice Medi Horizon Clinic Warszawa skupiamy się na naturalności, a nie przerysowaniu. Chcemy aby osoby podejmujące się zabiegowi wyszły odmłodzone, a nie całkowicie zmienione. Dlatego w szpitalu pracują doświadczeni i wybitni specjaliści.  

Blefaroplastyka – plastyka powiek warszawa – zabieg najchętniej wybierany przez kobiety po 50 roku życia! 

Procesy nieustannego upływu czasu widoczne są właśnie na tej delikatnej skórze wokół oczu. Przez to tracimy młodzieńczy blask, zauważalne są zmarszczki głębokie, wiotczenie skóry powiek, opadanie tkanek czoła oraz brwi. Blefaroplastyka jest to zabieg ze spektakularnymi efektami chirurgicznego odmłodzenia twarzy. Zabieg może zostać wykonany na powiekach górnych, dolnych lub obydwu jednocześnie. Korekta powiek górnych jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegi dla kobiet po 50 roku życia.

Plastyka powiek jest wykonywana w naszej klinice w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nie ma konieczności pozostania w szpitalu na noc. Operacja plastyczna powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek na natralnej fałdzie – załamaniu powieki górnej. Dzięki właśnie tego typu nacięciu po wygojeniu blizna nie będzie widoczna. Następnie wycinany jest nadmiar wiotkiej skóry w postacie odpowiednio ukształtowanego paska skóry oraz mięśnia okrężnego oka. Jeżeli zajdzie taka konieczność wycinana jest również przepuklina tłuszczowa uwypuklająca się przez wiotką przegrodę oczodołową. Rana zamykana jest bardzo cienkimi szwami.

Plastyka powiek dolnych warszawa polega na nacięciu skóry powieki tuż za linią rzęs. W tym wypadku, chirurg wykorzystuje inną technikę, która polega na oddzieleniu wiotkiej skóry od dolnego brzegu oczodołu, jeżeli zajdzie konieczność nacinana zostaje przegroda oczodołowa w celu usunięcia worków tłuszczowych. Ostatnim etapem zabiegu jest wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry powieki dolnej i estetyczne zamknięcie rany.

Operacja trwa do 2 godzin, a pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Jedynym opatrunkiem jest niewielki plaster na ranie, który nie będzie ograniczał sprawności w życiu codziennym. Po zabiegu może wystąpić ból o niewielkim nasileniu. Należy brac pod uwagę możliwość wystąpienia niewielkich zasinień oraz obrzęków, które schodzą do kilku dni. Odsetek powikłań jest niewielki. Jednakże jakby działo się coś niepokojącego nasza kadra jest w stałym kontakcie z Państwem.   Ostatecznym efektem operacji można się cieszyć po kilku tygodniach, po całkowitym zniknięciu opuchlizny. Więcej o zabiegu –  korekta powiek warszawa

Lifting Twarzy oraz szyi – czyli ulubiony zabieg Gwiazd!

Z czasem zauważalna jest zmiana w owalu twarzy, opadają policzki, usta oraz brwi tracą dawny kształt, a w okolicy żuchwy gromadzi się nadmiar zwiotczałej skóry. Na szyi zauważalny jest nadmiar luźnej skóry. Lifting jest to metoda odzyskania tego, co skradł czas, umożliwia delikatnie skorygować rysy twarzy, podnieść oraz naciągnąć skórę. 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, gdzie konieczny będzie jednodniowy pobyt w Medi Horizon Clinic Warszawa. Lifting polega na odpowiednim zredukowaniu tkanki twarzy oraz szyi. Podczas zabiegu specjalista nie tylko usuwa nadmiar skóry, lecz ingeruje głębiej, gdzie powięź podskórna pokrywająca mięśnie twarzy straciła sprężystość. Dzięki temu zabiegowi twarz uzyska naturalny wygląd z w pełni zachowaną mimiką.

Nacięcia skóry prowadzone są w mało widocznych miejscach takich jak: na skroni przy linii włosów, przy uchu oraz za uchem. 

Przez kilka dni po zabiegu twarz może być wyraźnie opuchnięta, mogą również występować zasinienia. Po zabiegu otrzymają państwo od Medi Horizon Clinic specjalną opaskę uciskową, która będzie modelowała, zapobiegała powikłaniom oraz wspomagała proces gojenia. Ostateczny efekt, który Państwa zadowoli będzie po mniej więcej 3-4 miesiącach od operacji. Więcej o zabiegu lifting twarzy warszawa

Podniesienie piersi – dla kobiet po 50 roku życia

Operacja podniesienia piersi warszawa inaczej nazywana mastopekasją. Zabieg  zalecany jest u kobiet, u których dochodzi do ptozy czyli opadaniu piersi. Z wiekiem stopniowo spada poziom elastyny oraz kolagenu w skórze, który odpowiada za odpowiednią gęstość i elastyczność tkanek. Przywrócenie świetnego wyglądu piersi możliwe jest jedynie za pomocą chirurgii. 

Zabiegi dla kobiet podnoszenia piersi warszawa – przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, polegają na wycięciu nadmiaru skóry, wymodelowaniu piersi i ich podniesieniu. Często panie decydują się na zmniejszenie otoczki sutkowej oraz decydują się umieszczenie w piersiach implantów aby uzyskać spektakularny i długotrwały efekt pełnego biustu. O kształcie i wielkości piersi decyzje zapadają w trakcie wizyty konsultacyjnej z naszym chirurgiem specjalistą w Medi Horizon Clinic. Po zabiegu otrzymają Panie specjalny biustonosz, który należy nosić przed okres około 2 miesięcy. Będzie on podtrzymywał piersi aby po regeneracji uzyskać wymarzony efekt.  Ważne aby przed okres 6 miesięcy unikać biustonosza z fiszbinami. Więcej o zabiegu podniesienie piersi warszawa

Liposukcja BodyJet – na usunięcie niechcianych kilogramów dla kobiet po 50 roku życia!

Liposukcja jest to odsysanie tłuszczu z wybranych partii ciała oraz najskuteczniejszy sposób na modelowanie sylwetki wśród zabiegi dla kobiet po 50 roku życia. Body Jet jest to metoda trwałego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem niekonwencjonalnej metody z wykorzystaniem strumienia wody. Stosowana procedura w BodyJet stanowi przełom w procedurze liposukcji, ponieważ system skupionego strumienia wody oddziela tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej i mięśni nie naruszając przy tym znacząco ciągłości skóry. Oznacza to, że minimalizowane jest ryzyko powstawania powikłań po zabiegu, zmniejszona ilość siniaków, podrażnień oraz obrzęków. Liposukcja wodna różni się od klasycznej liposukcji tym, że jest mniej inwazyjna. W odsysanym tłuszczu jest bardzo mało krwi oraz innych płynów. Dzięki tej liposukcji efekt jest widoczny już od razu, a niewielki obrzęk pozwala lekarzowi na bardzo dokładne wykonanie zabiegu z precyzyjnym modelowaniem sylwetki. Do zabiegu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe aby pacjent czuł się komfortowo, po zabiegu otrzymuje się specjalne modelujące ubranko aby utrzymać upragniony efekt.  Więcej o zabiegu liposukcja warszawa

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem i masz dodatkowe pytania – prosimy o kontakt. Nasz koordynator ds. Obsługi Pacjenta, postara się odpowiedzieć na każde pytanie, jak również specjalnie dla Ciebie dobierze odpowiedni termin konsultacji ze specjalistą. Zapraszamy do kontaktu.

Date

18 maja 2021

Category

Blog