Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego

Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego w Medi Horizon Clinic

Specjaliści w Medi Horizon Clinic wykorzystują sprawdzone i nowoczesne techniki rekonstrukcji uszkodzeń więzadeł stawu skokowego. Najczęściej wybierane metody opierają się na technikach mało inwazyjnych czyli artroskopowych, które pozwalają na ocenę wnętrza operowanego stawu.  Wykonanie procedury medycznej rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego służy odtworzeniu biomechanicznej i anatomicznej funkcji więzadła i poprawie stabilności oraz zapobieganie rozwojowi zmian zwyrodnieniowych.  Uszkodzone więzadło stawu skokowego może zostać zastąpione przeszczepem lub jeżeli jest taka możliwość może zostać zrekonstruowane.

Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego w Medi Horizon Clinic wykonują doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii.

Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego niewątpliwie pozwala na przywrócenie zdrowej stopy. Ortopeda z najwyższą starannością koryguje defekty, które są spowodowane urazem. Efekt jaki chcemy uzyskać to uwolnienie pacjenta od bólu spowodowanego urazem stopy. Po wykonaniu zabiegu rekonstrukcji więzadeł, stopa przede wszystkim odzyskuje sprawność. W rezultacie pacjent odzyskuje komfort z życia i możliwość dalszego uprawiania sportów.W rezultacie rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu Ortopedii przez Pacjentów. 

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu rekonstrukcji wiązadeł stopy?

  Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego  wykonywana jest ze wzg. zdrowotnych.

  Zabieg ortopedyczny rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego polecany jest dla  osób, które odczuwają dyskomfort i niestabilność w stawie skokowym.  Zabieg rekonstrukcji więzadeł skokowych zapobiega wtórnym uszkodzeniom powierzchni chrzęstnych stawu i powinna być wykonana po około 4-6 miesiącach od pierwotnego uszkodzenia więzadeł stawu skokowego. 

 • Jakie są korzyści zabiegu rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego?

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -chirurgia jednego dnia
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji 

 • Jak wygląda diagnostyka do leczenia halluksów?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z chirurgiem ortopedą w celu przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania USG stawu skokowego albo badania MRI.. Ortopeda podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego oraz efektach zabiegu. Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Istnieje możliwość wykonania badań w Medi Horizon Clinic – poznaj szczegóły.

 • Jak wygląda zabieg rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego?

  Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego wykonywana jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg ortopedyczny rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego  to zabieg operacyjny, który polega na odtworzeniu więzadeł i poprawie stabilności stopu.  Stosowana metoda rekonstrukcji więzadeł w Medi Horizon Clinic polega na zastosowaniu nowoczesnych technik artroskopowych, które pozwalają na skrócony czas rekonwalescencji i szybki powrót do codzienności. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolędźwiowym) lub ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje pełną osłonę antybiotykową i przeciwzakrzepową, zaś po zabiegu opieka dba stale o komfort pacjenta podłączając płyny wraz z lekami przeciwbólowymi. Po zabiegu ortopeydcznym pacjent zostaje w Klinice Medi Horizon Clinic pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz pod stałą kontrolą lekarza ortopedy, zaś opuszcza Klinikę następnego dnia po zabiegu. 

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu rekonstrukcja więzadeł stopy?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Pacjent po zabiegu otrzymuje specjalny stabilizator stawu skokowego. Po zabiegu Pacjent jest już pionizowany, zaś pełne obciążenie stawu może nastąpić po ok. 7 dniach od zabiegu. Szwy ściągane są około po  7-14 dniach od zabiegu.  Po zabiegu zalecana jest przez lekarza prowadzącego rehabilitacja w celu szybkiego powrotu do zdrowia. 

Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego cena Warszawa

Zabieg Cena
Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego
*Cena zależy od schorzenia Pacjenta

Podsumowanie

Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia urazu stawu skokowego oraz zaproponują odpowiednią metodę korekty. Nie zwlekaj skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii. 

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Poprzez niefortunny upadek skręciłam kostkę i zerwałam więzadła. Potworny ból towarzyszył mi kilka tygodni. Wiedziałam, że tylko operacja mi pomoże. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Medi Horizon za podejście i opiekę przez cały czas. Teraz jestem w trakcie rehabilitacji, by móc normalnie funkcjonować.
  Barbara lat 45

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.