Rekonstrukcja więzadła krzyżowego

Rekonstrukcja więzadeł stawu kolanowego w Medi Horizon Clinic

Medi Horizon Clinic oferuje pacjentom zabiegi rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych przedniego ACL, tylnego PCK oraz pobocznego piszczelowego MCL.  Więzadła odpowiadają za stabilność kolana- ich napinanie się w różnych fazach ruchu umożliwia prawidłowe funkcjonowanie kolana i  zabezpiecza staw przed „wypadaniem”.

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL

Wśród wszystkich więzadeł – to właśnie Więzadło krzyżowe przednie jest najważniejszym, ale nie jedynym stabilizatorem kolana. Ma za zadania ograniczenie nadmiernego zgięcia i wyprost, jak również zabezpiecza i chroni przed koślawieniem kolan. Uraz więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest poważnym schorzeniem stawu kolanowego, które może doprowadzić do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania kolana i wymaga zabiegu ortopedycznego. 

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego PCL

Rolą więzadła krzyżowego jest zabezpieczenie  przed nadmiernym tylnym przemieszczaniem piszczeli i ograniczeniem zgięcia oraz wyprostu. Zerwanie lub naderwania więzadła krzyżowego tylnego (PCL) wiąże się z niestabilnością kolana i wymaga leczenia operacyjnego. 

Rekonstrukcja więzadeł bocznych MCL

Rolą więzadeł pobocznych jest wzmocnienie kolana  z obu stron. Pozwala na odwodzenie i przywodzenie kolana. Zerwaniu lub naderwaniu MCL często towarzyszy uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego ACL , przez co wiąże się to z niestabilnością kolana, co prowadzi do zabiegu rekonstrukcji. 

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie są wskazania do zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego kolana?

  Zabieg rekonstrukcji więzadeł kolana wykonuje się ze wzg. zdrowotnych.

  -niestabilność więzadeł – mogą wymagać zszycia (tzw. internal bracing) lub zabiegów rekonstrukcyjnych z użyciem własnych tkanek lub allograftów (przeszczepów pobranych ze zwłok i odpowiednio do tego przygotowanych),
  -uczucie „niepewności” i „uciekania” kolana.

 • Jakie są korzyści zabiegu rekonstrukcji więzadła

  Oprócz poprawy komfortu życia i możliwość dalszego uprawiania sportów pozostałe korzyści to:

  -mała inwazyjność
  -mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym
  -szybki powrót do codzienności i aktywności fizycznej
  -niskie ryzyko wystąpienia infekcji
  -stabilność kolana

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylniego/przedniego/bocznych

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest na konsultację z ortopedą w celu przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego. Zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stawu kolanowego, badania USG stawu oraz MRI. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz opowiada o możliwościach leczenia oraz efektach. Po konsultacji i uzgodnieniu z pacjentem rodzaju i wskazań do operacji ustalany jest termin operacji.Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedy do leczenia rekonstrukcji więzadeł kolana, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych w Medi Horizon Clinic – więcej szczegółów

 • Jak wygląda zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych?

  Zabieg rekonstrukcji więzadeł kolana wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Zabieg rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolędźwiowym) i trwa zwykle ok. 1h. Czas zabiegu uzależniony jest od stopnia uszkodzenia więzadeł kolanowych oraz innych struktur stawu kolanowego. Uszkodzone więzadło można zastąpić przeszczepem innej tkanki pacjenta np. ścięgien zginaczy. W zabiegu rekonstrukcji wiązadeł kolana stosowana jest anatomiczna technika wprowadzania i osadzania przeszczepu. Dzięki  wprowadzeniu metody artroskopowej umożliwia to skrócenie okresu rehabilitacji pooperacyjnej oraz szybki powrót pacjenta do codzienności i aktywności fizycznej. Zabieg Rekonstrukcja więzadeł stawu kolanowego charakteryzuje mała inwazyjność oraz wystąpienie powikłań.  Wskazaniem do zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego i tylnego jest odczuwalna przez pacjenta niestabilność kolana. Zabieg rekonstrukcji więzadeł kolanowych jest jednym z głównych czynników zapobiegających powstawaniu wtórnych uszkodzeń powierzchni chrzęstnych i łąkotek kolana. Zabieg rekonstrukcji powinien zostać przeprowadzony najpóźniej do ok. 4-6 miesięcy od wystąpienia i pojawienia się uszkodzenia.

 • Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu rekonstrukcji więzadeł kolana, pacjent opuszcza klinikę następnego dnia po zabiegu. Na operowaną nogę zakładana jest specjalna orteza. Pacjent może poruszać się za pomocą kul łokciowych. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami lekarza prowadzącego oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku tygodni po zabiegu. Rehabilitacja kolana polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni i trwa zwykle od 4-6 tygodni. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu artroskopii kolana przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej. 

Rekonstrukcja więzadeł stawu kolanowego cena Warszawa

Zabieg Cena
Rekonstrukcja więzadeł kolanowowych od 14 000 zł
*Cena zależy od schorzenia Pacjenta

Podsumowanie

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego PCL, przedniego ACL, bocznych MCL Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu, którzy zdiagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie kolanowym i w związku z tym zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Nagły przypadek? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Polecam!

  Zgłosiłem się do Kliniki, gdyż wyczynowo uprawiam sport. Podczas treningów i meczów czułem wielki ucisk w kolanie, po małym incydencie na boisku nastąpił wielki ból i nie mogłem chodzić. Okazało się, że mam zerwane więzadła przednie i tylne. Totalna katastrofa. Jednak mój upór był większy. Sam zabieg nie był bolesny i był bez komplikacji. Później ćwiczenia i rehabilitacja, by wzmocnić mięśnie. Dziękuję za opiekę dla całego personelu, najbardziej dla pielęgniarki nocnej, które czuwała nade mną całą noc i praktycznie nic mnie nie bolało.
  Paweł lat 37

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu rekonstrukcja więzadła już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.