Rewizja endoprotezy stawu barkowego

Rewizja endoprotezy barku w Medi Horizon Clinic

Rewizja stawu barkowego – co to jest?

Rewizja protezy barku nazywana również endoprotezoplastyką rewizyjną stawu barkowego czy też rewizją stawu barkowego. Zabieg operacyjny przeprowadzany jest u osób, u których została wykonana już endoprotezoplastyka barku czyli posiadają już protezę barku. Rewizja endoprotezy barku ma na celu wymianę części bądź całości zaimplementowanej endoprotezy barku. W wyniku nieszczęśliwych wypadków lub doznanych urazów endoproteza barku może ulec uszkodzeniu. Możliwości współczesnej medycyny pozwalają na wykonanie zabiegu wymiany protezy barku, którego głównym celem jest przywróceniu prawidłowego działania kompleksu barkowego. W Medi Horizon Clinic przeprowadzamy operację zastąpienia uszkodzonej protezy barku – nową endoprotezą barku. Oferujemy kompleksową opiekę przez wszystkie etapy leczenia, dogodne terminy i konkurencyjne ceny. Dowiedz się więcej o zabiegu!

Zabieg medyczny rewizja endoprotezy barku w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Kiedy wykonuje się realloplastykę stawu barkowego?

  Realloplastykę stawu barkowego wykonuje się w czterech kluczowych przypadkach:

  -Gdy nastąpiło obluzowanie się części lub całości endoprotezy
  -Gdy pojawiło się pęknięcia w okolicy protezy
  -Gdy proteza uległa przemieszczanie  (uczucie wypadania)
  -Gdy nastąpiło zakażenie w wyniku implantacji.

  Wszystkie te sytuacje dają wiele różnych odczuć bólowych dla Pacjenta, mogą występować: ból w okolicy barku, problemy z poruszaniem się, problemy z siadaniem i wstawaniem. Pacjent, który posiada już endoprotezę barku, wie doskonale jakie ruchy może wykonywać, a jakich trzeba unikać, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje w których Pacjent z protezą ulega wypadkowi bądź urazowi i wówczas wymagane jest przeprowadzenie realloplastyki stawu barkowego.

 • Jakie są korzyści zabiegu rewizji protezy barku?

  Rewizja endoprotezy barku szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Rewizja stawu barkowego u 95 % przypadków przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Spodziewać się można, że wymieniona proteza stawu barkowego zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję stawu barkowego. Dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że pacjent będzie mógł spacerować, pływać czy też komfortowo jeździć na rowerze.

  To, jaka endoproteza stawu barkowego będzie najlepsza dla pacjenta, zależy przede wszystkim od rodzaju i stopnia protezy, którą posiada Pacjent. Zabieg w Medi Horizon Clinic wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii. Na podstawie oceny i badań klinicznych oraz indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, przeprowadzają oni operację z użyciem najlepszych sposobów implantacji.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu rewizji endoprotezy barku?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest przede wszystkim na konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stawu barkowego w dwóch płaszczyznach. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego wymiany endoprotezy stawu barkowego.  Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia o wykonania zabiegu rewizji stawu barkowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu endoproteza barku  na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda zabieg rewizji stawu barkowego?

  Zabieg rewizji endoprotezy barku wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Wymiana protezy  stawu barkowego to zabieg operacyjny, który polega na zastąpieniu uszkodzonej endoprotezy barku, którą Pacjent już posiada – nową protezą. Jest to zabieg znacznie trudniejszy i bardziej wymagający dla Ortopedy, ze wzg. na fakt, iż jest to wymiana protezy.  Operacja wymiany endoprotezy stawu barkowego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wymiany endoprotezy stawu barkowego?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  To kwestia indywidualna – w przypadku każdego pacjenta czas powrotu do sprawności może być różny. Wynika to głównie z jego motywacji, przeprowadzonej rehabilitacji oraz ogólnej kondycji zdrowotnej Pacjenta. Po zabiegu staw barkowy jest unieruchamiany specjalną ortezą, aby przecięte ścięgna miały optymalne warunki na regenerację i gojenie. W tym czasie pacjent rozpoczyna ćwiczenia pod kontrolą fizjoterapeuty. Początkowym celem fizjoterapii staje się ograniczenie pooperacyjnego obrzęku tkanek oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Stosuje się zabiegi z zakresu fizykoterapii, takie jak krioterapia miejscowa oraz laser. Stopniowo zostają wprowadzone również ćwiczenia mające poprawić zakres ruchu w stawie oraz wzmocnić mięśnie. Z punktu widzenia fizjoterapii bardzo ważna jest także terapia blizny (po ściągnięciu szwów i wygojeniu). Dzięki odpowiednim technikom mobilizacji i masażu fizjoterapeuta jest w stanie poprawić jej przesuwalność, ukrwienie i koloryt. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy specjalizują się w rehabilitacji pooperacyjnej. Rehabilitacja po zabiegu rewizji endoprotezy barku przynosi znakomite efekty i jest kluczowa w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Rewizja endoprotezy barku cena Warszawa

Zabieg Cena
Rewizja Endoprotezy Stawu Barkowego od 19 000
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Koszty operacji w Medi Horizon Clinic ustalane są dla każdego pacjenta indywidualnie. Zależą przede wszystkim od stopnia uszkodzenia stawu oraz rozległości zabiegu oraz uwzględnienia kosztów dodatkowych takich jak pobyt czy rehabilitacja.

Podsumowanie

Dlaczego operację wszczepienia endoprotezy barku warto wykonać w naszej klinice?

Medi Horizon Clinic to Szpital stworzony dla pacjentów, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonywanych usług. Dzięki wykwalifikowanej kadrze medycznej każdy, kto przekracza próg naszej kliniki, może liczyć na empatię i fachowe podejście do problemu specjalistów z zakresu ortopedii. Specjaliści zdiagnozują przyczynę bólu i ograniczonej ruchomości w stawie barkowym oraz zaproponują spersonalizowany sposób leczenia. Dodatkowo współpracują z najlepszą kadrą fizjoterapeutów, dzięki czemu pacjenci szybciej wracają do pełnej sprawności. Wiemy, że czas i finanse są kluczowe w walce z chorobą, dlatego oferujemy dogodny system płatności oraz szybkie terminy konsultacji lekarskich. Zapisz się już dziś i uzyskaj odpowiedź na wszystkie pytania związane z zabiegiem.

Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Ortopeda specjalizujący się w zabiegu rewizji

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu rewizji endoprotezy barku już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.