Rewizja endoprotezy stawu biodrowego Warszawa

Wymiana endoprotezy stawu biodrowego w Medi Horizon Clinic

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego stanowi jedno z głównych wskazań do wykonania zabiegu alloplastyki, czyli zastąpienia niefunkcjonalnego stawu protezą. Ta coraz powszechniej wykonywana operacja pozwala na przywrócenie utraconej sprawności i ponowne odzyskanie radości z życia. W niektórych sytuacjach może jednak zaistnieć konieczność wymiany fragmentu lub całości sztucznego stawu. Zabieg ten nosi nazwę realloplastyki biodra. W Medi Horizon Clinic rewizja endoprotezy biodra przeprowadzana jest przez wykwalifikowany i doświadczony zespół ortopedów. Współdziałanie lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów w okresie pooperacyjnym pozwala na szybki powrót do zdrowia. Poznaj naszą ofertę!

Zabieg medyczny rewizji biodra w Medi Horizon Clinic wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Na czym polega rewizja endoprotezy stawu biodrowego?

  Rewizja endoprotezy stawu biodrowego, nazywana również alloplastyką lub endoprotezoplastyką rewizyjną, jest wykonywana u osób, które przeszły w przeszłości operację wszczepienia protezy stawu biodrowego. Operacja polega na wymianie części lub całości sztucznego stawu, który z jakichś przyczyn przestał pełnić swoje funkcje.

 • Jakie są wskazania do wykonania realloplastyki stawu biodrowego?

  Obecnie stosowane endoprotezy biodra są wykonane z dobrze tolerowanych przez ludzki organizm stopów stali lub tytanu. Jednak i one nie są niezniszczalne. Szacuje się, że ich żywotność wynosi około 20 do 30 lat. Po upływie tego czasu sztuczny staw może ulec zużyciu. Zabieg realloplastyki biodra pozwala na jego wymianę. Do innych wskazań operacji rewizyjnej należą:

  • obluzowanie części lub całości protezy,
  • pęknięcie kości w okolicy sztucznego stawu,
  • przemieszczenie się protezy,
  • zakażenia w miejscu implantacji,
  • wypadek lub uraz prowadzący do uszkodzenia protezy.
  • niewłaściwe ulokowanie endoprotezy,

  Ból, utrudnione poruszanie się, a często również problemy z siadaniem i wstawaniem to typowe objawy, z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza. Skorygowanie nieprawidłowego położenia implantu czy też ponowna wymiana stawu biodrowego lub jego fragmentu, pozwalają na odzyskanie utraconej sprawności.

 • Jak wygląda kwalifikacja do wymiany endoprotezy biodra?

  Pacjenci z zaburzonym funkcjonowaniem wcześniej wszczepionej endoprotezy biodra, którzy trafiają do kliniki ortopedycznej Medi Horizon Clinic są kierowani na konsultacje ze specjalistą lekarzem ortopedą. Szczegółowy wywiad oraz badanie fizykalne to podstawowe elementy, które decydują o dalszym postępowaniu. Osoby wymagające przeprowadzenia endoprotezoplastyki rewizyjnej są proszone o wykonanie badania radiologicznego stawu biodrowego w dwóch płaszczyznach. Zdjęcie RTG dostarcza lekarzowi ortopedzie wielu informacji na temat obecnego stanu protezy i pozwala na podjęcie decyzji o kwalifikacji do zabiegu. Przed operacją należy również wykonać pełen komplet badań diagnostycznych krwi i odbyć konsultację anestezjologiczną. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania niezbędnych badań na miejscu w Klinice.

  Rewizja endoprotezy stawu biodrowego

 • Jak przebiega zabieg endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego?

  Wymiana protezy stawu biodrowego jest bardziej skomplikowanym zabiegiem od pierwotnego wszczepienia implantu, w szczególności dla operatora. Dlatego tak ważne jest to, żeby operację przeprowadzał odpowiednio wykwalifikowany specjalista ortopedii. Rewizja stawu biodrowego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Cały zabieg trwa około 2h. Podczas niego lekarz ortopeda na początku usuwa zużytą lub uszkodzoną protezę bądź jej fragment, a następnie zastępują ją nowym, sztucznym stawem.

  Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz profilaktykę przeciwzakrzepową. Po operacji konieczna jest kilkudniowa hospitalizacja. W tym czasie pacjent znajduje się pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, która pomaga mu w odzyskaniu dawnej sprawności ruchowej i monitoruje jego stan. Otrzymuje również cenne wskazówki dotyczące sposobu wykonywania poszczególnych ruchów w operowany stawie. 

 • Rekonwalescencja po zabiegu wymiany protezy stawu biodrowego

  W ciągu kilku pierwszych dni od wszczepienia nowej endoprotezy biodra w obrębie operowanego stawu może wystąpić obrzęk. Schładzanie tej okolicy pozwala na jego ograniczenie, a także zmniejszenie towarzyszących dolegliwości bólowych. Czas powrotu do wcześniejszego stanu zdrowia po zabiegu wymiany stawu biodrowego jest zależny od wieku pacjenta, chorób współistniejących, czasu, jaki upłynął od utraty ruchomości w stawie, a także motywacji do ćwiczeń z fizjoterapeutą.

  W Medi Horizon Clinic stabilizacja i rehabilitacja zaczyna się już w drugiej dobie od operacji. Doświadczeni i wykwalifikowani fizjoterapeuci, z jakimi współpracuje nasza klinika, dobierają odpowiednie do możliwości pacjenta ćwiczenia. Ich celem jest poprawa ruchomości w stawie, a także wzmocnienie sąsiadujących z nim mięśni. Ścisła współpraca pomiędzy lekarzem ortopedą czy też rehabilitantem a Pacjentem, pozwala na uzyskanie zadowalających efektów i powrót do pełnej aktywności ruchowej.

Rewizja endoprotezy biodra cena Warszawa

Zabieg Cena
Rewizja Endoprotezy Stawu Biodrowego
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Dlaczego warto wykonać rewizje endoprotezy biodra w Medi Horizon Clinic?

Realloplastyka stawu biodrowego to zabieg, który w 95 % przypadkach kończy się sukcesem i pozwala na odzyskanie dawnej sprawności. Redukcja bólu, a co za tym idzie uwolnienie od konieczności zażywania środków przeciwbólowych, zwiększenie ruchomości stawu biodrowego, a w wielu przypadkach również możliwość uprawiania sportu, to korzyści dla pacjenta płynące z zabiegu.

Cena w zależności od rozległości miejsca operowanego oraz stopnia uszkodzenia stawu ustalana jest indywidualnie.

Medi Horizon Clinic to klinika znajdująca się w Warszawie, w której możesz liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Podczas wizyty lekarz ortopeda zdiagnozuje przyczynę wystąpienia bólu oraz zaburzonej ruchomości w uszkodzonym stawie, a także zaproponuje najlepszą możliwą metodę leczenia. Nie zwlekaj, pozbądź się przykrych dolegliwości i skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych ekspertów.

Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Ortopeda specjalizujący się w zabiegu rewizji

  • Dr Andrzej Suwara

   Dr Andrzej Suwara

   20 lat doświadczenie

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu rewizji endoprotezy stawu biodrowego już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.