Rewizja endoprotezy stawu kolanowego

Rewizja endoprotezy kolana w Medi Horizon Clinic

Rewizja stawu kolanowego – co to jest?

Rewizja kolana nazywana również endoprotezoplastyką rewizyjną stawu kolanowego czy też rewizją stawu kolanowego. Zabieg operacyjny przeprowadzany jest u osób, u których została wykonana już endoprotezoplastyka kolana czyli posiadają już protezę kolana. Rewizja kolana ma na celu wymianę części bądź całości zaimplementowanej endoprotezy kolana.

Zabieg medyczny Rewizji kolana w Medi Horizon Clinic wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Korekta Powiek

Najczęściej zadawane pytania:

 • Kiedy wykonuje się realloplastykę stawu kolanowego?

  Realloplastykę stawu kolanowego wykonuje się w czterech kluczowych przypadkach:

  -Gdy nastąpiło obluzowanie się części lub całości endoprotezy
  -Gdy pojawiło się pęknięcia w okolicy protezy
  -Gdy proteza uległa przemieszczanie  (uczucie wypadania)
  -Gdy nastąpiło zakażenie w wyniku implantacji.

  Wszystkie te sytuacje dają wiele różnych odczuć bólowych dla Pacjenta, mogą występować: ból w okolicy kolana, problemy z poruszaniem się, problemy z siadaniem i wstawaniem. Pacjent, który posiada już endoprotezę kolana, wie doskonale jakie ruchy może wykonywać, a jakich trzeba unikać, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje w których Pacjent z protezą ulega wypadkowi bądź urazowi i wówczas wymagane jest przeprowadzenie realloplastyki stawu kolanowego.

 • Jakie są korzyści zabiegu rewizji protezy kolana?

  Rewizja kolana szansą na komfortowe życie bez bólu.

  Rewizja stawu kolanowego u 95 % przypadków przeprowadzana jest bez komplikacji i kończy się sukcesem dla wielu pacjentów. Spodziewać się można, że wymieniona proteza stawu kolanowego zredukuje ból i zwiększy ruchomość oraz funkcję stawu kolanowego. Dobrze wykonany zabieg, a przede wszystkim rehabilitacja po zabiegu może sprawić, że pacjent będzie mógł spacerować, pływać czy też komfortowo jeździć na rowerze.

 • Jak wygląda diagnostyka do zabiegu rewizji endoprotezy kolana?

  Podczas konsultacji lekarz ortopeda odpowie na każde Twoje pytanie.

  W Klinice Ortopedycznej Medi Horizon Clinic pacjent kierowany jest przede wszystkim na konsultację ze specjalistą lekarzem ortopedą. Dlatego, zalecamy w celu pełnej diagnostyki wykonanie badania radiologicznego stawu kolanowego w dwóch płaszczyznach. Chirurg ortopedia podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo diagnozuje pacjenta oraz szczegółowo przeprowadza przez całą procedurę zabiegu operacyjnego wymiany endoprotezy stawu kolanowego.  Pacjent po kwalifikacji przez chirurga ortopedę do leczenia o wykonania zabiegu rewizji stawu kolanowego, proszony jest o wykonanie pełnego kompletu badań diagnostycznych krwi, po czym kierowany jest  na konsultację z lekarzem anestezjologiem. Pacjenci Medi Horizon Clinic mają możliwość wykonania badań kwalifikujących do zabiegu endoproteza kolana  na miejscu w Klinice – dowiedz się więcej

 • Jak wygląda zabieg rewizji stawu kolanowego?

  Zabieg rewizji endoprotezy kolana wykonywany jest na Bloku Operacyjnym.

  Wymiana protezy  stawu kolanowego to zabieg operacyjny, który polega na zastąpieniu uszkodzonej endoprotezy kolana, którą Pacjent już posiada – nową protezą. Jest to zabieg znacznie trudniejszy i bardziej wymagający dla Ortopedy, ze wzg. na fakt, iż jest to wymiana protezy.  Operacja wymiany endoprotezy stawu kolanowego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle ok. 2h. Pacjent w dniu zabiegu otrzymuje pełną osłonę antybiotykową oraz zastosowana zostaje profilaktyka przeciwzakrzepowa. Po zabiegu pacjent zostaje w Klinice pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz otrzymuje leki przeciwbólowe, tak by móc komfortowo dojść do siebie po zabiegu.

 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wymiany endoprotezy stawu kolanowego?

  Rekonwalescencja po zabiegu jest to indywidualna kwestia każdego pacjenta.

  Po zabiegu wymiany endoprotezy stawu kolanowego zaleca się schładzanie okolicy kolana, by ograniczyć pooperacyjny obrzęk tkanek i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Szybki powrót do zdrowia po zabiegu związany jest z zaleceniami ortopedy oraz rehabilitacji. Po zabiegu w obrębie stawu może występować obrzęk powodując dyskomfort, który zanika do kilku dni po zabiegu. Rehabilitacja kolana polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjent jest stabilizowany i rozpoczyna ćwiczenia rehabilitacyjne. Medi Horizon Clinic współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi fizjoterapeutam, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.  Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem ortopedą, rehabilitantem oraz Pacjentem – rehabilitacja po zabiegu endoprotezy przynosi bardzo dobre efekty i pomaga Pacjentom w szybszym powrocie do pełnej sprawności ruchowej.

Rewizja endoprotezy kolana cena Warszawa

Zabieg Cena
Rewizja Endoprotezy Stawu Kolanowego
*Cena ustalana jest indywidualnie do schorzenia pacjenta

Koszty operacji w Medi Horizon Clinic ustalane są dla każdego pacjenta indywidualnie. Zależą przede wszystkim od stopnia uszkodzenia stawu oraz rozległości zabiegu oraz uwzględnienia kosztów dodatkowych takich jak pobyt czy rehabilitacja.

Podsumowanie

Rewizja endoprotezy kolana Leczenie w Warszawie

Medi Horizon Clinic tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Ruchu. Lekarze diagnozują przyczynę wystąpienia bólu w stawie kolanowym, a przede wszystkim zaproponują odpowiednią metodę leczenia. Nie zwlekaj, uwolnij się od bólu i  skorzystaj z pomocy naszych wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny ortopedii.

Więcej na Wikipedia
Zabieg na raty? Dzwoń.

+48 530 763 608

Zapisz się na konsultację

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Preferowany Termin Konsultacji

  Treść wiadomości

  Opinie Pacjentów

  Było warto!

  Moje biodro już od kiedy pamiętam mi dokuczało, jednak po przekroczeniu magicznego wieku 45 lat było coraz gorze. Do tego moja waga była wielkim obciążeniem dla biodra. Normalne codzienne czynności zaczęły mi sprawiać ból a o je∂zie samochodem już nie wspomnę. Cały zabieg wspominam dobrze, wspaniałe pielęgniarki, które stale mnie doglądały. Rehabilitacja nie należała do najłatwiejszych, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.  Dla mnie najważniejsze jest to, że nie czuję już bólu i mogę korzystać z życia i bawić się z wnukami Dziękuję za całą opiekę i życzliwość zespołu Medi Horizon Clinic, oraz komfortowe warunki. Endoproteza biodra to nie jest koniec świata! Dla mnie to dopiero początek życia bez bólu i szansa na normalne funkcjonowanie.
  Krzysztof lat 56

  Ortopeda specjalizujący się w zabiegu rewizji

  • Dr Andrzej Suwara

   Dr Andrzej Suwara

   20 lat doświadczenie

  Nasze mocne strony

  ortopedia warszawa

  • Doświadczeni Lekarze
  • Spersonalizowane leczenie
  • Holistyczne podejście
  • Jakość i Bezpieczeństwo
  • Dogodna lokalizacja
  • Bezpłatny parking
  • Natychmiastowa usługa w pilnych przypadkach
  • Nowoczesny sprzęt
  • Komfortowe warunki
  • Finansowanie na zabiegi

  Zapisz się na konsultację!

  Zapisz się na konsultację kwalifikującą do zabiegu rewizji endoprotezy kolana już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc. tel. +48 530 763 608

  Przyjęcie do Medi Horizon Clinic

  Krok 1 – Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z Rejestracją Medi Horizon Clinic telefonicznie – +48 530 763 608 lub via e-mailrejestracja@medihorizon.pl i uzyskaj kompleksowe informacje.

  Krok 2 – Wizyta konsultacyjna

  Kwalifikacja do zabiegu wymaga standardowej konsultacji z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski oraz dobiera odpowiednią metodę leczenia lub korekty.

  Krok 3 – Decyzja Pacjenta i Lekarza

  Lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg jest możliwy do wykonania oraz bezpieczny dla Pacjenta. Wyjaśnia Pacjentowi jak przebiega zabieg, określa zakres oraz cenę. Następnie w rezultacie ustalany jest termin kwalifikacji anestezjologicznej i samego zabiegu.

  Krok 4 – Zabieg i pobyt w Medi Horizon Clinic

  Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej regeneracji i rehabilitacji pacjenta. Pacjent przez cały czas objęty jest opieką wykwalifikowanej kadry medycznej.